M600 aktualizacje

W recenzji Polar M600, którą opublikowaliśmy w listopadzie, wspomnieliśmy o tym, że producent poskąpił niektórych funkcji do swojego nowego zegarka.. Fiński producent jak to ma w zwyczaju (choćby w przypadku A360 lub V800) stopniowo dokonuje poprawek oprogramowania, które naszym zdaniem powinny pojawić się w momencie premiery.

Polar Flow 

Rozpocznijmy jednak od podstawowej zmiany jaka zaszła na platformie treningowej. Podsumowanie aktywności przeszło lifting i wyświetla się wykres aktywności w czasie, wraz z naniesionymi treningami. Pole jest przejrzyście, ale naszym zdaniem, nie do końca czytelnie.

polar-flow

Polar M600 – aktualizacje

Podświetlenie

Jedną z podstawowych funkcji, której brakowało w M600 był brak ciągłego podświetlenia. Każdorazowo, aby podświetlić ekran, konieczne było obrócenie ręki lub wybór przycisku. Od teraz przeciągając w dół ekran, na wyświetlaczu pojawi się symbol żarówki, który należy aktywować.

m600-podswietlenie

Running Index i Training Bennefit

Podobnie jak w przypadku modelu V800 i M400, od tej aktualizacji po każdym biegu otrzymamy wartość liczbową określającą wydajność biegu.

polar-m600-running-index

Wartości te odnoszą się do przewidywanych jakie powinniśmy otrzymać na teście Coopera i dystansach: 5km, 10km, półmaratonie i maratonie.

polarrunningindextable

Dodatkowo otrzymujemy rozszerzony opis treningu wraz z korzyściami jakie nam przyniósł.

m600-opis-treningu

Manulane okrążenia

Kolejna funkcja, której brakowało, czyli możliwość zapisu indywidualnego okrążenia. Od teraz przyciskając środkowy przycisk, zegarek automatycznie zapisze okrążenie i wyświetli jego podsumowanie.

Opcja przechodzenia do kolejnego etapu w trakcie treningu

Ostatnia aktualizacja pozwala również na przejście pomiędzy etapami w zaplanowanym treningu.

m600-zaplanowany-trening

Obciążenie treningowe 

Korzystając z zegarka M600, wykonany trening będzie uwzględniany i naniesiony na wykres stanu regeneracji. Informacja o obciążeniu treningowym nie będzie się pokazywać bezpośrednio na zegarku, jak ma to miejsce w przypadku V800, a informacja ta będzie dostępna w platformie treningowej.

m600-obciazenie-treningowe

Podsumowanie

Aktualizacje, które otrzymał M600, w zasadzie stawiają go na równi z modelami, które fiński producent skierował dla biegaczy i triatlonistów. Bez dwóch zdań, to zmiany, które były potrzebne i ewidentnie można było wyczuć ich brak. Ideałem było by jeszcze wprowadzenie metryki pływania, jednak póki co nie widać zapowiedzi dodania tej funkcji.

Comments

comments

Jacek GOULTRA.PL

One Comment

  1. Gdyby wydali V800 z wbudowanym pomiarem tętna z M600 to miałbym wszystko czego potrzebuję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *