Polar Vantage Aktualizacja 3.0

Od momentu premiery Polar Vantage jest zegarkiem, który nie da się ukryć wzbudza pewne kontrowersje. Wynikają one z tego, że w momencie premiery zegarek był działającym urządzeniem jednak bez niektórych funkcji doskonale znanych z modeli takich jak V800 czy M430. Na swoje usprawiedliwienie Finowie przygotowali dosyć szczegółowy harmonogram aktualizacji, z których bardzo sumiennie się wywiązują.

W połowie lutego oba modele czyli Vantage V i M, otrzymały kolejną już aktualizację, która wniosła sporo dobrego. Oto jej szczegóły:

Opcja nawigacji

To funkcja, na którą osobiście czekałem od momentu premiery zegarka. Korzystam z niej na większości treningów i nie ukrywam, że jej brak w momencie ukazania się zegarka była dla mnie zawodem. Jednak nastał koniec tego czasu i  od teraz zegarki otrzymują możliwość korzystania z opcji podążania kursem. Funkcjonalność ta jest jednak zależna od modelu:

  • Vantage M – ma opcje wyłącznie powrotu do miejsca w którym rozpoczęliśmy trening

  • Vantage V – ma możliwość korzystania z kursu, czyli wcześniej narysowanych tras.

Opcja powrotu do startu, polega na określeniu kierunku wraz z odległością do punktu rozpoczęcia aktywności, a kursu to nic innego jak korzystanie z gotowej trasy i podążaniu po kresce.

Sama opcja może nie ma wodotrysków, mam tu na myśli dodawanie punktów kontrolnych, czy powiadomień o skręcie, jednak działa prawidłowo i można z niej korzystać.

Kursom w urządzeniach Polar poświęciłem osobny wpis, który znajdziecie TUTAJ.

Dodanie sekcji ulubione

Pole to znane jest z wcześniejszych zegarków Polara i pozwala na szybki wybór treningów wcześniej utworzonych w Polar Flow.

Sekcję tą znajdziemy w menu podręcznym, w trakcie uruchamiania aktywności i uruchamiamy ją przyciskiem podświetlenia.

Na temat treningów przygotowałem osobny wpis dostępny TUTAJ.

Powiadomienia z telefonu

Wraz z aktualizacją pojawia się kolejna z wyczekiwanych funkcji, czyli powiadomienia o przychodzących połączeniach i powiadomianiach z telefonu.

W moim przypadku, czyli wraz z telefonem Samsung Galaxy S7, funkcja działa bezproblemowo.

Dodatkowa tarcza zegarka

I ostatnia ze zmian, to dodatkowa tarcza, dzięki której otrzymujemy szybki dostęp do analizy snu.

Podsumowanie 

Polar zgodnie z zapowiedziami uzupełnia funkcjonalność modeli Vantage. Co więcej, aktualizacje są publikowane na czas, zgodnie z obietnicami. Z funkcji, które jeszcze pozostają do wdrożenia segmenty Stravy i Fitness Test, ale Finowie zapowiadają jeszcze sporo nowości, więc warto obserwować co będzie się dziać w stajni Polara.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *