COROS PACE – Aktualizacje

Jakiś czas temu, na portalu pojawiła się recenzja zegarka, który w Polsce dopiero ma mieć swoją premierę. Mowa tu o COROS PACE. Producent od samego początku obiecał sporo nowych funkcji, które miały pojawić się z  kolejnymi aktualizacjami. Chińczycy nie są gołosłowni, a od momentu mojego testu pojawiło się kilka znaczących updatów, o których chciałbym wspomnieć.

Nowe tarcze zegarka

Nie da się ukryć, że firma Coros wzoruje się na produktach Garmina, stąd wprowadzenie jednej z funkcjonalności znanych z Connect IQ – różnych tarcz zegarka.

Do wyboru mamy 12 tarcz, a do urządzenia wgrać możemy 5. Wyglądu nie będę tu oceniał, ale każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Analizator zmęczenia i efektu treningowego (TE)

Do chwili aktualizacji model Pace niestety w kwestii analizy potreningowej miał spore braki. Wraz z nowym oprogramowaniem pojawiają się nowe parametry, które możemy wykorzystać do ewaluacji potreningowej. Mowa tu o czasie odpoczynku oraz efekcie treningowym rozbitym na wartości dla wysiłku tlenowego i beztlenowego. Póki co wartości odpoczynku w moim wypadku są sporo zawyżone, jednak wrzucam to na karb nauki przez zegarek mojego organizmu.

Moduł treningowy

W przypadku treningów, jest już lepiej, bo zegarek jest na poziomie Suunto: Dostępne są prosty trening interwałowy oraz ustawienie alertów.Nowością jest opcja wykorzystania modułu ćwiczeń zaproponowanego przez producenta. Nie są to rozbudowane treningi znane z Garmina, czy Polara, a zadanie polegające na osiągnięciu założonego efektu treningowego.

Sama funkcja wygląda dobrze, bo na ekranie wyświetla się wykres zakresów tętna, jednak brakuje  dowolności w ich ustawianiu. Całość składa się z trzech etapów:

  • Rozgrzewki
  • Ćwiczenia właściwego
  • Schłodzenia

Założenia treningu są obwarowane alertami dźwiękowymi i wibracyjnymi.

Jest dobrze, ale może być lepiej.

Podsumowanie

Nie da się ukryć, że w przypadku Corosa, dzieje się sporo. Producent już zapowiedział kolejne aktualizacje, więc warto obserwować ten produkt.

Jacek GOULTRA.PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *