Polar M600 – aktualizacje

Polar w ostatnim czasie bardzo uaktywnił się, jeżeli chodzi o tematy sprzętowe. Oprócz premier nowego zegarka oraz licznika, sporą aktualizację otrzymał Smartwatch fińskiego producenta czyli M600.

Aktualizacja dotyczy całego systemu czyli zegarek z Android Wear 1.0 przechodzi na Android Wear 2.0. Zmiana nie jest wyłącznie kosmetyczna, a wprowadza kilka ciekawych i nowych funkcji. Warto pamiętać, że model ten to Smartwatch, więc większość udogodnień dotyczy opcji smart, ale również wchodzi jedna funkcja, której szczególnie brakowała.

Zmiany interfejsu

Nieukrywaną zaletą nowego systemu jest jego prostota w obsłudze zegarka. Android Wear 2.0 wprowadza zmiany w interfejsie graficznym, ale również zmienia sposób sterowania zegarkiem.

Łatwiej znaleźć niektóre opcje i nie ma już przewijania przez kilka opcji menu, jak miało to miejsce w poprzedniej wersji systemu.

Pływanie na basenie

W momencie premiery, pomimo faktu, że model ten był wodoszczelności do 10m, M600 nie wspierał pływania.

Z momentem wprowadzenia aktualizacji oprogramowania, zegarek mierzy podstawowe parametry pływania i rozpoznaje style. Dystans basenu jaki możemy ustawić wynosi od 20m wzwyż.

Bezpośrednio po zakończeniu treningu otrzymujemy podsumowanie, zawierający sumaryczny dystans, a także podział na style.


Brakuje jedynie dziennika ćwiczeń, czyli dla aktywności bez użycia rąk, zegarek nie zliczy dystansu.

Nowe tarcze zegarka

Wraz z aktualizacją pojawia się sporo nowych tarcz dla systemu Android Wear 2.o. Dodatkowo do tarcz zegarka, można dołączać Widgety z aplikacji.

Możliwość instalowania aplikacji bezpośrednio z zegarka

Od teraz nie jest konieczne posiadanie ze sobą telefonu, aby instalować aplikacje na zegarku. Wraz z systemem Android Wear 2 w pamięci zegarka instalowany jest sklep Google, z którego bezpośrednio można instalować aplikację w zegarku.

Asystent Google 

Udoskonalony został również asystent głosowy Google. Zmienił się sposób wyboru asystenta przez przytrzymanie lewego przycisku zegarka.

 Podsumowanie

Android Wear 2.0 wprowadza sporo ożywienia do modelu M600. Cieszy, że Polar wprowadził wsparcie dla pływania, bo wsparcie tej dyscypliny od dawna ma największy rywal Apple Watch.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *