COROS PACE – Aktualizacje

Jakiś czas temu, na portalu pojawiła się recenzja zegarka, który w Polsce dopiero ma mieć swoją premierę. Mowa tu o COROS PACE. Producent od samego początku obiecał sporo nowych funkcji, które miały pojawić się z  kolejnymi aktualizacjami. Chińczycy nie są gołosłowni, a od momentu mojego testu pojawiło się kilka znaczących updatów, o których chciałbym wspomnieć.

Nowe tarcze zegarka

Nie da się ukryć, że firma Coros wzoruje się na produktach Garmina, stąd wprowadzenie jednej z funkcjonalności znanych z Connect IQ – różnych tarcz zegarka.

Do wyboru mamy 12 tarcz, a do urządzenia wgrać możemy 5. Wyglądu nie będę tu oceniał, ale każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Analizator zmęczenia i efektu treningowego (TE)

Do chwili aktualizacji model Pace niestety w kwestii analizy potreningowej miał spore braki. Wraz z nowym oprogramowaniem pojawiają się nowe parametry, które możemy wykorzystać do ewaluacji potreningowej. Mowa tu o czasie odpoczynku oraz efekcie treningowym rozbitym na wartości dla wysiłku tlenowego i beztlenowego. Póki co wartości odpoczynku w moim wypadku są sporo zawyżone, jednak wrzucam to na karb nauki przez zegarek mojego organizmu.

Moduł treningowy

W przypadku treningów, jest już lepiej, bo zegarek jest na poziomie Suunto: Dostępne są prosty trening interwałowy oraz ustawienie alertów.Nowością jest opcja wykorzystania modułu ćwiczeń zaproponowanego przez producenta. Nie są to rozbudowane treningi znane z Garmina, czy Polara, a zadanie polegające na osiągnięciu założonego efektu treningowego.

Sama funkcja wygląda dobrze, bo na ekranie wyświetla się wykres zakresów tętna, jednak brakuje  dowolności w ich ustawianiu. Całość składa się z trzech etapów:

  • Rozgrzewki
  • Ćwiczenia właściwego
  • Schłodzenia

Założenia treningu są obwarowane alertami dźwiękowymi i wibracyjnymi.

Jest dobrze, ale może być lepiej.

Podsumowanie

Nie da się ukryć, że w przypadku Corosa, dzieje się sporo. Producent już zapowiedział kolejne aktualizacje, więc warto obserwować ten produkt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *