Recenzja Garmin Virb Elite

Kamerę Garmin Virb Elite zdobyłem w konkursie organizowanym przez Garmin Polska. Warunkiem każdego testera jest kręcenie filmów, z wykorzystaniem funkcji kamery (wskaźniki szybkości, pozycji, przewyższeń oraz inne) co pozwoliło mi na dokładne poznanie tego sprzętu.

Garmin VIRB to kolejna kamera sportowa, więc co ma nas przekonać do niej na rynku opanowanym przez markę GoPro i inne firmy. Przede wszystkim możliwość dodawania parametrów do filmów, m.in. takich jak prędkość, tętno, wysokość oraz deklarowane przez producenta 3 godziny pracy na baterii.

Od firmy Garmin (w przypadku kamery VIRB Elite) otrzymujemy następujący zestaw:

cal

Na zdjęciu brakuje jednego zaczepu, który mam już na stałe przymontowany w rowerze.

W skład zestawu wchodzi

 • Kamera Garmin Virb Elite
 • Statyw do kamery
 • 2 mocowania podklejone taśmą 3M
 • Kabel do transmisji danych i ładowania
 • Przejściówki, dzięki której możemy zamontować kamerę do uchwytów GOPRO
 • Instrukcje i naklejkę GarminVirb Elite.

Na pierwszy rzut oka, w porównaniu do konkurencji niewiele jest akcesoriów.

Sama kamera wykonana jest solidnie. Obudowa zrobiona jest z gumy. Na górze znajduje się wyświetlacz 1,4cala z matowym wyświetlaczem. Po lewej stronie widzimy włącznik nagrywania, a po prawej przyciski funkcyjne:

 • Strzałki służące do przesuwania pozycji menu
 • Przycisk OK służy do zatwierdzania oraz robienia zdjęć
 • Przycisk Mode służy do włączania kamery i uruchamiania menu

kamera

Obudowa

Dodatkowo z tyłu znajduje się podnoszona gumowa część obudowy. W tym miejscu kryją się wejścia mini USB (ładowanie oraz synchronizacja z komputerem), oraz port micro HDMI. Do baterii dostajemy się przez otwarcie zatyczki na spodzie kamery. Bateria ma pojemność 2000mAh i według producenta ma wystarczyć na około 3h nagrywania. O baterii później.

bat

Statyw

Statyw, na którym mocujemy kamerę chwyta ją na 3 zaczepy (2 z przodu i 1 z tyłu), co zapewnia dużą stabilność kamery. Ze statywu kamerę ściągamy naciskając przyciski z przodu uchwytu, dzięki czemu w łatwy sposób możemy to zrobić podczas jazdy na rowerem.

statyw

Kamera zamocowana na statywie

statywkam

Mocowania do połączenia kamery widoczne są na poniższym zdjęciu. Mocowanie jest podklejone taśmą 3M. Dwa uchwyty to zdecydowanie za mało, więc dokupiłem dodatkowe 6 sztuk (89PLN).

podkład

Karta pamięci

Do zapisu danych używamy karty MicroSD. Bez włożonej karty nie da się niczego zrobić na kamerze. Na ekranie będzie wyświetlał się symbol przekreślonej karty i nie mamy dostępu do żadnej z opcji urządzenia.

W zestawie dostałem kartę 32GB Sandiska, sprawuje się bez zarzutów i wystarcza na zapisanie 3h:30minut filmu w jakości FullHD.

Waga

Garmin Virb waży 175,7g a z podstawką 234g, co przy wadze GoPRO Hero3 100g z obudową jest sporym ciężarem. Problem wagi nie ma znaczenia, gdy kamerę montujemy na rowerze czy innym sprzęcie. Waga jest wyczuwalna, gdy VIRB był zamontowany na monopodzie (statywie teleskopowym).

mocowanie

Pierwsze uruchomienie

Kamerę uruchamiamy przyciskiem MODE. W trakcie uruchamiana zapala się zielona lampka, a na ekranie pojawi się logo Garmin. Po chwili kamera jest już gotowa do nagrywania. Ekranem początkowym jest ekran nagrywania Przetłumaczony jako Celownik. Migający symbol obok baterii, to wyszukiwanie sygnału GPS. Po złapaniu FIX-a pole to przestanie migać.

garmin

Ekrany

Garmin Virb posiada 4 główne ekrany.

Celownik – na tym ekranie na wyświetlaczu zobaczymy podgląd na żywo.

Celownik

Zmieniając wygląd ekranu za pomocą strzałek wyświetlimy aktualne ustawienia nagrywania, pojemność karty oraz podłączone czujniki.

czujnik

Kolejna zmiana za pomocą strzałki uruchamia poziomice.

poziom

Odtwórz – odtwarzanie zapisanych filmów i zdjęć.

Pulpit – tu znajdą się wszystkie ekrany, na których wyświetlane są parametry prędkości i czujników zewnętrznych. W zależności od ilości podłączonych czujników odpowiednia liczba ekranów będzie dostępna w menu pulpit.

 • Ekran prędkości

prędkosć

 • Ekran wysokości

wysok

 • Ekran przeciążenia

przeciąż

 • Kompas

kompas

 • Całkowity czas działania kamery, aktualny czas oraz wschód i zachód słońca

działan

 • Przebyty dystans

dyst

 • Tętno (opcjonalnie)

tętno

 • Kadencja (opcjonalnie)

kadencja

 • Temperatura (opcjonalnie)

temperatura

 • Moc (opcjonalnie)

Konfig. –  w polu tym mamy do wyboru ustawienia kamery, wideo, wifi, zdjęć i innych.

 • Czujniki – w tym polu parujemy i włączamy czujniki zewnętrze (Tętno, Rytm pedałowania, Tempe, Moc). Za pierwszym razem musimy sparować czujnik. Potem wykrywany jest już automatycznie.

czujni

 • Pilot – w tym polu możemy włączyć sterowanie VIRB-em za pomocą urządzeń zewnętrznych (Garmin Fenix, Garmin Fenix2, Edge 1000).
 • System – w tym polu zmieniamy ustawienia kamery GPS…..
 • WiFi – w tym polu włączamy sieć WiFi. Kamera tworzy własną sieć, do której możemy podłączyć się za pomocą telefonu z aplikacją. Sterowanie kamerą odbywa się wtedy z poziomu aplikacji na telefonie.

Wideo – W tym polu mamy dostęp do trybów wideo oraz dodatkowych opcji, takich jak opcje pola wyświetlania, autonagrywania, mikrofonu.

Dostępne są następujące tryby wideo

 • Full HD 1080p 30fps
 • Wysoki HD 960p 48fps
 • Szybki HD 720p 60fps
 • HD 720p 30fps
 • HD 720p 60fps 1/2s
 • Super zwoln. 480p 120fps 1/4s
 • Poklatkowy 1080p 1/2sek 1 sekunda 2 sekunda 5 sekund 10 sekund 30 sekund 60 sekund
 • Zdjęcia – w tym polu możemy ustawić rozdzielczość zdjęć od 16MP do 8MP, tryb sekwencyjny, czyli zdjęcia seryjne oraz samowyzwalacz. Zdjęcia moim zdaniem pozostawiają wiele do życzenia. Oto przykładowe zdjęcia:

VIRB Picture

VIRB Picture

VIRB Picture

Zastosowanie

Kolarstwo

Przede wszystkim kamera sprawdza się podczas treningów na rowerze. Zabieram ją na każdy trening na rowerze szosowym, bo idiotów na drodze jest sporo. Akurat idealnie montuje się ją na kierownicy w szosie, tak jakby była po to stworzona.

szoska

Jeżeli chcemy ją zamontować na kasku, to nie polecam mocowania z boku, po pewnym czasie, wyczujemy wagę kamery.

kask


kask2

Oto kilka przykładowych filmów

Rower dzień

Rower noc w mieście

Rower noc poza miastem

Time Lapse noc

Bieganie

Jeżeli chodzi o bieganie, to waga kamery 220g ze statywem jest jednak wyczuwalna, w szczególności na kiju teleskopowym.

Bieganie dzień

Bieganie noc w mieście

Bieganie noc poza miastem

TimeLapse

Tryb poklatkowy polega na wykonywaniu zdjęć w (stosunkowo) dużych odstępach czasu a następnie wyświetlanie ich w przyśpieszonym tempie.

Do ustawienia mamy różne interwały czasowe (1/2sek 1 sekunda 2 sekunda 5 sekund 10 sekund 30 sekund 60 sekund).

Dla funkcji TimeLapse bardzo dobrym rozwiązaniem jest możliwość korzystania z opcji ładowania kamery w trakcie nagrywania. Nie musimy wtedy martwić się czasem pracy kamery.

Przykładowe video

Dokładność GPS

Z ciekawości porównałem dystans, jaki mierzy kamera w porównaniu do zegarka Fenix2. GPS z kamery rzadziej odświeża sygnał GPS niż Fenix2. Różnice w pomiarach są znaczne na 20km na rowerze jest to różnica mniejsza niż 500m.

Czas pracy na baterii

Garmin dopracował czas pracy kamery na baterii. Czas nagrywania kamery z włączonym GPS i z jakością Full HD to 2:23 minuty. W przypadku opcji TimeLapse z wyłączonym GPS, VIRB nagrywał przez 3h i 12 minut.

Zarządzanie kamerą przez aplikację Garmin VIRB

Kamerą możemy bardzo wygodnie sterować za pomocą aplikacji dla telefonów z systemem Android lub dla Iphone. Aby połączyć się z telefonem, należy włączyć sieć WIFI w kamerze. Kamera stworzy własną sieć bezprzewodową, do której należy się podłączyć. W chwili połączenia się aplikacji z siecią WIFI, na ekranie telefonu zobaczymy podgląd obrazu online z kamery.

luvr

Równocześnie wyłącza się podgląd na ekranie VIRBa oraz nie ma możliwości wejścia w opcje kamery. Od tego momentu opcje kamery są dostępne w aplikacji mobilnej.

Sterowanie z telefonu jest bardzo wygodne, w prosty sposób możemy zmienić rozdzielczość oraz inne opcje, zrobić zdjęcie czy kręcić film. W przypadku, gdy nagrywamy film z ekranu znika podgląd.

nagrywanie

W przypadku sterowania aplikacją mobilną, nie ma możliwości podglądu nagranych filmów i zdjęć, czy to na kamerze czy w telefonie – co jest minusem.

Sterownie kamerą za pomocą urządzeń ANT+

Garmin Virb może być sterowany za pomocą urządzeń w technologii ANT+ (Garmin Fenix, Garmin Fenix2, Edge 1000). Dla przykładu połączyłem się z kamerą za pomocą zegarka Fenix2. Z poziomu zegarka jesteśmy w stanie zrobić zdjęcie oraz włączyć i wyłączyć nagrywanie. Ta opcja przydajesię w przypadku, gdy kamerę mamy w trudno dostępnym miejscu.

fenix2

Uwaga! Pilot łączy się w technologii  ANT+, w przypadku gdy kamera szuka innych czujników połączenie jest bardzo często zrywane.

Uwaga!!! Kamera zawiesza się w przypadku włączonej opcji Pilot i WIFI.

 

Akcesoria VIRB

Garmin dodaje do swojej kamery opcjonalne akcesoria.

Kamizelka –  dostałem ją do testów od Garmin Polska. Kamizelka jest solidnie wykonana, mamy możliwość regulacji w pionie i poziomie. Przede wszystkim chciałem ją wykorzystać podczas biegania. Po zamontowaniu kamery, od razu zauważyłem, że urządzenie nie jest stabilne przy podskokach. Dodatkowo po 10 minutach kamizelka zaczęła uwierać, dlatego niekoniecznie sprawdzi się na długich dystansach.

kamiz2

kamiz3

Bieganie w kamizelce

Następnie wziąłem ją na rower, gdzie kamizelka wypada znacznie lepiej.

Kij teleskopowy – Garmin nie podsiada w swoich akcesoriach kija teleskopowego, ale jest kamera jest kompatybilna ze standardowymi uchwytami kamer dostępnych na rynku. Kupiłem No Name za 60 PLN. Ciężar kamery jest wyczuwalny przede wszystkim na wyciągniętym kiju.

kij

Przylepiec na szybę – standardowy przylepiec na szybę Garmina wygląda następująco:

szyba

Ponieważ mam swój stary kupiony za pośrednictwem Deal Extreme (www.dx.com), dokręciłem tylko uchwyt do Virba i mam swój własny statyw. Cała konstrukcja wygląda następująco:

kia

W kolejnym artykule opiszę program VIRB EDIT. Szykuję również porównanie z Go Pro Hero3.

Podsumowanie

Moja opinia odnośnie Garmin Virb jest następująca, wypuścił na rynek naprawdę dobry sprzęt. Miałem obawy, że jest to dla nich nowy segment sprzętu i mogą pojawić się problemy z urządzeniem. Virb wykonany jest solidnie, działa bezproblemowo i obsługa jest prosta. Nakładanie parametrów na film bardzo uatrakcyjnia wideo. Jakość nagrywania jest bardzo dobra, a szybkość zapisu na kartę odbywa się niezauważalnie. Dużym plusem jest również, możliwość używania kamery jako licznika rowerowego.

Mankamentem jest waga kamery, która jest odczuwalna w przypadku biegania. Kamera do pływania potrzebuje dodatkowej wodoszczelnej obudowy, ponieważ producent deklaruje możliwość kręcenia filmów do 1m pod wodą bez odbudowy. Dwa uchwyty to zdecydowanie za mało, aby w pełni wykorzystać możliwości kamery (dokupienie 6 sztuk załatwia sprawę). Obraz w nagranych filmach nie do końca odwzorowuje rzeczywiste kolory, ale problem ten można rozwiązać za pomocą programu do obróbki video.

Plusy

 • Wykonanie
 • Prostota obsługi
 • Śledzenie parametrów w trakcie pracy kamery
 • Zarządzanie kamery z telefonu i zegarka
 • Jakość nagrywania

Minusy

 • Waga
 • Mała liczba standardowych akcesoriów
 • Jakość kolorów w filmach i zdjęciach.

45 Comments

 1. hej.
  Mam pytanie, czy mozliwość ładowania i równoczesnego nagrywania kamerą jest mozliwa tylko w funkcji „time lapse” czy cały czas można ją ładować, np podczas jazdy samochodem ?
  Pozdr.
  Dariusz

  • Cześć Darku,
   Tak, można korzystać z wszystkich funkcji kamery w trakcie ładowania jej z zewnętrznego źródła, wszystkie tryby nagrywania są dostępne 🙂
   Pozdr.
   Jacek GoUltra.pl

 2. hej,

  – a jak wygląda jakość dźwięku?
  – czy w trybie odtwarzania można nanosić na film parametry typu wysokość albo prędkość (nie mając komatybilnych urządzen i pasów Garmlina- jestem fanem Suunto:)
  , pozdr

  Marcin

  • Cześć
   Więc jakość dźwięku jest moim zdaniem przeciętna (słychać to w jednym z filmów)
   W trybie odtwarzania da się nanieść inne parametry z zewnętrznego pliku .gpx, ale trzeba to zrobić z poziomu darmowego oprogramowania jakim jest Virb Edit.
   Uwaga jest jednak taka, że Virb Edit odtwarza tylko pliki o rozszerzeniu .mov

   Pozdrawiam
   Jacek

 3. Jest możliwość nagrywania np tylko 1 minutowych filmów i nagrywania w pętli(stare pliki są zastępowane nowymi)?

  • Tom, jest możliwość nadpisywania zapisanych plików, ale niestety nie ma możliwości ustalenia czasu nagrywania pojedynczego klipu.
   Pozdrawiam
   Jacek

 4. Czesć, dzięki za test.

  A ile czasu mija od momentu włączenia kamery? Jest jakiś szybko wybudzany standby, który jednocześnie nie kosztuje dużo energii?

  Dzięki :]

  • Szymon jeżeli chodzi o włączanie kamery to wygląda to następująco:
   – włączenie kamery Power OM trwa 9,5 sekundy
   – włączenie kamery z trybu Standby bezpośrednio do trybu nagrywania trwa błyskawicznie, ale nagrywanie rozpoczyna się po około 2 sekundach

   Tryb Standy działa w następujący sposób – na ekranie otrzymujemy komunikat naciśnij klawisz aby wl. po pewnym czasie bezczynności kamera wyłączy się.
   Kamera z trybem standby kamera wytrzymała mi około 5h.
   Wyłączenie kamery można obejść przez włączenie ekranu piilota

   • Dzięki, ja jeszcze z jednym pytaniem. Kamerę kupiłem, wziąłem od razu na wyjazd. Wszystko by było ok, gdyby nie jakiś koszmarny czas uruchamiania kamery, bez względu czy „na zimno”, czy ze „stendbaju”.

    Jedyne czym mogłem to wytłumaczyć, to jakieś kompletnie irracjonalne skanowanie istniejących filmów/zdjęć przed rozpoczęciem skanowania. Czyli im więcej było nagrań, tym dłużej trwało oczekiwanie na czerwoną lampkę.

    Działo się to jednak z nieaktualizowanym softem. Nie wiesz, czy problem jest/był znany i został przez którąś z aplikacji poprawiony?

    Poza tym było całkiem sympatycznie. Suwak do uruchamiana kamery – rewelacja.

    Dzięki! Pozdro :]

    • Szymon na Standby powienen ruszać praktycznie od razu, na zimno chwile to trwa, koszmarnie długo to idealne określenie 😀

 5. Witam napisał Pan że kamera nagrywa bardzo ladnie w jakosci FULL HD,,, na stronie producenta i wszędzie indziej jest w danych technicznych HD max rozdzielczosc,,,prosze o weryfikacje

  • lucas – najlepszym trybem nagrywania Garmin Virb 1080p i 30fps 16:9 – czyli Full HD

 6. Czy mógłbyś wrzucić linka do kija teleskopowego, bo mam kłopot z dobraniem.

  • Łukasz, nie mogę znaleźć na stronie sklepu, w którym kupowałem.
   Najważniejsze to, żeby nie kupować metalowych, bo po chwili używania rozpadają się.

   Koszt 60PLN, jak wrócę z wakacji to podpytam się w sklepie, w którym kupowałem.

 7. Może trochę głupie pytanie, ale wolałabym się upewnić przed ewentualnym kupnem urządzenia – czy jest możliwość włączenia trybu timelapse podczas treningu, po czym wyeksportowanie pliku .gpx z tego samego treningu
  (do np. stravy, wiadomo)?

 8. A ja dam dziwne pytanie, szukam funkcji na zawody szosowe ok.80km/2,5h
  Można uruchomić zdjęcia np. co 60sek i automatycznie je udostępniać na żywo przez telefon? 🙂

  • Pebe, w takim wypadku najbliżej Twoich oczekiwań będzie Virb XE lub TomTom Bandit. VIRB-a XE już mam, Tom tom wkrótce 🙂

   • Mam EDGE 1000 i szukam kamerki „mądrej”, myślałem o XE, ale chyba słaba bateria do max 2godz?

    • Tak, coś powyżej 2h,wymiana baterii dosyć szybka i bezproblemowa,więc jest to jakieś rozwiązanie.

 9. Hej, poszukuję kamerki na motocykl, zastanawiam się czy XE nie będzie zbyt wypasiona w funkcje których nie wykorzystam, jak wygląda ładowanie kamerki podczas jazdy w deszczu? myślę też nad zakupem virb elite wydaje mi się bardziej ergonomiczna do kasku ale mogę się mylić, która okaże się lepsza podczas jazdy nocą ?

  • Cześć Przemku,
   Nie ma problemu jeżeli chodzi o ładowanie kamery podpinasz kabel i załatwione. Oczywiście starałbym się zabezpieczyć port w przypadku Virba Elite, w przypadku XE sprawa jest łatwiejsza, bo to piny na kamerze.
   Mimo wszystko Elite jest ciężki i czuć go na kasku, jest ergonomiczna, ale swoje waży.
   Kamerę Garmina wybrałbym wyłącznie, gdybyś chciał nakładać prędkość i inne parametry jazdy?
   Możesz jeszcze określić budżet?

 10. Cześć Jacek widzę że przykleiłeś do kasku wentylowanego tą kamerę. To wystarcza nie odpadła Ci ?

  • Cześć Sławku,

   Klej na taśmach 3M, jest bardzo mocny, akurat znalazłem 3 punkty podparcia, więc wystarczyło, na początku trochę się obawiałem, ale dopóki sam nie usunąłem uchwytu dopóty wszystko grało 🙂

  • Mam do dodania jeszcze jedno. Możesz z powodzeniem anulować dwa minusy ze swojej recenzji.
   – waga uzależniona jest od akumulatora. Większośc kamer tego typu oferuje koło 1000mAh garmin włożył w nią 2000mAh.
   -kolory to podejście indiwidualne, według mnie jest ok.
   Dodałbym minus za brak podglądu zdjęć i filmów przy sterowaniu aplikacją mobilną

 11. Hej poszukuje kamerki na kask motocyklowy mala, lekka opływowa do 1000zl.
  polecisz cos?

  • Tomasz,
   Jeżeli zależy Ci na nałożeniu parametrów jazdy to pozostaje Garmin lub TomTom Bandit.
   Jednak kierowałbym się w stronę GOPRO lub AEE. Obie są lekkie i małe.
   Ewenutalnie pozostaje SONY, ale ona przychodzi napewno na bok kasku, a tu niestety ciężar odczujesz po godzinie jazdy.

  • Niestety nie miałem jej nigdy nie miałem, więc trudno mi cokolwiek powiedzieć.

   • zalezy mi na tym zeby byla niewidoczna a te kwadraciaki GOPRO to jak czapka z kocankiem

    • No wydaje się rozsądnym rozwiązaniem, stosunek ceny do jakości wydaje się rozsądny.

     • tylko ciężka kwestia jest waga kamery z jednoczesnym dlugim nagrywaniem. garmin ze swoja 3h daje rade.

     • Garmin niestety jest ciężki, zawsze zostaje Powerbank, i podpięciem kablem.

 12. Albo znaleźć sposób i zamontować na lagach lub kierownicy ostatecznie na baku. no nic głęboki temat do przemyślenia dziękuje za informacje. Pozdrawiam

 13. Mam ostatnie pytanko. odpisałeś jednemu, że garmin wytrzymał ci 5h masz na myśli 5 godzin nagrania video?
  Bo ja kupiłem tego garmina ze wzglendu na Gps i inne technologiczne udogodnienia. I dochodzę do wniosku że nie ma szans, żeby wytrzymał tyle. Chyba że o czymś niewiem.
  Recezja była wyczerpująca postarałeś się. Super.

 14. Witam, mam pytanie – być może banalne o model Virb Xe. Wd instrukcji włączanie i wyłączanie działa w ten sam sposób: przytrzymać ok. 4-5 sek. Natomiast egzemplarz, który testuję nie chce się w powyższy sposób wyłączyć. Przytrzymuję i, albo zapalają się dwie zielone diody (wokół włącznika szybkiego nagrywania i z przodu kamery), na ekranie nie ma nic, albo odwrotnie, gasną diody, za to pojawiają się informacje na ekranie. Czy to może być spowodowane, że w ustawieniach kamery aktywna jest jakaś funkcja? Pozdrawiam,

  • Robert,

   Sprawdziłbym kartę pamięci, bo wiem że w trakcie testów to powodowało czasem zawiasy kamery.
   Możesz normalnie włączyć kamerę? Czy konieczne jest wyciągnięcie baterii?

 15. witam, sam już wiem co mam kupić, ale VIRB ELITE DARK od jutra będzie w cenie 500zł brutto, w sumie chciałbym go kupić na codzień do samochodu jako rejestrator trasy, ale popołudniami chcę montować to mojemu psiakowi w terenie, tym bardziej że ma już założony gps GARMIN ALPHA 100, garmin ma sporą zaletę wielu dostępnych akcesorii.
  Pytanie jeszcze jest o tą jego wodoodporność, czy pies pływający w wodzie nie uszkodzi sprzętu – oczywiście nie nurkujący 🙂

  • Super myślę, że będziesz zadowolony. Jeżeli chodzi o wodoszczelność, no niby specyfikacja mówi o 1m, więc trochę to balansowanie na granicy. Ja ją wkładałem testowo do wody i na szczęście nic się jej nie stało.

 16. Po drugie zastanawia mnie jeszcze fakt że jego produkcja została wstrzymana, czy to może być jakiś minus po zakupie?

  • Producenci mają wymóg posiadania części przez następne 10 lat. Poza tym Garmin nie naprawia – Garmin wymienia. Możesz być spokojny.

 17. Kupiłem VIRB ELITE, cena 500zł brutto w MediaExpert.
  Co do wodoszczelności, to pies nie będzie nurkował, jego zanurzenie to najwyżej 50cm.
  Jedna rzecz mnie martwi – ekran jest ciemny, bez żadnego podświetlenia, czy jest gdzieś opcja rozjaśnienia ekranu?

  • Niestety podświetlenia Ci tu brak. To jest taki wyświetlacz, ala ciekłokrystaliczny, którzy przez to że jest matowy pozwala na pracę kamery na prawie 3h.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *