Automatyczne przesyłanie kursów Strava do Garmin

Dziś światło dzienne ujrzała bardzo ciekawa funkcja aplikacji Strava pozwalająca na bezpośrednie przesyłanie kursów do Garmin Connect. Na chwilę obecną jedyną możliwością automatycznego korzystania z tras stworzonych w portalu STRAVA, było pobranie dedykowanej aplikacji ze sklepu Connect IQ. Było to rozwiązanie bardzo kłopotliwe ograniczające się wyłącznie do niewielkiej liczby urządzeń.

Od tej chwili niezależnie od posiadanego urządzenia możemy w prosty sposób przesłać trasy do licznika lub zegarka. Aby to zrobić należy połączyć ze sobą oba serwisy oraz zaznaczyć dodatkowe pole Kursy.

Opcję tą znajdziemy w górnej sekcji ekranu w ustawieniach konta.

W zakładce informacje o koncie

znajdziemy ustawienia portalu Strava, gdzie należy zmienić ustawienia suwaka Kursy.

Kolejnym krokiem jest wybranie, które trasy mają zostać przesłane do zegarka. Aby to zrobić zaloguj my się do portalu Strava i w sekcji Dashbord, wybierzmy pole My Routes. Wszystkie kursy które chcemy przesłać do zegarka lub licznika oznaczamy symbolem gwiazdki.

Trasy zsynchronizują się automatycznie w trakcie kolejnej synchronizacji. Równocześnie kursy ze Stravy znajdą się w Platformie Garmin Connect w sekcji Treningi – Kursy.

Sporą zaletą takiego przesyłania tras jest możliwość korzystania z segmentów w trakcie używania kursu czego nie można było robić w przypadku stworzenia mapy platformie Garmin Connect.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *