Połączenie kont Polar i Strava

Bardzo dobra informacja dla użytkowników sprzętu firmy Polar. Nareszcie po długich oczekiwaniach, z dniem dzisiejszym dostępna jest możliwość połączenia i automatycznej synchronizacji z najpopularniejszym serwisem kolarskim czyli STRAVĄ. Firma Polar wystawiła cierpliwość swoich klientów na próbę, ponieważ zapowiadana wcześniej funkcja, przesunęła się w harmonogramie aktualizacji planowanych przez fińskiego producenta. Jednak w końcu jest, więc nie pozostaje nic innego jak zsynchronizować konta.

Aby wykonać tą czynność należy przejść następujące kroki:

 • Zalogować się do konta Polar Flow.

Polar flow1

 • Wejść do ustawień konta, które znajdują się pod nazwą użytkownika.

Flow2

 • Wybrać polecenie Połącz przy okienku Strava.

flow3

 • Zaakceptować regulamin połączenia obu kont.

strava4

 • W tym momencie zostaniemy automatycznie zostaniemy przekierowani do portalu Strava, w celu autoryzacji połączenia pomiędzy obiema platformami.

strava 5

 • Wystarczy zatwierdzić połączenie kont i wszystko zaczyna działa. Każdy kolejny trening, zostanie automatycznie zsynchronizowany z platformą Strava, niestety opcja ta nie obejmuje treningów wykonanych przed połączeniem.

strava 6

Polecamy wszystkim wykorzystanie tej możliwości, ponieważ STRAVA, daje sporo nowych funkcjonalności, których nie znajdziemy w platformie Polar Flow.

Jeżeli ktoś potrzebuje poradnika video to oczywiście jest na naszym kanale Youtube

Jacek

 

Jacek GOULTRA.PL

16 Comments

 1. Witam
  Trening z wczoraj nie wyświetla mi się w stravie, niewiem dlaczego ale rozłączył się ze stravą. W jaki sposób mogę ręcznie wrzuciś trening do stravy? synchronizacja nie pomaga.

   • mam ten sam problem, zawsze strava pokazywała trening po synchronizacji, tym razem nie. Jak ręcznie dodać z Polar do Strava?

   • Jacku PLUS na platformie Stravy czy Polara? Wczoraj chyba przez brak internetu/zasięgu podczas synchronizacji z zegarkiem nie wrzuciło mi do Stravy ważnego maratonu ☹️

 2. Nie działa synchronizacja polar flow i strava.
  W ustawieniach polar flow jest ok przekierowuje do strava tam logowanie akceptacja regulaminu i ok oba konta połączone jednak brak przebiegniętych tras w stracie? Konto strava darmowe nie pełne może to jest problemem?
  Pozdrawiam

  • Alvarez, synchronizacja nie działa wstecz, powinny się wgrać wszystkie kolejne ślady.

 3. A ja mam inne pytania, mianowicie: treningi z Polara zrzucają się automatycznie na strave tyle tylko, że polar pokazuje inne wartości, np czas treningu i średnią prędkość a na stravie są inne wartości. Co może być powodem?

 4. Podobno można z Polar flow wyeksportować wyniki historyczne do plików i zaimportować do STRAVA. Przeryłam całą aplikację PF i nie widzę tego przycisku – eksportuj. Ktoś pomoże w tym temacie?

   • Co z treningami zakładkowymi rower/bieg czy one też się synchronizują i są pokazywane w Strava? Jeżeli zarejestruje trening w trybie multisport? Strava chyba tego nie obsługuje albo nie wiem jak to załadować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *