O MNIE

Cześć,

Zapraszam Cię do krótkiej lektury, w której dowiesz się czym jest projekt GOULTRA, w jakim celu powstał ten portal i co znajdziesz przeglądając wpisy na mojej stronie.

Ja nazywam się Jacek i jestem odpowiedzialny za treści, które znajdziesz na tym portalu. Strona powstała osiem lat temu, a jej głównym zadaniem było stworzenie miejsca w polskim internecie, który będzie bazą wiedzy na temat zegarków biegowych. Pierwowzorem pomysłu był DC RAINMAKER, który zainspirował mnie do tego, aby stworzyć polski odpowiednik największej strony zajmującej się testami sprzętu elektronicznego.

Zatem skąd wzięła się nazwa, która w ogóle nie kojarzy się recenzjami? Jej pochodzenie jest dosyć proste – wiele lat temu pasjonowałem się biegami ultramaratońskimi.
GO ULTRA czyli po prostu dawaj w ultra i zacznij biegać długie dystanse.
Z bieganiem w górach często wiąże się nawigacja i orientacja w terenie, z którą mam spory problem. Zacząłem więc szukać sprzętu, który pozwoli mi skutecznie nawigować się w górach.

Tak oto rozpocząłem zabawę z różnymi zegarkami, ale dopiero zakup modelu Fenix2, który okazał się całkowitą klapą, dał mi ostateczny bodziec do rozpoczęcia pisania recenzji. Założenie było proste, pomóc innym nie popełniać tych samych błędów co ja w trakcie zakupu sprzętu.

Początki nie były łatwe, bo dostęp do sprzętu był bardzo ograniczony, a pierwsze modele to tak naprawdę urządzenia moich znajomych, którzy z dobrego serca pożyczali mi swój sprzęt. Z czasem sami producenci zaczęli zauważać wartość mojej pracy i na chwilę obecną mam już w miarę swobodny dostęp do większości marek dostępnych na rynku.

Niestety nic nie trwa wiecznie i z powodu kontuzji odpuściłem bieganie, a moje zainteresowania skierowały się w stronę kolarstwa i triathlonu. Nauczyłem się pływać, kupiłem rower i zacząłem startować. W związku z nową dyscypliną moja szafka ze sprzętem wzbogaciła się o urządzenia związane z kolarstwem. Od tego momentu na stronie zaczęły pojawiać się recenzje liczników oraz trenażerów.

Rok 2020 był dla mnie przełomowy, bo odnalazłem w sobie długo skrywaną pasję do fotografii, którą udało mi się połączyć ze sportem. Od tego momentu, oprócz wyczerpujących tekstów równie ważnym składnikiem stała się oprawa zdjęciowa recenzji.

Dokąd zmierza projekt GOULTRA?

Na chwilę obecną jest to kombinacja fotografii sportowej i recenzji. Testy na pewno będą się pojawiać, jednak myślę, o niewielkiej zmianie ich formy. Pisanie długich tasiemców, nie jest na czasie, stąd możliwe, że spróbuję recenzji wideo. Nie ukrywam, że fotografia pochłonęła mnie całkowicie i obecnie poświęcam jej nieco więcej czasu. Ale co z tego wyjdzie, czas pokaże.

Jeżeli masz jakieś pomysły, co chciałbyś zobaczyć na tej stronie lub w jakim kierunku widziałbyś rozwój tego projektu, zostaw proszę swój ślad w postaci komentarza.