Polar Flow – aktualizacja

W dniu wczorajszym Polar ogłosił aktualizację dla aplikacji mobilnych dla platform Android oraz IOS. Uaktualnienie wnosi kilka nowych funkcji, wcześniej niedostępnych u fińskiego producenta, a od obecnych w platformach konkurencji. Co się zmieniło i czy zmiany poszły w dobrym kierunku, przeczytacie w poniższym tekście.

Profile sportowe

Tak jak wspominaliśmy w recenzjach zegarków Polara, dodawanie dyscyplin sportowych oraz edycja parametrów treningowych dostępna jest wyłącznie z poziomu platformy treningowej. Opis aktualizacji wspomina o możliwości dodania dyscyplin sportowych ale…

Polar Flow - profile sportowe

Dodawanie dyscyplin i usuwanie dyscyplin sportowych to jedyny dodatek. Nie ma możliwości edycji ekranów treningowych tylko wyłącznie możliwość utworzenia trybu sportowego. Miało być tak pięknie, wyszło średnio. Suunto potrafi, Polar już nie.

Udostępnienie zdjęć na portalach społecznościowych

Miłośnicy udostępniania wszystkim, wszystkiego będą wniebowzięci. Od teraz w prosty sposób można dodać zdjęcie wraz z opisem treningu do takich platform jak Facebook czy Instagram. Ta funkcja na duży plus.

Polar Flow Treningi

Tworzenie treningów 

Podobnie jak w przypadku Suunto Movescount, wraz z nową aktualizacją otrzymujemy możliwość utworzenia treningu z poziomu telefonu komórkowego. I tak jak w przypadku Suunto opcja ta działa bardzo dobrze, tak tutaj chyba nikt nie zapytał użytkowników czym jest trening interwałowy.

Jeżeli chodzi o proste cele, to jak sama nazwa świadczy – niewiele będzie możliwości zmian, jedynie dystans, czas kalorie. Jest prosto więc działa.

Polar Flow - Prosty Cel

Trening interwałowy, już niestety trochę kuleje. Można ustawiać, czas i dystans, ale na chwilę obecną zabrakło możliwości zmiany strefy tętna. Ale że jak???

Polar Flow - trening interwałowy

Interwał będzie zawsze w czwartej strefie tętna i basta! W piątej strefie fiński producent nie pozwoli nam ustawić treningu – pewnie dba o nasze zdrowie. To dziwne, ale próbowaliśmy zaznaczyć tą strefę, drapać, tłuc po ekranie smart fona i tabletu – z efektem mizernym. – Stwierdzamy – NIE DZIAŁA.

Cele i treningi w Kalendarzu

Ta opcja jest po prostu rewelacyjna. Szybko i bez irytacji możemy przenieść zaplanowane treningi oraz cele do kalendarza w naszym telefonie np do Google.

Polar Flow - Kalendarz

Można prosto i wygodnie, jak pokazuje Polar można 🙂

Podsumowanie

Zmiany, które wprowadza Polar naszym zdaniem mogą wywołać mieszane uczucia. Z jednej strony wykonano kawał solidnej pracy i wprowadzono kilka ulepszeń, z drugiej funkcje nie są dopracowane. Miejmy nadzieję, że głosy użytkowników dojdą do fińskiego producenta i niewielkie, ale kluczowe zmiany zostaną wprowadzone.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *