Przesyłanie treningów z zegarków ANT+ przez smartphone

Ostatnio trafiło do nas wiele pytań odnośnie rozwiązania problemu synchronizacji zegarków firmy Garmin, które łączą się z Garmin Connect z pomocą technologii ANT+. Rozwiązanie jest proste, a mianowicie istnieje możliwość przesyłania treningów przez połączenie ze smartfonem. Jesteśmy w stanie w ten prosty sposób wyeliminować problem, który ostatnio trapi większość użytkowników modeli łączących się za pomocą tej problematycznej technologii. Niestety sposób ma jedno ograniczenie.

Aby skorzystać z tej możliwości należy posiadać telefon kompatybilny z technologią ANT+. Lista telefonów kompatybilnych z technologią ANT+ znajdziecie pod linkiem:

http://www.thisisant.com/consumer/ant-101/ant-in-phones

W pierwszym kroku pobieramy aplikacje z Android Market. Na rynku dostępne jest kilka aplikacji jednak najlepiej sprawdziła się  Garmin ANT+ Watch Uploader. Co ciekawe aplikacja jest darmowa, jednak warto wesprzeć autora zakupując wersje PRO.

ant+

Po zainstalowaniu aplikacji należy przy pierwszym użyciu zalogować się do wybranych przez siebie platform treningowych:

ant1

Do wyboru mamy:

 • Garmin Connect
 • Strava
 • Training Peaks
 • Sporttracks
 • Email
 • Google Drive

Po zalogowaniu się aby przejść do ekranu przesyłania wybieramy wstecz i aplikacja automatycznie rozpocznie wyszukiwanie zegarka.

Screenshot_2015-06-23-22-24-20

W momencie gdy podłączymy zegarek, aplikacja poprosi nas o sparowanie zegarka, w tym celu potwierdzamy parowanie w w zegarku co rozpocznie automatyczne pobieranie treningów z zegarka.

Samo pobieranie trwa trochę dłużej niż w przypadku podłączenia przez komputer, jednak nie sprawia tylu problemów co Garmin Express.


Screenshot_2015-06-23-22-25-47

Przesłanie plików do serwisu jest oznaczone zielonym symbolem ptaszka obok ikony Garmin Connect.

Screenshot_2015-06-23-22-28-56

Całość operacji prosta i przyjemna, zachęcamy do korzystania z tej aplikacji, bo rozwiązuje wiele problemów i frustracji.

Jacek

4 Comments

 1. Mam kilka pytań:
  1) możecie dać linka do wersji darmowej? W GP widzę tylko wersję PRO.
  2) piszecie w leadzie o ograniczeniu tej metody? Nie mogę odnaleźć w treści, co macie na myśli. Podpowiecie?
  3) sprawdzaliście, co się dzieje, jeśli trening wgram tą aplikacją, a później połączę z Garmin Express? Czy trening(i) zostaną zaczytane po raz drugi, czy GE będzie już wiedział, że trening jest w Connect?
  Z góry dzięki za odp.

  • Hej Łukasz, dzięki za komentarz,
   1) Aplikacja w wersji darmowej do pobrania na przykład tu
   http://apkpure.com/garmin-ant-watch-uploader/com.quantrity.ant2net
   2) Ogranicznie metody jest takie: trzeba mieć telefon z ANT+, oraz w przypadku, gdy w trakcie treningu nacisnąłeś pauze, trening nie zostanie automatycznie przeniesiony do Endomodno
   3) Jeżeli przegrywamy taki sam trening, aplikacja rozpoznaje, że trening jest już w platformie.

 2. Jacek, dzięki za odp. Dwa uzupełnienia i dwie uwagi na podstawie moich doświadczeń z Forerunnerem 610:
  ad 1) Wersja 1.15 (ostatnia darmowa) pobiera dane z zegarka, ale po uzyskaniu połączenia z internetem krzyczy o konieczności zakupu wersji PRO i nic więcej nie można zrobić. Wcześniejszych nie sprawdzałem, bo kupiłem PRO.
  ad 2) Moduł ANT+, który przychodzi z zegarkiem, można podłączyć do telefonu z hostem USB (usb-on-the-go) i wtedy też powinno działać (choć nie sprawdzałem, bo mam ANT+ wbudowane).
  4) Warto też pamiętać, że ANT+ jest dosyć wolnym protokołem i jeśli ma się sporo treningów w zegarku, to pierwsza synchronizacja może zająć dłuższy czas (u mnie nawet kilkadziesiąt minut). Kolejne idą już sprawnie.
  5) Jeśli chodzi o Endo, to pliki FIT zapisywane przez program można bezpośrednio wgrać do Endo przez WWW (działa ładnie w przeglądarce mobilnej), choć oczywiście nie jest to szczególnie wygodne.

 3. potwierdzam
  ad 1) Wersja 1.15 (ostatnia darmowa) pobiera dane z zegarka, ale po uzyskaniu połączenia z internetem krzyczy o konieczności zakupu wersji PRO i nic więcej nie można zrobić. Wcześniejszych nie sprawdzałem, bo kupiłem PRO.
  niestety nie udało mi się synchronizować apki z GC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *