Recenzja Garmin Fenix2 – część druga

W tej części recenzji chciałem przedstawić pozostałe funkcje, które nie zostały omówione w poprzedniej części: http://www.goultra.pl/garmin-fenix-2-czesc-pierwsza/, korzystanie z map topograficznych, narzędzi i modułu Bluetooth.

testlas

Wgrywanie map topograficznych do Garmina Fenix 2

Zegarek Fenix2 posiada możliwość wgrania prostych map topograficznych. Mapy są poglądowe i zawierają obiekty takie jak drogi, lasy, jeziora i miejscowości (nawet dzielnice).

Niestety z powodu ograniczonej pamięci Fenixa2 (20MB), nie da się wgrać całości mapy Polski (142MB). Najlepszym rozwiązaniem jest wgranie wyznaczonych obszarów. Obszary te mają maksymalnie 3,5MB co nie spowoduje zapełnienia pamięci zegarka.

Instrukcja instalacji

Mapy wgrywamy w następujący sposób:

Pobieramy program do instalacji map z linku

http://www8.garmin.com/support/download_details.jsp?id=3291

Po przejściu procedury instalacyjnej, ściągamy plik mapy:

http://www.gmaptool.eu/pl/content/europa-centralna

Wypakowujemy plik mapy na pulpit komputera.

Podłączamy zegarek i uruchamiamy program MapInstall.

Podłączony zegarek, zostanie wykryty automatycznie.

Po uruchomieniu aplikacji na ekranie pojawi się pole:

mapins1

Naciskamy Kontynuuj

mapin2

Wybieramy Instalacja zaawansowana

mapins3

Za pomocą lewego przycisku myszy wybieramy interesujące nas obszary. Aby odznaczyć obszar, naciskamy prawy przycisk myszy. Po wyborze interesującego nas obszaru, naciskamy Kontynuuj.

mapins4

Potwierdzamy instalację za pomocą przycisku Instaluj

mapins6

Po wgraniu map, należy jeszcze zmienić nazwę wgranego pliku OSM Fenix Central Europe na gmapsupp

mapinst7

Należy odłączyć zegarek od komputera. Po wgraniu mapy, wydłuży się czas pierwszego uruchomienia zegarka.

Mapy wgrane do zegarka wyglądają tak:

mapins8

W lesie warstwa mapy wygląda następująco

lasek

 

Po wgraniu mapy topograficznej, zegarek wolniej odświeża to pole w przypadku powiększania lub pomniejszania.

 

Czas pracy baterii

Pokusiłem się na mały test baterii zegarka.  Zegarek z uruchomionym GPS zamontowałem na balkonie. Mieszkam na 6 piętrze w 11 kondygnacyjnym bloku.

batteryff

Do zegarka nie były podłączone żadne czujniki ANT+, a jedynie włączony był GPS w trybie zapisu sygnału co sekundę.

Warunki testu wyglądały następująco:

Zegarek w tym teście wytrzymał 17,5h, co wskazuje, że aktualizacje oprogramowania rzeczywiście wydłużyły czas pracy baterii. Co ciekawe, ślad GPS zapisany w trakcie tego testu wyglądał następująco

wtg

 

UltraTrac

Garmin Fenix2 ofertuje oszczędną opcję zapisu danych UltraTrac. Opcja ta ma na celu znaczne wydłużenie czasu pracy zegarka na baterii. Opcja ta może być wybrana dla każdej aktywności, za wyjątkiem trybu Nawigacji. UltraTrac  wybieramy w Menu w polu trybu GPS w ustawieniach aktywności.

Po wybraniu pola UltraTrac, musimy określić interwał z jakim zegarek będzie zapisywał dane pozycji GPS. W trakcie aktywności, zegarek będzie odświeżał ekran, co jest widoczne w trakcie aktywności za pomocą symbolu strzałek. W tym momencie są zapisywane dane z aktualną pozycją. W takim trybie zapisu danych, można zauważyć spore różnice w pomiarze dystansu.
W trakcie działania UltraTrac, wyłączone są czujniki ANT+. Pomiar temperatury i wysokości z wbudowanych czujników jest zapisywany w aktywności.

Opcję tę wykorzystuję tylko w przypadkuvpieszych wędrówek w górach, do biegania opcja ta jest mniej przydatna. Wolę zabrać ze sobą mały Battery Pack.

Tak ślad jest zapisywany za pomocą UltraTrac:

Zapis Normalny

ultrac4

Interwał 1 sekundowy

ultratrac2

Interwał 2 sekundowy

ultratrac1

Interwał 5 sekundowy

ultrarac3

Spacer w górach na interwale 5 sekundowym

Ultratrac

Jak widać na ekranach z portalu Garmin Connect, w przypadku gdy jesteśmy na prostej drodze i biegniemy nią dłuższy czas, UltraTrac jest w stanie zapisać prosty (nieposzarpany ślad). Problem zaczyna się w momencie, gdy zaczynamy skręcać, a akurat w tym momencie, nie następuje zapisywanie naszej pozycji.

Narzędzia

Z wielu dostępnych narzędzi w zegarku Fenix, za użyteczne uważam:

Stoper – funkcja która dla mnie jest niezastąpiona. Stoper działa niezależnie od zapisywanej aktywności. Można go uruchamiać w dowolnym momencie, a po upłynięciu określonego czasu, zegarek powiadomi nas wibracją i dźwiękiem. Można również skorzystać z opcji Autorestartu (wykorzystuję tą opcję na siłowni i w przypadku rytmów).

stoper

Budzik – prosta rzecz a cieszy

alarm

Oznaczanie punktu (Mark Point) – za pomocą tej funkcji, możemy oznaczyć dowolny punkt na mapie i dowolnie go opisać.

mapatest

Słońce + księżyc – za pomocą tej funkcji, możemy zobaczyć o której możemy spodziewać się wschodu i zachodu słońca oraz wschodu i zachodu księżyca. Ikona pod danymi wskazuje aktualną fazę księżyca.

ksież

Pomiar Powierzchni – za pomocą tej funkcji możemy zmierzyć pole powierzchni dowolnego obszaru. Narzędzie to działa wyłącznie, gdy włączona jest jedna z aktywności.

powierz

 

MOB – Man Over Board – opcję tą używam w celu oznaczania miejsca Startu, Mety albo miejsca, w którym zostawiłem samochód. Zegarek zapisze tę pozycję za pomocą kwadratu na mapie i przypisze mu nazwę MOB.

MOB

Nawigacja do punktu

Garmin pozwala nam na nawigację do zapisanych punktów, miast lub punktów POI. Opcję wybieramy z pola Dane użytkownika. Po wyborze punktu z menu, na mapie pokaże się kreska wskazująca kierunek oraz drogę na przełaj prowadzącą do punktu.

nawif

Również strzałka w polu kompasu, będzie wskazywać na kierunek punktu.

kompa

Do wykorzystania jest jeszcze przycisk DOWN. Funkcja ta jest do skonfigurowania w Menu i możemy dzięki niej w szybki sposób wybrać następujące funkcje:

 • Mark Point
 • MOB
 • Latarka
 • Stoper

Pole te będzie aktywowane, przez przytrzymanie przycisku DOWN, w każdym momencie pracy zegarka.

Bieżnia mechaniczna

Fenix2 nie potrzebuje zewnętrznego czujnika, aby mierzyć dystans pokonany na bieżni. Pokusiłem się o test. Rozpędzałem bieżnie od prędkości 10km/h, i przyspieszałem co 1 minutę. Zmiany te widać na wykresie w serwisie Garmin Connect.

bieżnia

Połączenie Bluetooth

Garmin Fenix2 ma wbudowany moduł Bluetooth. Moduł ten łączy się z telefonem komórkowym. Aby uzyskać połączenie, potrzebny jest Bluetooth w wersji 4.0 (wykorzystanie tzw. Bluetooth Smart) oraz system Android 4.3 lub nowszy. Dla telefonów Apple wymagany jest Iphone 4S lub nowszy.  Dzięki tej funkcji mamy możliwość otrzymywania powiadomień z telefonu komórkowego (Telefon, SMS, mail, Facebook,). Rodzaj otrzymywanych powiadomień, może być edytowany z poziomu aplikacji Garmin Connect Mobile

Screenshot_2014-10-24-09-32-03

 

 

Korzystanie z modułu Bluetooth uniemożliwia korzystanie z czujników ANT+ (Tętno, Footpod, Tempe, Kadencja, Moc). Powiadomienia działają bardzo dobrze, na ekranie wyświetla się strzałka z ilością powiadomień, które otrzymaliśmy.

notif

 

Treść powiadomień może być odczytana z poziomu zegarka

notif 2

Garmin Connect Mobile

Aby uzyskać połączenie za pomocą Bluetooth, należy zainstalować mobilną wersję Garmin Connect Mobile. Jest to okrojona wersja serwisu Garmin Connect. Dzięki aplikacji Garmin Connect Mobile, mamy podgląd do następujących segmentów:

Aktywności

Kalorie

Treningi

Masa

Kursy

Osobiste rekordy

Kroki (opcje dostępne dla opasek Vivofit, Vivosmart oraz Garmin 920xt)

Odznaki (opcje dostępne dla opasek Vivofit, Vivosmart oraz Garmin 920xt)

Segmenty (ustalone kursy)

Kroki (opcje dostępne dla opasek Vivofit, Vivosmart oraz Garmin 920xt)

Screenshot_2014-10-24-09-09-03

Za pomocą Bluetooth możemy również synchronizować aktywności zapisane w zegarku do serwisu Garmin Connect. Zegarek wykona tą czynność automatycznie (w przypadku ciągle aktywnego modułu Bluetooth) lub można to zrobić samodzielnie poprzez synchronizację ręczną. Używam Samsunga Galaxy S4 Active i w tym przypadku synchronizacja nie działa prawidłowo. Często synchronizacja jest zrywana i zegarek nie może przesłać treningów. Najlepiej każdorazowo czyścić pamięć urządzenia, wtedy synchronizacja przebiega pomyślnie. (UPDATE – po kolejnych aktualizacjach, jakość synchronizacji poprawiała się ale tylko dla trybu automatycznego, w przypadku połączenia manualnego, ciągle zrywa połączenie).

Ciekawą opcją jest funkcja LiveTrack. LiveTrack pozwala na śledzenie aktywności online. Z poziomu aplikacji wysyłamy zaproszenie do wszystkich zainteresowanych na adres e-mail lub możemy śledzenie aktywności opublikować na Facebooku lub Twiterze. W e-mailu otrzymujemy link z odnośnikiem do mapy, na której rejestrowana jest aktywność. Odświeżanie śladu jest wykonywane co 1 minutę.

Poniżej przykład aktywności (w tym przypadku jechałem samochodem) oraz to co zobaczymy na komputerze dzięki opcji LIVETRACK.

śledze2

Oczywiście musimy mieć włączony moduł Bluetooth w trakcie rejestrowania aktywności (wyłączone są wtedy czujniki ANT+), co znacząco wpływa na czas działania baterii w zegarku.

Zapisywanie długich aktywności

W zasadzie zegarek ten kupiłem z myślą o biegach ultra. I tu osobiste doświadczenie. Niestety po zawodach w Łodzi („Setka po łódzku”), miałem problem z zapisaniem aktywności, trwającej 16h. W momencie, gdy wybierałem zapisanie treningu, zegarek zawieszał się i nie zapisywał aktywności. Obecnie aktualizacja do wersji 4.00 rozwiązuje ten problem, ale sposobem na odzyskanie aktywności jest jej naprawianie za pomocą strony:

http://garmin.kiesewetter.nl/

Kolejnym przydatnym narzędziem jest składanie kilku plików .gpx w jeden plik.  Najlepszym sposobem do tego  jest wykorzystanie narzędzia ze strony:

http://joewein.net/bike/gpxmerge/

Po skorzystaniu ze strony internetowej i połączeniu dwóch plików uratowałem aktywność, która w serwisie Garmin Connect wygląda tak:

Setka

Mapa w przypadku tej aktywności nie wyświetla się w nowej wersji serwisu Garmin Connect.

 

Czujniki ANT+

Czujniki aktualnie są testowane:

DSC_1555

 

Podsumowanie:

Pokuszę się o podsumowanie. Kupując ten zegarek w marcu i płacąc 1850 PLN, spodziewałem się, że otrzymam kompletne narzędzie do biegania ultra. Zapowiedzi też wskazywały, że na rynek wchodzi najlepsze narzędzie do biegania długodystansowego. Jednak otrzymaliśmy wersję Beta zegarka. Po pierwszym biegu zegarek zawiesił się. Przeładowanie funkcji trochę również mnie zniechęcało. Kolejne aktualizacje miały usuwać problemy ale do momentu wejścia aktualizacji 3.70, zegarek dalej zawieszał się, w trybie nawigacji. Obecnie zegarek jest po aktualizacji do oprogramowania 4.00 i praktycznie wszystkie mankamenty zniknęły. Jeżeli ktoś był cierpliwy, to na obecną chwilę ma naprawdę dobry zegarek.

Podsumowując zegarek pod kątem funkcjonalności, to na plus przemawia solidna obudowa, materiał paska, oraz wykończenie przycisków. Na duży plus zegarka przemawia zastosowanie funkcji dynamiki biegu, znanej z modelu Garmin Forerunnerr 620. Można dzięki temu eksperymentować z własną techniką biegu. Pola danych są elastyczne, można dodać ich dowolną ilość. Parametry, którymi możemy monitorować aktywność są podzielone na kategorie i niczego tu nie można zarzucić Garminowi. Jeżeli chodzi o dokładność GPS, sporo osób piszę, że ma z tym problem, osobiście  w moim egzemplarzu wszystko wydaje się pracować prawidłowo.

Akcelerometr zamontowany w zegarku, który pozwala na bieganie po bieżni oraz mierzy dystans w przypadku utraty sygnałi GPS, również spełnia swoją funkcję i jest dokładny.

Nie przemawia do mnie pole nawigacji. Przełączanie do tego trybu aktywności w przypadku korzystania z kursu jest irytująca. Korzystam z różnych ekranów treningowych w przypadku kolarstwa czy biegania, więc przejście do aktywności nawigacja za każdym razem gdy korzystam z kursu zmienia wcześniej ustawione pola danych.

Co do mapy, to wygodniej korzystało się w wersji Forerunner, ślad był wyraźniejszy niż w przypadku wyświetlacza w zegarku Fenix2.

Również przeglądanie historii aktywności jest kłopotliwe. Aktywność wgrywa się długo i to duża zmiana na minus w porównaniu z serią Forerunner.

Użytkownicy, którzy są przyzwyczajeni do serii Forerunner, mogą być również zaskoczeni, że zegarek działa wolniej niż jego poprzednicy. Jest to najprawdopodobniej koszt wrzucenia tak wielu opcji do zegarka. Na początku, irytowało mnie to, z czasem się przyzwyczaiłem.

Moim zdaniem Fenix2 to wciąż projekt który jest rozwijany przez firmę Garmin. Aktualizacje poprawiły praktycznie wszystkie irytujące błędy, które zauważyłem.

Wkrótce dodam do tej recenzji część rowerową (wykorzystanie czujnika kadencji) oraz basen, bo pogoda nie zachęca do pływania w otwartej wodzie.

 

 

40 Comments

 1. „Obecnie zegarek jest po aktualizacji do oprogramowania 4.00 i praktycznie wszystkie mankamenty zniknęły. Jeżeli ktoś był cierpliwy, to na obecną chwilę ma naprawdę dobry zegarek.”

  ja na szczescie zaczynałem od wersji 4.0 – chociaz też mialem kilka problemow:

  – czasami gps dziala gorzej niż 310xt (w lesie), a czasami lepiej (pod golym niebem).
  – raz mi sie nie wyswietlala jedna opcja w menu przy plywaniu przez co liczyl mi dlugosci jako 50m a nie 25m. Dalo sie to poprawic pozniej w garmin connect ale problem w zegarku zniknął dopiero po hard resecie gdzie zmazywane sa wszystkie dane włącznie z ustawieniami – w kontekście resetów brak możliwości exportu ustawień to duża wada.
  – mialem tez raz problem z wykrywaniem zegarka po podlaczeniu do PC – pomogla reinstalacja garmin connect na windowsie

  Generalnie jak działa to zegarek jest świetny, ale jak na kilkanaście aktywnosci jakie z nim mialem to ilość problemów trochę przeraża.

  A poza tym dzięki za art, połowy opisanych powyżej funkcji jeszcze nie znałem 😉

 2. Hej, a jak jest z treningami traihlonowymi? Nie widzę, żeby miał taką opcję aktywności? Można ją dodatkowo dodać przez Garmin Connect? Czy trzeba sobie radzić z multisportem?

  • W zegarku triathlon jest rozwiązany za pomocą MULTISPORTU. Genialne jest to, że są uwzględnione STREFY. Pomiędzy aktywnościami przechodzimy przyciskiem LAP

 3. ja mam już trzeci egzemplarz, niestety i ten trzeci też zawodzi. nie mogę zarejestrować dłuższego (130km) treningu kolarskiego. w momencie zapisywania aktywności wyświetla się na koniec ekran z pytaniem czy zapisać czy pokazać szczegóły. wyświetla sie przez dwie sekundy po czym wszystko gaśnie. zegarek po takim wyłączeniu (samoczynnym, bez żadnej mojej ingerencji) bardzo trudno włączyć, a kiedy się to już uda cały czas pozostaje w stanie jakbym ten trening właśnie przed chwilą zakończył. czyli nie mam dostępnych opcji pod tytułem wybór aktywności do nowego treningu tylko opcje pod tytułem co mam zrobić z tym zakończonym treningiem. pomimo zainstalowania wersji oprogramowania 4.0.0. załamka proszę Państwa, nie piszę co działo się z poprzednikami, bo mi szkoda nerwów, a oprócz tego samego co opisałem powyżej, to potrafiły się samw włączać i wyłączać, ślady pokazywały, że byłem w Afryce podczas 10 kilometrowego treningu biegowego i takie tam podobne historie. produkt niedorobiony i tyle.

  • xtc3, Problem z długą aktywnością to również znany mi przypadek. Miałem tak w przypadku biegu 110km. Sposób zapisu takiej aktywności, podałem w pierwszej części ale nie po to wydajemy 2000 PLN, żeby się użerać z czymś takim.
   Zawsze możesz starać się o zwrot pieniędzy, w przypadku Fenix2, były takie przypadki. Zresztą wymieniasz 3 raz ten sam model.
   Dokumentuj, rób zdjęcia i chyba osobiście domagał bym się zwrotu kasy.

   • wiem, jestem w kontakcie z infolinią garmin jurop i już mi to proponował gość ostatnio. sęk w tym, że ten zegarek ma to co ja potrzebuję (np. sumę zjazdów na nartach bez pilnowania wyłączenia zegarka na czas wyjeżdżania wyciągami). też pracuję nad kadencją więc dynamika biegu też mi pasuje. bba! kilka razy skorzystałem z nawigacji i też mi to się przydało) smutno mi, że będę musiał szukać kolejnej rzeczy. muszę Twoją recenzję suunto przeczytać, bo tam jest podobny chyba zestaw możliwości, a się z tego co wiem nie wiesza.

    wiesz, poprzedni egzemplarz feniksa, który miałem, to sam mi się włączał, wyłączał i jeszcze jak się wyłączył, to potrafił się nie dać włączyć przez dziesięć minut, a potem po półgodzinie sam się włączył ot tak, sam z siebie.

    przeczytam jeszcze Twoje rady odnośnie rejestracji długiego treningu, bo mi to jakoś uciekło w Twojej pierwszej części opisu.
    a nie wiem czy zwróciłeś uwagę, bo ja tak, że dane, zanim zostaną zapisane do formatu fit są przechowywane w formacie tmp. i ten plik z takiego treningu w pamięci zegarka jest! tylko coś się takiego dzieje, że oprogramowanie nie może go przekonwertować na fit i w dodatku jeszcze powoduje wyłączenie sprzętu. to może jakiś informatyk by się w tej sprawie wypowiedział?

    pozdrawiam, robisz dobrą robotę

 4. Witam,
  Używam Fenixa 2 od sierpnia 2014 i cały czas mam problem z prawidłowym importem aktywności do serwisu Garmin Conect. Bez względu na wybrana dyscyplinę podczas uruchamamiania aktywności na Garminie, (biegi, rower, pływanie, wędrówki piesze… ) wszystkie te aktywności są zapisywane w serwisie Garmin Connect jako „Inne”. Dopiero po zaimportowaniu mogę w serwisie zmienić na prawidłową aktywność. Czy u Was tez tak jest ? Wersja softu w zegarku 4.20 wersja Garmin Express 3.2.28.0 Pod linkiem przykładowy ostatni trening http://connect.garmin.com/modern/activity/670095643

  • Cześć Jacku,
   W moim wypadku jedyną opcją gdy Endomodno ustala aktywność jako INNA, jest trening INDOOR, opcje biegania, roweru czy pływania dobrze rozpoznaje. Pojawiają się błędy w przenoszeniu aktywności, nie przenosi wszystkich danych.
   Jak u Ciebie wygląda z dokładnością przenoszenia?

 5. Rzecz w tym, że import jest błędny do Garmin Connect, wszystkie aktywności lądują jako „inne” dopiero po zaimportowaniu w Garmin Conect mogę zmienić typ aktywności np. na Bieg. Co do samego importu danych w endomondo to nie wiem od czego to zależy ale jak używałem Garmin Forerunner 305 to więcej danych miałem widocznych. Możesz sobie zobaczyć na moim profilu w endo https://www.endomondo.com/profile/1784628 Wszystkie treningi zarejestrowane od 19 sierpnia 2014 są na Fenix 2. Na tą chwilę rozłączyłem konta Garmin Connect i Endomondo i ręcznie wgrywam oddzielnie do endo i grmin. Ciekaw jestem, czy to jest kwestia tylko mojego Fenixa 2 lub konta czy u wszystkich jest tak samo.

 6. Nie wiem czy jasno opisałem problem. Zrobię dzisiaj trening i wrzucę linki do garmin connect i endomondo. Wszystkie swoje obecne treningi mam już zmienione na właściwe (głównie Bieg). W zasadzie mogę sobie dalej edytować ale chciałbym sparować garmin connect z endomondo ale dopóki nie będą się importowały prawidłowo to nie ma sensu.

 7. Jacek u mnie rozpoznaje dyscypliny prawidłowo, był kiedyś taki post na forum ale nie mogę się doszukać odpowiedzi, dalej szukam

 8. nie. u mnie nie dzieje się tak jak u Ciebie. jeśli w feniksie wybieram profil treningu bieg to garmin connect automatycznie opisuje tę aktywność jako bieg. co ciekawe tak samo jest przy aktywnościach takich jak rower (w feniksie bike) albo narciarstwo rekreacyjne/snowboarding (w feniksie ski-board) , a nie klasyfikuje automatycznie przy xc ski i wtedy wyświetla mi to samo co Tobie czyli inne. nie mam zupełnie pojęcia czemu tak się dzieje.

 9. Problem rozwiązany 🙂
  Wystarczyło zresetować ustawienia profilu bieganie, poustawiać od nowa ekrany i śmiga prawidłowo po kablu i ku mojej wielkiej uciesze również po bluetooth z Samsung Galaxy SIII.

  • Często po aktualizacji, żeby zatrybiła trzeba zrobić Hard Reset(10sec przytrzymać przycisk light). Ustawienia nie kasują się.

 10. A jak wygląda kwestia zapisywania treningu w waszych fenixach jak poziom naładowania baterii jest na poziomie 15%? W moim egzemplarzu jest to niemożliwie, bo w momencie próby zapisania zegarek restartuje się :(.

  • Przemek powiedz jeszcze jak długi trening. Problem z zapisywaniem trening to niestety temat często pojawiający się w Fenixie 2.

 11. To były dwa treningi po ok. 2 godziny, które standardowo zapisują mi się bez problemu. W przypadku mojego egzemplarza (już w trakcie treningu) wyświetla mi komunikat Battery low i w momencie jak nacisnę OK następuje restart urządzenia. W obydwu przypadkach w momencie rozpoczęcia treningu/biegu fenix pokazywał poziom naładowania baterii na 25%, a po restarcie było to 14%.

 12. Garmin fenix 1 – 3 wymiany resety podczas treningów aż do kompletnego zawieszenia …Garmin fenix 2 – dzienne treningi 1-3godziny miasto góry wszystko biegiem 2 wymiany teraz 3 sztuka równiez się zawiesza a po dzisiejszym treningu to już został tylko zegarek ewidentnie bubel nie zegarek, szrot za 1800zł porazka. Infolinia wciska kit ze to pierwszy przypadek że nie mozliwe i wymieniactwo badziew na badziew gorąco nie polecam idę jutro po zwrot kasy, choć już się grzeję bo jak dzwoniłem do sklepu to sprzedawca prosił żebym wysmarował powazny list i obiecał że dalej będę korzystał z garmina ….ludzie ten zegarek zniszczył mi tyle nerwów że proszę was sznujcie się i go nie kupujcie …ps.nie wiem co kupię ale chyba na razie zostanę przy stoperze 🙁

 13. Pytanie do autora, w jaki sposob odczytujesz wiadomosci sms na zegarku? Na moim fenixie jedynie wyswietla sie informacja „Wiadomosci, nowa wiadomosc” i to wszystko nie ma zadnej mozliwosci odczytania tresci smsa. Jakies sugestie rozwiazania tej sytuacji? Tel samsung galaxy III z systemem android 4.4.4.

  • Kuba, aby odczytać powiadomienie musisz wybrać symbol strzałki za pomocą przycisku Menu.
   Wtedy możesz odczytać powiadomienia.

   Pamiętaj również o włączeniu tej opcji Bluetooth.

 14. Pytanie:
  Tworzę trening, wrzucam go do kalendarza na Garmin Connect. Co zrobić, aby z poziomu zegarka można go było wybrać poprzez workout -> calendar? Na razie pomimo pewnych prób wyskakuje „No Workouts Found; Create at garminconnect.com”.

  • Cześć Robert,
   Twój komentarz trafił niestety do Spamu, dlatego dopiero teraz odpowiadam.
   Aktualizacja 4.52 wyeliminowała problem z przesyłaniem zaplanowanych aktywności.

   Aktywność wysyłamy za pomocą strzałki dostępnej u góry kalendarza.
   Zrobiłem test i wszystko działa.

 15. Spoko, przyzwyczaiłem się, bo nie tak dawno moje maile zazwyczaj ludziom/ludziowi tam lądowały 🙂
  Na razie nie potestuję, bo mój F2 poleciał do Swissu na gwarancję. Niestety zaczął się samoczynnie resetować podczas aktywności, a następnie samoczynny reset zaczął następować w momencie klilku 'start’ rozpoczynającego jakiekolwiek działanie.
  Jak przyfrunie to będę sprawdzał i działał. Także na razie dzięki i do następnego przeczytania… 🙂

 16. Witam Jacku.
  jestem posiadaczem fenixa 2, od jakiś dwóch tygodni. dostałem z zegarkiem mapy,lecz nie są one tak szczegółowe ( według mnie to tylko zarys.) próbowałem pobrać mapy i zainstalować według twojego opisu , wgrywanie map topograficznych. pobrałem mapinstal oczywiście zainstalowałem, pobrałem mapę ,wypakowałem na pulpit podłączyłem zegarek i woknie wyświetla mi napis…..Nie znaleziono odblokowanych map dla tego urządzenia. proszę o pomoc, nie jestem wstanie tego przeskoczyć.Z góry dziękuję za pomoc.

 17. Witam od dłuższego czasu korzystam z zegarka Garmin Fenix2 i mam pewien problem. Gdy wrzucę zaplanowaną trasę (w formacie gpx) to zegarek prowadzi mnie zgodnie ze wskazaniami, ale nie sygnalizuje w którym momencie mam zmienić kierunek (wibracje) lub osiągam jakiś punkt.Dziwię się też, że mapę znajduję w zegarku Śladach a nie w Trasach. Proszę o poradę. Pewnie coś źle skonfigurowałem.

 18. A teraz konkretne pytanie. Ile trzyma bateria z włączonymi powiadomieniami z telefonu a co za tym idzie z ciagle włączonym Bluetooth ? Dzięki z góry.

  • Łukasz, z włączonym GPS, czy jako zegarek w codziennym użytkowaniu?

   • Powiedzmy, że w stanie spoczynku. Wyświetla się sama godzina (bez gps) ale włączony jest Bluetooth w trybie ciągłym aby z telefonu trafiały powiadomienia.

 19. Hej Jacek
  Możesz mnie naprowadzić, jak edytować ekran główny? Chodzi mi o to, że miałem tam na górze datę , na środku aktualną godzinę, a pod spodem była ikonka baterii i obok ikonka wschodu lub zachodu słońca. Zrobiłem reset i to zniknęło. teraz jest tylko aktualna godzina i pod spodem data. Chciałbym przywrócić poprzedni wygląd ekranu głównego.

  • Cześć Paweł,

   Jasne, wchodzisz w Ustawienia -> Tarcze zegarka -> Dodatkowe dane

 20. witam. pytanie za 1000 pkt. mam mozliwośc kupić nowy f2 w dobrej cenie.w kontekście tych wszystkich problemów,pytanie czy warto?pozdrawiam

  • Niol, większość usterek została już usunięta.
   Jak w dobrej cenie to można kupować 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *