Recenzja Garmin 920XT – część pierwsza

Wreszcie jest! Najbardziej oczekiwany zegarek 2014 roku, czyli Garmin 920XT. Marketing firmy Garmin zrobił bardzo dobrą robotę rozbudzając apetyty biegaczy i triathlonistów, więc sporo osób ostrzyło sobie zęby na ten model. Osobiście byłem ciekawy jak wiele zmieniło się od poprzednich modeli oraz jak wiele nowych możliwości posiada ten sprzęt. Nową funkcją jest śledzenie aktywności dziennej i analiza snu wykorzystywane w opaskach sportowych. To co wzbudzało również moje obawy, to fakt czy premiera 920XT, nie będzie miała podobnego finału jak w przypadku Garmin Fenix2, gdzie dopiero po 6 miesiącach wszystko zaczęło działać jak należy. Recenzję podzielę na 2 części, pierwsza będzie dotyczyć stricte opcji treningowych, w drugiej natomiast omówię śledzenie aktywności dziennej oraz platformę Garmin Connect.

Oto moje spostrzeżenia na temat tego modelu.

Kupując Garmina 920XT otrzymujemy następujący zestaw:

 • Zegarek Garmin 920XT
 • Pas tętna z nadajnikiem (kodowany w technologii ANT+)
 • Kabel do transmisji danych (w komplecie nie ma ładowarki)
 • Instrukcję szybkiego uruchomienia

DSC_2681

Zegarek

Moje pierwsze odczucia dotyczące samego zegarka dotyczyły jego wagi, a mianowicie zegarek waży tylko 61g i praktycznie zapominamy o tym, że nosimy zegarek na ręce. Odniosłem również wrażenie, że konstrukcja zegarka jest zbyt delikatna (porównując do wcześniejszych wersji Forerunner, o modelach typu Fenix nie wspominając). Przód zegarka jest wykonany z tworzyw,a a tył jest metalowy. Z tyłu zegarka znajdziemy również gniazdo ładowania. Pas wykonany jest z gumy i bardzo dobrze przylega do nadgarstka, co moim zdaniem jest bardzo ważne, bo ruszający zegarek na nadgarstku jest irytujący.

DSC_2698

Pas tętna

Pas tętna, który jest w zestawie, to znany już z modelu Forerunner 620 oraz Fenix 2, a mianowcie HRM RUN z wbudowanym akcelerometrem, służącym do analizy parametrów dynamiki biegu. Szczegóły dotyczące dynamiki są opisane w dalszej części recenzji.

DSC_0977

Kabel do transmisji danych

Kabel jest zakończony portem, na którym kładziemy zegarek w celu ładowania lub transmisji danych.

DSC_2665

Niestety w chwili obecnej nie można korzystać z zegarka w trakcie ładowania z batterypacka. Gdy podłączamy zewnętrzne źródło zasilania, zegarek przerywa aktywność i zapisuje ją. Na ekranie wyświetli się symbol ładowania. To akurat jest dla mnie sporym minusem, ponieważ bardzo często korzystam z powerbanku w przypadku dystansów ultramaratońskich. Poprzednie modele można było ładować z zewnętrznych źródeł (w przypadku 910xt i 310xt nie było możliwości podglądu danych, ale aktywność była rejestrowana). Mam nadzieję, że Garmin zmieni to w kolejnej aktualizacji oprogramowania.

battery pack

GPS dokładność i czas pracy

W Garmin 920XT możemy korzystać z 3 trybów zapisu GPS:

 • Tryb Normalny (czas działania baterii około 20 godzin)
 • Tryb Normalny + Glonass (czas działania baterii około 16 godzin)
 • Tryb UltraTrac (czas działania baterii do 40 godzin)

Normalny tryb zapisu sygnału GPS możemy wspomóc systemem Glonass. Opcja ta ma za zadanie zwiększenie dokładności GPS, a Glonass to rosyjski system określania pozycji dostępny na całym świecie.  Należy jednak pamiętać, że moduł ten wpływa na żywotność baterii i skraca czas pracy zegarka o około 20%.

Opcję to włączamy w polu:

Menu-> Ustawienia-> System-> GLONASS

Poniżej przykład aktywności w trybie normalnego GPS, z włączoną opcją GLONASS i ULTRATRAC ( w trybie Ultratrac działają czujniki ANT+).

Tryb Normalny

normal

Tryb Normalny + Glonass

glonass

Tryb Ultratrac

ultratrac

W odróżnieniu od systemu WAAS, zastosowanego w Garminie Fenix2 (gdzie jest problem z podłączeniem się do odpowiedniej ilości satelit), Glonass w 920XT jest bardziej dokładny. Ślad sygnału jest bardziej gładki,niż w przypadku normalnego trybu.

Podświetlenie

W Garminie 920xt nie mamy możliwości regulacji natężenia światła. Istnieje możliwość włączenia podświetlenia na określony czas lub ciągłego podświetlenia. Tryb taki działa tylko i wyłącznie w czasie prowadzenia treningu. Opcję tą włączamy w menu Menu-> Ustawienia-> System-> Podświetlenie.

Podświetlenie jest wyraźne, nie oślepia, podświetla się cały ekran i jest naprawdę dobrze widoczne w nocy.

podśw

Istnieje możliwość zmiany podświetlenia tła zegara. Do wyboru mamy tło białe i czarne. Zmiana ta dotyczy wyłącznie pola aktualnego czasu.

porów

Dźwięki i wibracje – Podobnie jak poprzednie modele Forerunner, Garmin 920XT wyposażony jest w powiadomienia dźwiękowe i wibracje. Wibracja jest silna i wyczuwalna (w szczególności wykorzystuje ją gdy ograniczam aktywność różnymi alarmami).

Obsługa

Garmin 920XT obsługujemy za pomocą 6 przycisków:

DSC_2663

Po lewej stronie

 • Włączanie – służy do uruchamiania oraz podświetlania zegarka
 • ∙∙∙ – służą do wejścia do menu, uruchamiania menu podręcznego

Po prawej stronie

 • Strzałka w górę – przechodzenie pomiędzy poszczególnymi polami menu oraz ekranami treningowymi
 • Strzałka w dół – przechodzenie pomiędzy poszczególnymi polami menu oraz ekranami treningowymi

Z przodu zegarka

 • BACK – służy do wyjścia do poprzedniego ekranu oraz do zapisu okrążenia
 • ENTER – służy do rozpoczynania i zatrzymywania treningu

Pierwsze użytkowanie

Menu zegarka nie jest skomplikowane (co jest miłym akcentem po rozbudowanych opcjach Fenixa2). Układ pól jest jednak zmieniony.

Podstawowym ekranem zegarka jest ekran aktualnego czasu oraz śledzenia aktywności. W tym trybie zegarek ma wyłączony tryb GPS oraz ekran jest zablokowany.

DSC_2701

Ekran odblokowujemy przez naciśniecie przycisku ∙∙∙ a następnie przycisku ENTER. Menu jest 3 poziomowe. Pierwszy poziom to tryb wyboru aktywności. Domyślnie do wyboru mamy następujące dyscypliny:

bieg

 • Bieg
 • Bieg w pomieszczeniu
 • Jazda w pomieszczeniu
 • Rower
 • Basen
 • Triathlon

Oprócz domyślnych sportów możemy dodawać własne aktywności, takie jak Snowboard, Trening Siłowy i inne.

Gdy naciśniemy Enter automatycznie przejdziemy do 3 poziomu menu, czyli ekranów treningowych.

Aby przejść do ustawień musimy ponownie wybrać przycisk ∙∙∙. Uzyskamy dostęp do ustawień aktywności, opcji zegarka, treningów, historii, statystyk oraz trybu nawigacji.

Tak jak to jest zazwyczaj w przypadku Garmina, użytkownik z poziomu zegarka może praktycznie zrobić wszystko, a mianowicie edytować ekrany parametrów, tworzyć proste treningi, dźwięki i wibracje, inne i tę swobodę bardzo cenię u tego producenta.

Ustawienia Aktywności

W polach tych mamy do wyboru parametry definiujące określoną dyscyplinę. Do edycji mamy ekrany danych, alerty, metronom, ustawienia autookrążenia i autopauzy oraz częstotliwości zapisu sygnału GPS.

Ekrany danych

W menu tym możemy spersonalizować parametry, które będą opisywać aktywność w trakcie treningu. Do wyboru mamy 4 ekrany treningowe, na których możemy zdefiniować 4 różne parametry. Dodatkowo możemy opcjonalnie aktywować następujące pola:

 • Mapa
 • Virtual Partner
 • Dynamika biegu

Sposób przełączania ekranów bardzo przypadł mi do gustu. W szczególności dobrym rozwiązaniem jest szybka edycja ekranów w trakcie treningu przez wybór przycisku ∙∙∙.


edyt

Niestety brakuje na ten moment obecnych w poprzednich modelach wykresów tętna oraz wysokości, co moim zdaniem jest sporym brakiem.

Alerty

Każdą aktywność możemy obwarować alarmami dotyczącymi tętna, tempa, czasu, dystansu, rytmu oraz kalorii. Praktycznym rozwiązaniem jest nowa możliwość dodania własnych komunikatów np. „Napij się”, „Zjedz” oraz każdego dowolnego komunikatu, który będzie wyświetlany w dowolnym interwale czasu albo dystansu. Alarm jest wyświetlany co 20 sekund do momentu, aż znajdziemy się w docelowej strefie.

alert

Metronom

To opcja, która jest nowością w zegarkach Garmina. Funkcja ta pozwala na ustawienie stałej kadencji, która będzie powtarzana za pomocą sygnału dźwiękowego lub wibracji.

metronom

Trening

W polu tym mamy dostępne treningi, które wcześniej utworzyliśmy w platformie Garmin Connect. Nie mamy możliwości utworzenia rozbudowanych treningów z poziomu zegarka (funkcja ta jest dostępna np. w modelu Garmin 910xt). Możemy jednak zaplanować proste treningi interwałowe oraz cele treningowe. Konstruowanie treningów za pomocą platformy Garmin Connect będzie omówione w drugiej części recenzji.

Interwał

W polu tym mamy do wyboru ułożenie prostego treningu interwałowego składającego się z rozgrzewki, interwału, odpoczynku oraz ćwiczeń rozluźniających.

Ustaw cel

W polu tym możemy zaplanować prosty cel treningu w oparciu o dystans, czas lub tempo.

cel

Wyścig z aktywnością

W polu tym mamy możliwość porównania się z aktywnością z historii w zegarku lub z treningiem pobranym z serwisu Garmin Connect. To akurat ciekawa opcja, korzystam z niej w przypadku, gdy wybieram się na trening na trasę, na której wcześniej trenowałem.

wyscig

Historia

W polu tym mamy dostępne wszystkie treningi zapisane w pamięci zegarka. Oprócz aktywności treningowych znajdziemy tu również dane dotyczące kroków. Historia działa płynnie co jest dla mnie pozytywnym akcentem w porównaniu do Fenixa2.

Moje statystki

W polu tym mamy dostępne wszystkie informacje dotyczące użytkownika zegarka. Znajdziemy tu informacje dotyczące Asystenta odpoczynku, Pułapu tlenowego, Symulatora wyścigu.

symul

Dodatkowo mamy dostęp do Osobistych rekordów oraz ustawień dotyczących profilu użytkownika.

moje statys

Ustawienia

W polu tym mamy możliwość dodania kolejnych dyscyplin sportowych, dodawania czujników zewnętrznych, zmian ustawień WIFI, Bluetooth, opcji śledzenia aktywności oraz zmian w ustawieniach zegarka.

WIFI to dla mnie genialna opcja w tym zegarku i bardzo ją cenię. Autoprzesyłanie działa rewelacyjnie, kończąc trening np. na trenażerze w mgnieniu oka mam go w Garmin Connect i Endomondo. Minusem jest fakt, że wcześniej należy dodać daną sieć WIFI z poziomu Garmin Express, a nie ma możliwości podłączenia się pod dowolną siecią z poziomu zegarka.

Czujniki i akcesoria

Możliwości treningowe i funkcjonalność Garmina 920xt rozszerzają zewnętrzne czujniki i urządzenia. Obecnie na rynku mamy dostępne:

 • Czujnik tętna
 • Foot Pod
 • Czujnik kadencji i prędkości
 • Czujnik kadencji
 • Czujnik prędkości
 • Watomierz (Garmin Vector)
 • Kamerę Virb

W polu tym dodajemy odpowiednie czujniki. Co mi się nie podoba, to fakt że Garmin cały czas szuka czujników rowerowych w trakcie uruchamiania np. aktywności biegania. Po prostu irytuje mnie to.

BIEGANIE

Aby rozpocząć trening należy odblokować zegarek za pomocą przycisku ∙∙∙ oraz wybrać dyscyplinę BIEG zatwierdzając przyciskiem ENTER.

Na górze ekranu wyświetli się pasek, na którym widnieją następujące informacje:

 • Stan sygnału GPS
 • Podłączone czujniki
 • Aktualny czas
 • Stan baterii

Po złapaniu FIXa, na górze wyświetli się informacja GPS jest gotowy

gps

(FIX jest łapany bardzo szybko, w zasadzie może się równać z SUUNTO AMBIT 3 – najszybszy na rynku). Równocześnie zegarek łączy się z czujnikami zewnętrznymi.

Trening rozpoczynamy przez naciśniecie przycisku ENTER, w tym samym momencie na ekranie pojawi się symbol trójkąta.

Od tego momentu zegarek rejestruje aktywność.

Miałem obawy co do jakości kolorowego wyświetlacza oraz czytelności wyświetlanych pól. Liczby są jednak dobrze widoczne i zmiana pomiędzy ekranami treningowymi odbywa się płynnie.

DSC_2714

Niestety nie podoba mi się ekran mapy. Pole to jest niewyraźne, linia symbolizująca ślad jest gruba, a maksymalne powiększenie mapy to 500m. Co gorsza użytkownik sam nie może zwiększać ani zmniejszać mapy, a skala jest dobierana przez zegarek. Duży minus.

DSC_2700

UPDATE wraz z aktualizacją do oprogramowania 2.70 dodana została funkcja skalowania mapy. Skalowanie jest dostępne, podobnie jak w przypadku Fenix2, w menu podręcznym wybieranym za pomocą przycisku „∙∙∙”

zoom

Skalowanie działa płynnie, ekran jest szybko odświeżany.

Moim zdaniem Garmin powinien zwrócić uwagę na poprawienie tej funkcji, ponieważ korzysta z niej sporo użytkowników.

Kolejnym minusem jest brak wykresu wysokości i tętna. Co ciekawe wykres wysokości można wyświetlić dla kursu przed uruchomieniem aktywności.

Aktywność zatrzymujemy przyciskiem ENTER, na ekranie wyświetli się menu z opcjami wznowienia, zapisu i odrzucenia treningu.

wznow

Pole to możemy zamknąć przez ponowne naciśnięcie przycisku BACK i na przykład przeglądać aktywność (tego brakuje mi w Fenix2). W przypadku długiej bezczynności zegarek przejdzie w stan czuwania. Aktywność uruchamiamy przez ponowne naciśnięcie Enter.

uspie

Pokonanie okrążenia zegarek sygnalizuje wibracją i dźwiękiem oraz co mi się podoba, to fakt że można dowolnie dostosować 2 parametry, które będą wyświetlać się na ekranie Autookrążenia.

autolap

Alerty

Bardzo przydatną opcją są alarmy (o których mowa była wyżej), które wyświetlają się co 20 sekund, dopóki nie osiągniemy wymaganego zakresu.

aler

Dynamika biegu

Podobnie jak w przypadku Garmina Forerunner 620 oraz Fenix2, Garmin 920xt posiada funkcję dynamiki biegu. W trakcie biegu na zegarku możemy aktywować pole, które będzie wyświetlać następujące parametry:

 • Rytm — liczba kroków na minutę
 • Odchylenie pionowe —wyświetla pionowy ruch tułowia mierzony w centymetrach
 • Czas kontaktu z podłożem — czas, przez jaki stopa ma kontakt z powierzchnią ziemi podczas biegu

dynam

Każdemu z tych parametrów możemy przypisać alarm.

I tu chciałbym się podzielić doświadczeniem, a mianowicie zanotowałem zmianę w odchyleniu pionowym od czasu, gdy zwróciłem uwagę na treningi mięśni głębokich. W lipcu wartość ta wynosiła średnio 11 cm aktualnie 9 cm. Fizjoterapeuta Piotrek, który zachęcał mnie do takiego treningu będzie dumny :D.

Co jeszcze wzbogaca ten zegarek jako narzędzie treningowe to funkcja Metronom. Kontrolowanie wartości kadencji, która tylko wyświetla się na ekranie nie jest łatwe, tu z pomocą przychodzi metronom, który znacznie to ułatwia (osobiście ustawiam dźwięk, wibracje i biegam bez muzyki).

Oto przykład na filmie jak działa ta funkcja

Oto przykład treningu z włączonym metronomem, kadencja średnia wynosi 179.

kad

Virtual Partner

Podobnie jak w poprzednich modelach Forerunner, Garmin wyposażony jest funkcję Virtual Partner. Funkcja ta pozwala na ustawienie średniego tempa z jakim będzie biec nasz wirtualny towarzysz treningu. Ekran na zegarku będzie informował nas, jaki dystans i czas różni nas od założonego wcześniej tempa.

virt

Tempo zmieniamy przez wejście do menu podręcznego, a zmianę tempa wykonujemy za pomocą strzałek. Pole jest dopracowane graficznie i wygląda dobrze (Symbol biegacza porusza się w trakcie biegu).

Zakończenie treningu

Trening kończymy przez naciśniecie przycisku ENTER, a następnie wybór polecenia Zapisz. Przez chwilę zegarek będzie zapisywał dane treningowe. Na końcu tej operacji otrzymamy podsumowanie treningu, jest ono przejrzyste i zawiera podstawowe dane zakończonej aktywności.

pods

Podoba mi się również pole zawierające informacje o czasie przebywania w danej strefie tętna. Bardzo pomaga mi to na początku sezonu, kiedy robię wybiegania w drugiej strefie (moim zdaniem funkcja podpatrzona od Polara).

tetno

Kolejnym polem podsumowania jest podgląd Mapy (którą akurat w tym momencie można powiększać).

mapa

Następnie informacją jaką otrzymujemy jest czas odpoczynku.

recov

Podobnie jak w przypadku Fenix2 wartość tą traktuję orientacyjnie i służy mi wyłącznie po to, aby nie biegać kolejnego treningu o wysokiej intensywności w zalecanym czasie na odpoczynek. Nauczyłem się, że warto słuchać własnego organizmu zamiast cyferek na wyświetlaczu zegarka.

W przypadku włączenia automatycznej synchronizacji zegarek spróbuje się połączyć z siecią Wifi i przesłać trening.

Nawigacja

Garmin 920xt posiada możliwość korzystania z kursów, czyli wcześniej narysowanej trasy. Nie ma możliwości korzystania z map topograficznych wgranych do pamięci zegarka. Obecnie trasy mogą być przesyłane tylko z poziomu platformy Garmin Connect lub Garmin Connect Mobile.

nawi

Po przesłaniu kursu z platformy Garmin Connect do zegarka (jak to zrobić znajdziecie w drugiej części recenzji), trasę znajdziemy w Menu -> Ustawienia w polu Nawigacja -> Kursy. W tym miejscu mamy możliwość podejrzenia mapy kursu (którą możemy powiększać)

maps

oraz profilu wysokości.

wys

Co jest jeszcze znacznym udogodnieniem w porównaniu do Fenix2, jest fakt, że nawigowanie możemy prowadzić dla dowolnego typu aktywności (pola parametrów są aktualne dla danej dyscypliny), a nie jako uniwersalną aktywność dla wszystkich dyscyplin.

I tu niestety spotkała mnie niemiła niespodzianka, a mianowicie nie ma możliwości skalowania mapy. Zegarek sam będzie dostosowywał powiększenie. Maksymalne powiększenie to 500m, które uaktywnia się w przypadku biegu lub jazdy na rowerze.

nawi2

Niestety w przypadku pieszej wędrówki, na ekranie będziemy widzieć wyłącznie cały kurs (czyli w zasadzie nic nie będziemy widzieć).

calos

UPDATE wraz z aktualizacją do oprogramowania 2.70 dodana została funkcja skalowania mapy. Skalowanie jest dostępne, podobnie jak w przypadku Fenix2, w menu podręcznym wybieranym za pomocą przycisku „∙∙∙”

zoom

Moim zdaniem ta funkcja jest do poprawy i liczę, że Garmin zwróci na to uwagę. 

Możemy jednak zauważyć kilka udoskonaleń, a dokładniej to umieszczenie na górze mapy dystansu pozostałego do końca kursu.

Również w przypadku, gdy jesteśmy poza trasą na ekranie wyświetli się informacja jak daleko oddaliliśmy się od kursu.

zej

To bardzo przydatne informacje (jeszcze nie wiem czy nie będzie mnie przytłaczał fakt, że do końca zostało mi np. 100km).

Tak wygląda ekran nawigacji w trakcie działania

Back to Start

Oprócz funkcji korzystania z kursów, mamy możliwość w dowolnym momencie aktywności skorzystać z opcji powrotu do startu.  Na ekranie pojawi się strzałka, która będzie wskazywać kierunek rozpoczęcia treningu oraz dystans jaki pozostał nam do tego punktu w linii prostej. Oprócz tego możemy korzystać z podglądu mapy.

bca

Bieżnia mechaniczna

Podobnie jak w Garmin Fenix2 oraz Garmin Forerunner 620, aby biegać na bieżni nie potrzebujemy dodatkowego czujnika zewnętrznego. Dystans jest mierzony za pomocą ruchu zegarka na nadgarstku. Wartość ta jest kalibrowana w trakcie biegania z użyciem sygnału GPS i warto pamiętać, że im więcej biegamy z Garmin 920XT, tym dokładniejszy będzie pomiar. Zauważyłem, że dystans jest pokazywany poprawniej na bieżni, gdy nachylenie jest ustawione na 0, niż w przypadku zwiększonego nachylenia. Oto przykład treningu z 3 interwałami, możemy zauważyć zmianę prędkości, jednak prędkość jest zaniżana o około 10 sekund na kilometrze.

biez

Kolarstwo

row

Garmin 920xt można wyposażyć w dodatkowe czujniki, które pozwolą na dostarczenie dodatkowych danych dla jazdy na rowerze. Czujniki łączymy w technologii ANT+. Do wyboru mamy:

 • Czujnik kadencji i prędkości
 • Czujnik kadencji
 • Czujnik prędkości
 • Watomierz

Istnieje możliwość zamontowania zegarka w specjalnej kopercie (Quick Release Kit) i zamontowania go jako licznika rowerowego (dostępne jako dodatkowe akcesorium), ja poradziłem sobie za pomocą uchwytu z Decathlonu za 18PLN.

Ekran jest czytelny, wartości dobrze widoczne, a dodatkowo prosto zmienia się parametry nawet w trakcie jazdy. W zasadzie przestałem używać licznika Sigmy. W trakcie korzystania z nawigacji pojawiły się jednak problemy w mieście, ponieważ z powodu małego powiększenia, nie zawsze wiadomo w którą drogę skręcić. Co jest nowością, to pomiar wartości pułapu tlenowego dla kolarstwa, czego nie było w poprzednich modelach Garmina.

rower

Trening z opcjonalnymi czujnikami (kadencja + moc) wygląda następująco:

 bike1 bike2
bike3 bike4

Kolarstwo w pomieszczeniu

Jako, że w momencie, w którym powstaje ta recenzja na zewnątrz panuje – 10 stopni, to aktualnie najwięcej czasu spędzam na trenażerze. Podobnie jak w przypadku kolarstwa, mamy możliwość podłączenia czujników zewnętrznych, tym razem jednak dane prędkości i dystansu będą odczytywane z zewnętrznych czujników (technologia ANT+)

Przykładowy trening wygląda następująco (podłączony czujnik tętna, kadencji oraz mocy).


tr1tr2tr3

Pływanie

Jako, że Garmin przeznaczony jest dla triathlonistów, nie mogło zabraknąć w nim wsparcia treningów pływackich. Moje spostrzeżenie jest takie, że zmniejszona waga wpłynęła na komfort pływania. W przypadku Fenixa2 (85g), waga była wyczuwalna, na przykład po godzinie pływania. W wypadku Garmina 920xt masa zegarka jest niewyczuwalna. Zegarek dobrze rozpoznaje style oraz prawidłowo zlicza ilość basenów. Oprócz podstawowego parametru, którym jest SWOLF (suma czasu jednej długości basenu i liczby ruchów wykonanych na tej długości) to dodano również funkcję treningu z dziennikiem ćwiczeń. Mamy tu możliwość ręcznego wpisania dystansu w przypadku, gdy na przykład pływamy wyłącznie nogami lub jedną ręką. Oto przykład treningu pływackiego zawierających następujące ćwiczenia:

 • 100 metrów rozpływania – kraul, grzbiet
 • 500 metrów kraul w płetwach
 • 2×100 nogi w płetwach delfin kraul na przemian
 • 8x25m glajd na zmianę z żaba
 • 4×100 metrów w łapkach kraul na przemian z żaba. Kraul 100 żaba 100
 • 8×25 metrów delfin technicznie – dokładania prawa ręka, lewa ręka, obydwie.
 • Drabinka oddechowa do kraula po 25 metrów od dwóch oddechów do ośmiu i w dół

bas1 bas2 bas3

bas4

Podsumowanie

Gdybym miałbym pokusić się o podsumowanie części treningowej zegarka to nowy Garmin 920xt przypadł mi do gustu. Wykorzystane zostały najlepsze opcje z poprzednich modeli, dorzucono nowe narzędzia takie jak metronom, określanie pułapu VO2 max dla kolarstwa. Podoba mi się sposób w jaki skonstruowane jest menu, wszystko działa płynnie (mam tu na myśli przede wszystkim historię i zapisywanie treningu). Na szczęście dla użytkowników nie popełniono błędu, który ostatnio towarzyszył premierom zegarków, a mianowicie wypuszczenia na rynek wersji testowych zegarka. Garmin moim zdaniem odpowiedział na nowe produkty, które pojawiły się na rynku (Suunto Ambit 3 oraz Polar V800) oraz wyciągnął wnioski, jakby nie patrzeć, z nieudanej premiery Fenix2. Czujniki zewnętrzne  są kodowane w technologii ANT+ (co osobiście lubię) a dodanie łączności WiFi, moim zdaniem było strzałem w dziesiątkę. Nie chcę polemizować z wyglądem zegarka, ale konstrukcja wydaje się plastikowa i jestem ciekawy pierwszego spotkania z ziemią w przypadku upadku w górach. Plastik ten jednak wpłynął na niską wagę, która jest wyczuwalna np. na treningach na basenie.

Funkcje biegowe zegarka, to przede wszystkim oparcie na znanych z poprzednich modeli funkcji analizy dynamiki biegu wykorzystująca w pas HRM-RUN, która dostarcza ciekawych informacji na temat naszej techniki biegu. Dochodzi do tego asystent odpoczynku, który w moim odczuciu zawyża wartość odpoczynku i wartość tą traktuje orientacyjnie.

Do gustu przypadł mi fakt, że nie dostajemy zegarka, który jest zapchany niepotrzebnymi funkcjami a mam w nim dostępne to co jest mi potrzebne. Smaczku dodaje fakt, że jest to pierwszy zegarek, który będzie można samemu programować za pomocą Connect IQ, więc zaawansowani użytkownicy będą mogli zrobić z tym zegarkiem prawie wszystko (może uda się się nawet samemu dodać powiększanie mapy).

Niestety moduł nawigacji jest na tą chwilę niedopracowany. Dla mnie jako dla biegacza Ultra to spory brak i w chwili obecnej wstrzymałbym się z zakupem, dopóki nie zostanie to zmienione.

W drugiej części omówię funkcję śledzenia dziennej aktywności oraz skupię się na platformie Garmin Connect.

Jacek

16 Comments

 1. A o co chodzi z tyn sen w aplikacji na telefon, muszę być podłączony przez BT z telefonem i iść spać , coś uaktywnić ?

  • Vinc, jedyne co musisz to spać z zegarkiem. Oprócz tego drzemkę uaktywniasz w drugim ekranie czasu, przez wejście do menu podręcznego i wybranie opcji WŁĄCZ TRYB UŚPIENIA

 2. Witam a jak się ma sprawa z wytrzymałością bo ta plastikową konstrukcją trochę nie jest dla mnie pewna.zastanawiam się nad kupnem i w moich zainteresowaniach jest 920 albo suunto ambit3 peak.

  • Pajda,
   Porównując wytrzymałość kopert to Suunto Ambit3 to inna klasa. Na kopercie 920xt, pojawia się sporo mikrorysek – w moim wypadku było to głównie z powodu basenu.
   Ambit3 Peak ma jedną brzydką rysę, ale to z mojej głupoty bo zarysowałem go kluczami.

   Pozdrawiam,
   Jacek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *