Importowanie kursów POLAR

Jakiś czas temu pokazywaliśmy wam sposób na wgrywanie kursów do urządzeń marki Polar. Sposób ten był niestety kłopotliwy i czasochłonny. Na szczęście fińska firma w znaczny sposób ułatwiła nam życie i po wielu miesiącach oczekiwań wprowadziła możliwość importowania zewnętrznych plików o rozszerzeniu .gpx oraz .tcx do swojej platformy. Nie jest jednak tak kolorowo ponieważ, mamy możliwość zaimportowania wyłącznie pliku kursu, a nie wgrywania treningów z innych platform treningowych. Jednak zgodnie z przysłowiem „lepszy rydz niż nic”, cieszmy się na to co jest – bo jest to spore uproszczenie dotychczasowej metody.

O możliwościach nawigacyjnych urządzeń Polar, wspominaliśmy w przypadku recenzji poszczególnych urządzeń, a na chwilę obecną taką opcję posiadają trzy modele:

  • Zegarek Polar V800
  • Licznik Polar M450
  • Licznik Polar V650

Instrukcja

Zaimportowanie kursu jest procesem bardzo prostym i co jest dużym plusem, jeżeli plik będzie przekraczał 25Mb,  platforma samoczynnie zmniejszy ilość punktów, aby możliwe było wykorzystanie trasy w urządzeniu.

W pierwszym kroku wchodzimy w zakładkę Ulubione oznaczone symbolem gwiazdki:

Kursy

W tym miejscu dostępne są wszystkie wcześniej utworzone kursy. Kolejnym krokiem jest wybranie przycisku Importuj trasę.

kurs5

Możemy zaimportować pliki o rozszerzeniu .gpx i .tcx o maksymalnej wielkości 25Mb.

Kurs3

Proces załadowania trasy trwa chwilę, a dodatkowo otrzymamy możliwość przyporządkowania nowej nazwy i domyślnej dyscypliny.

kurs4

Ostatnim krokiem jest wybranie przycisku Importuj oraz ponowna synchronizacja urządzenia z Flow Sync.

nawig

Jacek

2 Comments

  1. czesc, pytanie bo probuje caly wieczor i albo cos robie zle, albo ktorys z programow plata mi figle. potrzebuje zgrac narysowana w stravie trase do polar v650. trasa narysowana. exportowana jako gpx na komp, z komp na telefon i przez syncmytracks do polarflow, ale skutek jest taki ze polar widzi tylko czas i dystans treningu, a nie czyta tego co mnie najbardziej interesuje- czyli mapki. poniewaz nie wyswietla mapki, nie mam mozliwosci zaznaczenia trasy jako ulubionej i wgrania jej do licznika 🙁 moze jakies podpowiedzi??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *