Polar V800 – aktualizacje

Ostatnio nie mieliśmy dostępu do Polara V800, ale że jako na stałe zagościł w naszej kolekcji, możemy nadgonić zaległości związane z tym modelem. Nowości, o których warto wspomnieć są na pewno dwie, a mianowicie:

Powiadomienia z telefonu komórkowego

Inteligentne powiadomienia to funkcja, która została dostarczona dla modeli V800 i M400 wraz z wersją oprogramowania o numerze 1.4 Na dzień dzisiejszy, funkcja ta dostępna jest już dostępna dla użytkowników telefonów z systemem IOS w wersji 8 oraz Android. Powiadomienia aktywujemy w zegarku w ustawieniach ogólnych zegarka ( USTAWIENIA >USTAWIENIA OGÓLNE >POWIADOMIENIA Z TELEFONU).

notyfickaje2

Różnica pomiędzy powiadomieniami stosowanymi w Polarze w porównaniu do modeli konkurencyjnych jest taka, że z poziomu telefonu mamy możliwość odbierania lub odrzucania połączeń. Jest to rozwiązanie wyłącznie zastosowane w firmie Polar. Dodatkowo, mamy możliwość ustawienia okresowego wyłączania powiadomień w określonych porach dnia.

Notofikacja

Powiadomienia są sygnalizowane za pomocą wibracji i są wyczuwalne na ręce. Poza powiadomieniami o połączeniach przychodzących, mamy możliwość odczytywania wiadomości tekstowych oraz maili.

Wsparcie pływania w wodach otwartych

Na tą funkcje czekała spora część użytkowników Polara. Wraz z aktualizacją, oprócz polepszonego zapisu śladu GPS, otrzymujemy szczegółowe dane analizy pływania w postaci ilości ruchów na minutę oraz maksymalnej ilość ruchów. W trakcie pływania w wodach otwartych zegarek mierzy również tętno.

open water 1

Niestety trochę zaniżany jest przepłynięty dystans, a różnica w porównaniu z Suunto Ambit3 była znacząca wynosząca niecałe 400m.

Suunto Ambit

Bardzo cieszą pozytywne zmiany i aktualizacje, które wzbogacają funkcjonalność zegarka. Ciągle brakuje jednak rozszerzonych funkcji nawigacyjnych takich jak możliwość rysowania własnych kursów i prostego sposobu na importowanie plików .gpx do platformy Polar Flow.

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *