Garmin Fenix3 – aktualizacja 6.90

W drugim tygodniu marca Garmin Fenix3, otrzymał kolejną aktualizację. Oprócz poprawek, które zawsze znajdują się w przypadku kolejnych aktualizacji, pojawiło się kilka nowych funkcji, na które warto zwrócić uwagę:

Profil wysokości zaplanowanej trasy

Tak jak miało to miejsce w przypadku Suunto Ambit3 Vertical, w momencie, gdy do zegarka wgrywamy przygotowane kurs lub trasę, dostępny jest podgląd profilu wysokości trasy. Profil działa inteligentnie, ponieważ wykres koloruje na zielono przebyte przewyższenie, a pozostałe jest zacieniowane na niebiesko. Dodatkowo na wykresie zobaczymy najniższy oraz najwyższy punkt trasy wraz z ilością podejścia przebytego i tego które musimy jeszcze pokonać. W momencie zejścia z trasy, profil nie reaguje na zmiany, gdy wracamy na kurs, pole to zaktualizuje się. Jednak aktualizacja wymaga „chwili”.

Garmin Fenix3 - profil wysokości

Profil wysokości w historii aktywności

Po dowolnej wykonanej aktywności, w historii odnajdziemy nowe pole w postaci wykresu wraz z najniższym oraz najwyższym punktem trasy oraz sumaryczną wysokością przebytą w trakcie całej aktywności.

Garmin Fenix3 - historia aktywnóści

WIFI jako skrót klawiszowy

Wraz z aktualizacją 6.90 istnieje możliwość dodania skrótu klawiszowego w postaci automatycznego połączenia z siecią WIFI. Opcja ta była dostępna w Forerunner 920XT, tym razem ta prosta a przydatna funkcja, znalazła swoje miejsce w  Fenixie.

Garmin Fenix3 - WIFI HOT KEY

Poza tymi zmianami, dodano możliwość automatycznego  blokowania ekranu oraz wprowadzono kilka ulepszeń znanych już funkcji.

Garmin Fenix3 - Autolock

One Comment

  1. Mi po tej aktualizacji zegarek nie wyłącza się. Przy wyłączeniu pozostaje białe tło a cyferki znikają jakby zegarek zamarzł. Przywrócenie ustawień fabrycznych nie pomogło a aktualizacja do 6.92 nic nie dała. Poczekam jeszcze trochę i oddaję do serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *