Połączenie kont Polar i Strava

Bardzo dobra informacja dla użytkowników sprzętu firmy Polar. Nareszcie po długich oczekiwaniach, z dniem dzisiejszym dostępna jest możliwość połączenia i automatycznej synchronizacji z najpopularniejszym serwisem kolarskim czyli STRAVĄ. Firma Polar wystawiła cierpliwość swoich klientów na próbę, ponieważ zapowiadana wcześniej funkcja, przesunęła się w harmonogramie aktualizacji planowanych przez fińskiego producenta. Jednak w końcu jest, więc nie pozostaje nic innego jak zsynchronizować konta.

Aby wykonać tą czynność należy przejść następujące kroki:

 • Zalogować się do konta Polar Flow.

Polar flow1

 • Wejść do ustawień konta, które znajdują się pod nazwą użytkownika.

Flow2

 • Wybrać polecenie Połącz przy okienku Strava.

flow3

 • Zaakceptować regulamin połączenia obu kont.

strava4

 • W tym momencie zostaniemy automatycznie zostaniemy przekierowani do portalu Strava, w celu autoryzacji połączenia pomiędzy obiema platformami.

strava 5

 • Wystarczy zatwierdzić połączenie kont i wszystko zaczyna działa. Każdy kolejny trening, zostanie automatycznie zsynchronizowany z platformą Strava, niestety opcja ta nie obejmuje treningów wykonanych przed połączeniem.

strava 6

Polecamy wszystkim wykorzystanie tej możliwości, ponieważ STRAVA, daje sporo nowych funkcjonalności, których nie znajdziemy w platformie Polar Flow.

Jeżeli ktoś potrzebuje poradnika video to oczywiście jest na naszym kanale Youtube

Jacek

 

22 Comments

 1. Witam
  Trening z wczoraj nie wyświetla mi się w stravie, niewiem dlaczego ale rozłączył się ze stravą. W jaki sposób mogę ręcznie wrzuciś trening do stravy? synchronizacja nie pomaga.

   • mam ten sam problem, zawsze strava pokazywała trening po synchronizacji, tym razem nie. Jak ręcznie dodać z Polar do Strava?

   • Jacku PLUS na platformie Stravy czy Polara? Wczoraj chyba przez brak internetu/zasięgu podczas synchronizacji z zegarkiem nie wrzuciło mi do Stravy ważnego maratonu ☹️

 2. Nie działa synchronizacja polar flow i strava.
  W ustawieniach polar flow jest ok przekierowuje do strava tam logowanie akceptacja regulaminu i ok oba konta połączone jednak brak przebiegniętych tras w stracie? Konto strava darmowe nie pełne może to jest problemem?
  Pozdrawiam

  • Alvarez, synchronizacja nie działa wstecz, powinny się wgrać wszystkie kolejne ślady.

 3. A ja mam inne pytania, mianowicie: treningi z Polara zrzucają się automatycznie na strave tyle tylko, że polar pokazuje inne wartości, np czas treningu i średnią prędkość a na stravie są inne wartości. Co może być powodem?

 4. Podobno można z Polar flow wyeksportować wyniki historyczne do plików i zaimportować do STRAVA. Przeryłam całą aplikację PF i nie widzę tego przycisku – eksportuj. Ktoś pomoże w tym temacie?

   • Co z treningami zakładkowymi rower/bieg czy one też się synchronizują i są pokazywane w Strava? Jeżeli zarejestruje trening w trybie multisport? Strava chyba tego nie obsługuje albo nie wiem jak to załadować.

   • Używam SMT ale nie wszystkie dane mi się zgrywają z treningu. Wahoo mam podpięte pod Stave i tam są wszystkie parametry treningu ale jak synchronizuję Stravę przez SMT do Polar flow to nie mam informacji ile spaliłem kalorii. Czy można to jakoś inaczej zgrać żeby były wszystkie dane ?

 5. Czy jest możliwa synchronizacja aktywności ze Stravy do Polar Flow? Powyżej opisane przykłady opisują kierunek synchronizacji PF->Strava

   • Używam SMT i jak kopiuje wynik ze stravy który wcześniej zgrałem z wahoo do polar flow to nie kopiuje mi się liczba kalorii, wychodzi jakby trening był bez obciążenia. Czy jest na to jakiś sposób?

 6. Czy włączając treningi jednoczesnie na Polarze i Stravie one sie zsynchronizują? GPS w zegarku mocno pobiera baterię i chciałbym lokalizację brać ze Stravy a Polara używać tylko jako pulsometr.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *