Recenzja Polar V800 – część druga

W drugiej części recenzji zegarka Polar V800, skupię się na platformie Polar Flow oraz dodatkowej funkcji zegarka jaką jest monitor aktywności dziennej.

Na początku sceptycznie podchodziłem do umieszczenia funkcjonalności opaski sportowej w zegarku treningowym, jednak gdy musiałem oddać zegarek wiedziałem, że będzie mi tej opcji brakować. Producent dał możliwość śledzenia naszego codziennego poziomu ruchu, co po 2 tygodniach używania, uważam za opcję bardzo przydatną.

Jak to wygląda na co dzień?

W przypadku, gdy używamy zegarka nie tylko na treningu, a w ciągu całego dnia, oprócz widoku aktualnego czasu, mamy możliwość dostosowania wyglądu ekranu w ten sposób, aby pokazywał nam status dziennej aktywności. Ekran ten zmieniamy za pomocą przytrzymania przycisku UP.

dail

Prostokąt, który widzimy pod aktualnym czasem, w przypadku poruszania się np. chodzenia, biegana czy innej aktywności, będzie powoli się zapełniał. W trakcie aktywności zobaczymy przelatujące kwadraciki, budujące naszą dzienną aktywność.

Monitor codziennej aktywności

Za pomocą platformy Polar Flow mamy możliwość ustawienia dziennego celu związanego z aktywnością. Do wyboru mamy 3 poziomy aktywności (każdy poziom zawiera opis oraz sugestie dotyczące danego poziomu aktywności).

aktywność

Co ciekawe zegarek rozpoznaje czy aktualnie leżymy, siedzimy, stoimy, chodzimy i biegamy (za pomocą wbudowanego akcelerometru).  Wszystko będzie się sumować tworząc pulę naszej dziennej aktywności. Dodatkowo na zegarku możemy sprawdzić czas aktywności dziennej, spalone kalorie i ilość kroków.

DSC_2397

Po naciśnięciu czerwonego przycisku START mamy dostęp do szczegółowych danych dotyczących kalorii.

DSC_2396

Dane te podzielone są na 3 kategorie

 • Training – kalorie pochodzące z treningów
 • Activity – kalorie pochodzące z codziennego ruchu
 • BMR (Basal Metabolic Rate) – kalorie wynikające z podstawowej przemiany materii

Zawsze, możemy również podejrzeć stan naszej aktywności w aplikacji Polar Flow Mobile.

IMG_2544

Dodatkowym atutem tej funkcji jest alert bezczynności. Gdy przez godzinę nie wykonujemy ruchów ręką (np. siedzimy), zegarek powiadomi nas komunikatem „czas się ruszyć”. Często siedzimy w pracy przed biurkiem i warto mieć „przyjaciela”, który przypomni o tym, aby na chwilę odejść od komputera. Opcja ta niestety włącza się w trakcie prowadzenia samochodu, co czasem przeszkadza.

Analiza Snu

Oprócz monitorowania aktywności w trakcie dnia, zegarek posiada funkcję analizy snu.  Nie ma wymogu spania z czujnikiem tętna, wystarczy zegarek. Analiza polega na określeniu długości płytkiej i głębokiej fazy snu i procentowym określeniu głębokiej fazy snu.

Przegląd codziennej aktywności najlepiej jest zobrazowany w platformie Polar Flow.

Clipboard03

Synchronizacja danych

Synchronizację danych z zegarka z platformą możemy wykonać na 2 sposoby.

 • Synchronizacja za pomocą Bluetooth z aplikacją Polar Flow (dane są przenoszone automatycznie do serwisu Polar Flow)
 • Za pomocą kabla do transmisji danych.

Powiadomienia z telefonu komórkowego

Inteligentne powiadomienia to funkcja, która została dostarczona dla modeli V800 i M400 wraz z wersją oprogramowania o numerze 1.4  Niestety na dzień dzisiejszy, funkcja ta dostępna jest wyłącznie dla użytkowników telefonów z systemem IOS w wersji 8 (Wraz z aktualizacją oprogramowania, powiadomienia są dostępne dla obu najpopularniejszych platform mobilnych czyli Androida i IOS – więcej o aktualizacji przeczytacie pod linkiem. Powiadomienia aktywujemy w zegarku w ustawieniach ogólnych zegarka ( USTAWIENIA >USTAWIENIA OGÓLNE >POWIADOMIENIA Z TELEFONU).

notyfikacje 2

Różnica pomiędzy powiadomieniami stosowanymi w Polarze w porównaniu do modeli konkurencyjnych jest taka, że z poziomu telefonu mamy możliwość odbierania lub odrzucania połączeń. Jest to rozwiązanie wyłącznie zastosowane w firmie Polar. Dodatkowo, mamy możliwość ustawienia okresowego wyłączania powiadomień w określonych porach dnia.

Notofikacja

Polar Flow Mobile

Na chwilę obecną Polar wydał aplikację mobilną współpracującą z modelem V800 wyłącznie na system IOS.  W Android Market jest do pobrania aplikacja Polar Flow Mobile, jednak nie obsługuje synchronizacji z V800 (co dla mnie jest sporym brakiem).

Z poziomu aplikacji w telefonie mamy możliwość przeglądania dziennej aktywności, treningów, otrzymywania powiadomień oraz zmiany danych personalnych.

Przegląd ekranów treningowych

Aktywność – w tym ekranie mamy podgląd do stanu dziennej aktywności.

v

Dziennik treningowy – w tym ekranie mamy dostęp do tygodniowego przeglądu treningów.

v2

Wybierając odpowiedni trening mamy dostęp do szczegółowych danych treningu. Wszystko jest przejrzyste i czytelne. Duży plus dla filmy Polar za wykonanie tego segmentu aplikacji.

tr1

Powiadomienia – w tym oknie otrzymujemy komunikaty o zrealizowanych dziennych celach aktywności.

IMG_2546

Ustawienia –  w tym ekranie mamy możliwość zmiany niektórych parametrów zegarka, takich jak dane personalne, jednostki oraz głośność powiadomień. Nie ma możliwości zmian ustawień ekranów treningowych (co byłoby pewną rekompensatą za brak możliwości takich zmian z poziomu zegarka) – taka możliwość jest dostępna w aplikacji mobilnej Suunto dla zegarka Ambit3.

Bardzo dużą zaletą jest szybkość przesyłania danych z zegarka do aplikacji. Wystarczy przytrzymać przycisk BACK, a zegarek rozpocznie synchronizację i za kilkanaście sekund trening jest przesłany do serwisu Polar Flow  (jest to obecnie najszybsza synchronizacja z aplikacją mobilną wśród wszystkich zegarków).

Polar Flow

Podstawową platformą treningową jest Polar Flow, który jest dostępny z poziomu przeglądarki internetowej.

pf0

Strona ta służy do kompletnego zarządzania zegarkiem. Serwis jest bardzo przejrzysty, intuicyjny i prosty w obsłudze. Podzielony jest na pięć podstawowych segmentów:

 • Aktualności
 • Eksploruj
 • Dziennik
 • Postępy
 • Ustawienia (które znajdują się w nazwie użytkownika).

Po zalogowaniu się do platformy Polar Flow wyświetli ekran Eksploruj.  W ekranie tym mamy dostępne ostatnie aktywności użytkowników z całego świata. Aby znaleźć aktywność z naszej okolicy należy nacisnąć symbol kółka (o), który znajduje się pod zmniejszaniem mapy () (należy pozwolić na pobranie informacji o lokalizacji).

pf1

Najważniejszą dla mnie opcją Polar Flow jest zarządzanie ekranami treningowymi zegarka, ponieważ nie posiadamy tej możliwości z innego źródła. Aby dostosować ekrany treningowe klikamy w nazwę użytkownika, gdzie wyświetli się pole Profile sportowe.

pf19

Aby edytować dyscyplinę klikamy przycisk EDYTUJ. Otrzymamy możliwość edytowania ustawień dotyczących danej dyscypliny takich jak: autookrążenie, dźwięki, stuknięcie, hearttouch i inne. Najbardziej interesowała mnie zmiana zawartości ekranów treningowych. Opcję tą znajdziemy w menu: Związane z urządzeniem -> Widok danych treningowych.

pf20pf21

Parametry treningowe w Polar V800 możemy opisać za pomocą 8 ekranów + 2 dodatkowe ekrany (strefy tętna i powrót do punktu startowego).

Ilość parametrów, którymi możemy zdefiniować dyscyplinę jest spora. Zmiana danych w polach jest bardzo intuicyjna i szybka.

Oprócz podstawowych dyscyplin w zegarku możemy dodać profil sportowy z bazy Polar Flow. Każda dyscyplina posiada własny piktogram. Tak jak wspominałem, Polar bardzo dba o graficzny wygląd swoich produktów i wszystko jest bardzo spójne i wygląda naprawdę profesjonalnie.

W ekranie Aktualności, dostępne są ostanie treningi, które ułożone są chronologicznie.

polar flow akt

Z menu tego możemy uruchomić symulację treningu. Polega ona na krótkim filmie, na którym zobaczymy zdjęcia lokalizacji naszego treningu i wizualizację najważniejszych parametrów treningu, takich jak najszybszy kilometr, strefy tętna, profil wysokości i inne. W tle gra muzyka, a cały film trwa ponad minutę.

pf14

Z ekranu aktywności mamy również dostęp do szczegółowej analizy treningu.

akt1 akt2akt3

Przegląd parametrów jest bardzo łatwy i intuicyjny. Parametry są czytelne, wykresy można powiększać i łatwo przeglądać.

akt4

Na mapie w prawym dolnym rogu widnieje symbol gwiazdki. Po naciśnięciu tego symbolu trening zostanie dodany do ulubionych i będzie możliwe wykorzystanie trasy treningu. To obecnie jedyna możliwość nawigowania z wykorzystaniem kursu. Treningi można eksportować, ale co jest sporym minusem, to brak możliwości importu treningów do Polar Flow z innych źródeł niż Polar (dla przypomnienia brak możliwości importowania aktywności dotyczy również platformy Suunto, czyli Movescount, w odróżnieniu do platform Endomondo, Garmin Connect, czy Stravy, które posiadają taką funkcję). Opcja ta będzie dostępna, ale data aktualizacji nie jest jeszcze znana.

Podsumowanie treningu pływackiego zawiera statystyki dotyczące stylów pływackich. Zobrazowane jest to przejrzystym wykresem kołowym oraz szczegółowymi danymi.

pl1 pl2

W ekranie Dziennik mamy podgląd do widoku kalendarza treningowego. Moim zdaniem kalendarz jest wykonany rewelacyjnie. Jest przejrzysty, a obok symbolu aktywności widnieje czas treningu i piktogram dyscypliny, dzięki czemu łatwo zlokalizować trening.


d1 d2

Za pomocą przycisku Dodaj możemy wybrać cel treningowy, który będzie umieszczony w kalendarzu pod konkretną datą. Do wyboru mamy trening w oparciu o dystans i czas, a także trening interwałowy.

pf16

W polu Dziennik mamy również dostępny wykres stanu regeneracji. W polu tym,możemy w łatwy sposób zrobić przegląd intensywności treningów.

pf17

W polu Postępy możemy w łatwy sposób zebrać podsumowanie treningów w dowolnym interwale czasu. Analizę można wykonać w oparciu o dystans, czas, sesje treningowe, kalorie, strefy sportowe (strefy tętna) i strefy mocy.

pf6pf7

Pole oznaczone gwiazdką to menu Ulubione. Dostępne są tu treningi, które wcześniej oznaczyliśmy symbolem gwiazdki. Trasy treningów automatycznie przegrają się do zegarka w trakcie synchronizacji.

pf18

Polar Flow to moim zdaniem obecnie najbardziej czytelna platforma treningowa na jakiej miałem okazję pracować. Wszystko jest tu dobrze wykonane graficznie i jest bardzo intuicyjne. Podsumowania treningów są czytelne i z łatwością można je przeglądać w różnym ujęciu czasowym.

Brakuje niestety kreatora tras oraz możliwości importowania treningów plików z zewnętrznych źródeł. Niestety braki te mocno ograniczają funkcjonalność platformy. Miejmy nadzieję, że opcje te będą dostępne wkrótce.

Podsumowanie

Rozpoczynając testy Polar V800 byłem bardzo ciekawy czy firma Polar odrobiła zadanie domowe i odpowiedziała na produkty konkurencji.

Interfejs graficzny jest wykonany bardzo dobrze. Ekrany treningowe są bardzo czytelne, możemy je w ciekawy sposób dopasowywać (z poziomu Polar Flow). Opcja hearttouch to funkcja, której mogą pozazdrościć inni producenci, a funkcja Stuknięcia (jeżeli dobrze skonfigurowana), pozwala na szybką zmianę parametrów treningowych. Dokładność GPS również jest bardzo dobra (nawet w trybie oszczędnym).

Dodatkowym atutem jest monitor dziennej aktywności. To opcja, która bardzo wzbogaca ten zegarek. W wielu przypadkach zmobilizowała mnie do dodatkowej aktywności, np. żebym wybrał schody, a nie windę, czy wybrał spacer, a nie jazdę samochodem.

Platforma Polar Flow jest bardzo czytelna, intuicyjna i daje sporo możliwości analizy treningu.

To czego mi zabrakło, to niewielka ilość zmian jakich możemy dokonać z poziomu zegarka oraz platformy Polar Flow Mobile. Polar nie daje możliwości zmiany ekranów treningowych z poziomu zegarka.

Sporym brakiem na dzień dzisiejszy jest brak możliwości importowania treningów z zewnętrznych źródeł oraz brak możliwości rysowania własnych tras. Jest to spory minus, bo sama nawigacja w zegarku jest ciekawie rozwiązana. Bardzo czekam na zapowiadane przez firmę Polar aktualizacje, które rozwiążą te problemy.

Podsumowując, Polar V800 bardzo spodobał mi się jako zegarek treningowy, ale również jako zegarek używany na co dzień. Jest elegancki, oryginalny i nie odnosimy wrażenia, że na ręce nosimy stoper. Jest to ciekawa alternatywa dla Garmina i Suunto.

81 Comments

 1. Hej, ponieważ w trzeciej części ma być już podsumowanie, dodam jeszcze moje spostrzeżenia, na które mogło zabraknąć czasu w tych testach.
  Podczas pływania na wodach otwartych pomiar GPS, jest jak zwykle bolączką wszystkich urządzeń z którymi miałem doczynienia. Na około kolistej trasie ~800 metrów, pokazuje raz za razem 1000m dystansu. Za to wyłączenie funkcji GPS pozwala na pomiar tętna. Chyba nie jest on tak często próbkowany jak podczas normalnych aktywności, ale jest to chyba jedyny pomiar tętna w wodzie w urządzeniach multisportowych.
  Co do aktywności, to nie wiem jakim cudem, ale po godzinie przerzucania papierów, czyli wykonywania sporej liczby ruchów rękami, ciągle siedząc, zegarek kazał mi się trochę poruszać. 🙂
  To takie najważniejsze dodatki do recenzji, które udało mi się dostrzec. Zegarek oceniam na wielki +++ 🙂

 2. Witam,
  Zastanawiam się nad kupnem zegarka dla Taty i muszę zdecydować pomiędzy Polarem a Garmin Forerunner 910. Czy możesz mi doradzić który jest lepszy. Najważniejsze dla mnie funkcje to całkowita obsługa w języku polski, ponieważ mój tata nie zna angielskiego oraz sprawdzanie pulsu, bo tata ma zalecone przez lekarza że musi to kontrolować. W opisie polara jest wymieniony język polski ale nie wiem czy chodzi im tylko o menu czy opisy treningu są w naszym języku także. Proszę o szybką odpowiedź bo musze jak najszybciej podjąć decyzję. Ps. Fajna recenzja 🙂

  • Hej,
   Tak obsługa zegarka jest w 100% po polsku. Wszystkie opisy są wykonane solidnie i po polsku a nie po polskiemu 😀
   Jeżeli chodzi o zegarek, który będzie wykorzystywał na co dzień, raczej wybrałbym Polara, bo mierzy dzienną aktywność i bardziej wygląda jak zegarek a nie stoper.
   Garmin 910 jest trochę toporny jeżeli chodzi o wygląd.
   Poza tym, GPS trzeba włączać i wyłączać, a w Polarze dzieje się to automatycznie.

   Jacek

 3. Mam prawie od miesiąca Polara V800 i jestem z niego zadowolony. To jest to czego potrzebowałem:zegarek, trener , motywator. Jak jeszcze poprawią soft i dodadzą współpracę z androidem to będzie ful wypas. Wygląd i czytelność wyświetlacza jest bardzo dobra i funkcjonalna. Nosi się go bardzo przyjemnie i na co dzień wygląda jak normalny zegarek , co jest ważne gdy nie chcesz epatować na ręku wielkim komputerem sportowym. Polecam

  • Zgadzam sie z komentarzem – posiadam od kilku dni v800 i jestem zadowolony ( jedyny minus jaki widzę to ze nie współpracuje z Windows Phone 10 (Lumia 950XL, pomimo ze już pulsomierz h7 łączy się po bluetooth bez najmniejszych problemów). Szanuje opinie posiadaczy IOS i Android wiec WP10 tez ma swoich zwolenników( i to nie mało) którzy tez lubią sport oprawiać..

 4. Witam,ja mam pytanie czy w zegarku jest możliwość wprowadzenia gotowych treningów np. Każda część treningu w innej strefie pulsu lub tępie? Czy zegarek obsługuje już pływanie w wodach otwartych? Pozdrawiam

  • Cześć Błażej,
   Jest możliwość tworzenia własnych treningów, robisz to w polu trening interwałowy. Przykład treningu poniżej
   Trening

   Jeżeli chodzi o pływanie na wodach otwartych, to mam jeden trening zrobiony w trakcie triathlonu, to jeszcze trening przed nową aktualizacją
   OpenWater

   Pozdrawiam
   Jacek

 5. Cześć,
  Mam V800 od kilku tygodni i uważam, że jest świetny. Można go nosić na co dzień i nie wygląda jak busola. Mam natomiast jedno pytanie. Po pływaniu w basenie w Polar Flow widzę jedynie czas trwania treningu. Nie wiem dlaczego nie widzę czasu okrążeń, dystansu, stylów pływackich…Nawet Jak to ustawić?

  • Bartek, masz zakutalizowany soft w zegarku? Przed aktualizacją Polar V800 nie zliczał basenów.

 6. Witam, mam pytanie:
  skoro jest możliwość ustawienia j. polskiego i takową opcję ustawiam, to dlaczego nie przestawia mi się z języka angielskiego na polski. A gdy zmieniam na przykładowo j. niemiecki – taka zmiana działa. Nieaktualna wersja ? Coś z modelem nie tak? Czy moja nieporadność? Pytam, ponieważ chce wiedzieć czy pulsometr działa w 100%, bo i tak podejrzewam że zostane przy tym angielskim języku. Kolejne pytanie:
  jak ustawić ten pasek aktywność pod aktualnym czasem? Kroków w trybie activity również mi nie wyświetla….. jedynie kalorie z treningu i aktywności i BMR.Dlatego że jeszcze nie robiłem żadnego treningu ? (pulsometr ma 3 dni)
  Pozdrawiam 🙂

  • Cześć Piotrku, właśnie sprawdzałem u siebie i język zmienia się bez problemu. Sprawdziłem kilkakrotnie i za każdym razem przeszedł z angielskiego na polski i na odwrót.
   Dopytam jeszcze innych userów V800.
   Aby ustawić pasek aktywności pod godziną, musisz przytrzymać przycisk UP.
   Jakbyś mógł to prześlij zdjęcie ekranu, w którym nie masz kroków. Kroki na pewno powinien jakieś zmierzyć 😀

   • witam,
    ja odnośnie tego polara V800 . W załączniku przesyłam zdjęcie wyświetlacza w trybie activity i nie ma na nim tych kroków. Kroki są ale po zalogowaniu się na stronę polar flow. Z tym językiem polskim dalej mam problem….i główniei chodzi tutaj o to czy ten mój pulsometr jest w 100% okej. Po przytrzymaniu przycisku „up” zmienia mi się wyświetlacz godziny na 4 sposoby w tym z moim imieniem i nazwiskiem. I tu kolejny problem….na początku (pierwszy dzień) na stronie polar flow jako nazwę użytkownika miałem Piotr Gutt, i później zmieniłem na Piotrek Gutt a pulsometr dalej wyświetla Piotr… Wiem drobnostki, ale wkurzają. Dociekam również czy więcej takich „drobnostek” u mnie występuje….. A może nie potrafie prawidłowo skonfigurować po operacjach na srtonie polar flow?
    Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam 🙂
    Piotrek

    • Co do korekty nazwiska właściciela, wystarczy zrobić reset do ustawień fabrycznych i na nowo go zsynchronizować

 7. Właśnie kupiłam Polar v800, do tej pory używałam polar rc3gps i dla mnie minusem jest, że na polar personaltrainer która współpracowała z rc3gps, miałam darmowe pakiety treningów w zależności od stopnia wytrenowania i moich wyników z ostatniego miesiąca. W polar flow tego już nie ma a to wielka strata. Wolę mieć gotowe treningi które muszę wykonać a nie sama je planować, tym bardziej że się na tym nie znam. Niestety v800 nie można połączyć z polarpersonaltrainer i dotychczasowe osiągnięcia nie mogą zostać przetransferowane do polar flow.

  • Cześć Domi, niestety wszystko to co napisałaś jest prawdą i sporym niedociągnięciem firmy Polar.
   Jedynym pocieszeniem jest fakt, ze w 3 kwartale ma pojawić się możliwość synchronizacji pomiędzy personaltrainer a polarflow.
   Ewentualnie pozostaje ręczne exportowanie plików i wgrywanie ich. Jest to niestety praca żmudna i nudna. Jeżeli znajdziemy inny sposób oczywiście poinformujemy użytkowników.

 8. Dziś zakupiłam polar v 800 ale nie mam kompa by go zsynchronizować posiadam tylko iPad Air 2 i iPhone 5, mogę to jakoś zsynchronizować na tych urządzeniach bez komputera?

  • Monika poradziłaś sobie z dołączeniem zegarka do konta polarflow?

  • Cześć Monika, tak możesz spokojnie ładować Polara V800 ładowarką do Ipada2, jeszcze jakbyś mogła sczytać parametry ładowarki to Ci powiem na 100%

 9. Witam.
  Chcialbym dopytac sie jak dziala dokladnie back-to-start. Czy pokazuje jedynie azymut do punktu startu czy kieruje po przebytej sciezce. Czy w razie np. mgly w gorach jest mozliwosc wrocenia z pomoca zegarka? Po azymucie ciezko by bylo 😉

  • wk,
   Back to start działa wyłącznie w postaci strzałki kierującej po azymucie do celu z podaniem dystansu. Ewentualnie można by kombinować z synchronizacją i dodaniem trasy do ulubionych, jednak ograniczy Cię konieczność startu z początku trasy.
   Trochę kuleje póki co nawigacja 🙁

 10. Nie pokazuje mi treningów -mapy, nie wyświetla ich w przeglądarce. Może to kwestia explorera -przeglądarki. Mam v800. Nie wiem też czemu mój komputer nie łączy się bezprzewodowo z zegarkiem. Prawdopodobnie mam bl smart w laptopie. Dzięki za fajny test, dzięki niemu podjąłem decyzję. pozdr

  • Robert, z laptopem niestety nie połączy się przez Bluetooth, powód jest taki jak wspominałeś, brak bluetooth smart.

 11. Kupilem niedawno polara, pulsometr super ale nie pokazuje mi snu. Czy trzeba cos ustawic w urzadzeniu?

  • Piotr,
   Analizy snu nie zobaczysz w zegarku tylko wyłącznie w platformie, czy to mobilnej czy w wersji na przeglądarkę.
   Masz to na platformie ?

   • Tak chodzilo mi ze nie pokazywalo na platformie. Ostatnio spalem z czujnikiem tetna i wyskoczyla analiza snu. Czy zawsze musze spac z czujnikiem czy wystarczy pulsometr

    • Piotr, powinno wystarczyć spanie bez pasa tętna. Dziwi mnie, że zegarek nie wyświetla danych.

 12. Witam, dziękuję za pomoc w wyborze sprzętu. Szukalem rozwiazania na rower i do biegania, z gps. Szkoda ze nie mozna jeszcze wgrac muzyki i przez bluetooth szluchac 🙂 wtedy nie potrzebowal bym innego sprzetu do biegania i na rower.
  Zastanawiam sie jak sie ma uplyw czasu do aktualizacji polara dot. Wspolpracy z androidem, endomondo i ogolnie usunidciu poprawek i dodaniu nowych funkcjonalności?

  • Kauczuk, jeżeli chodzi o możliwość wgrania muzyki do zegarka, to pozostaje Ci TomTomSpark.
   W sumie od momentu aktualizacji dla Androida, nie wiele się zmieniło dla modelu V800.

   Czekamy na coś bardziej konkretnego.

 13. Witam
  Mam V800 już 3 miesiące około. Jestem zadowolony telefon łączy mi się z polar flow przez bluetooth więc nie podłączam do kompa. Jednak zauważyłem , że jak mam zegarek podłączony do telefonu przez blutooth to oprócz sms i teflonów które pojawiają mi się na zegarku to pojawią się również meile i powiadomienia z facebooka typu, że ktoś dodał zdjęcie. Brakuje mi nawigacji tzn wyznaczania trasy w Polar Flow i nawigowanie z zegarka. Poza tym zegarek się sprawdza

 14. Strava niestety nie używam tego programu, z przyzwyczajenie używam Endomodno. Jednak aktualizacje w Polarze idą w dobrym kierunku więc może się okazać, że taka opcja się pojawi.
  Teraz czekam na test kolejnego produktu mianowicie Polar balance.

  • Łukasz, no wszystko moim zdaniem idzie w dobrym kierunku tylko szkoda, że odrobinę wolno.
   Następna w kolejce na dzień dzisiejszy jest opaska A360, a potem powinna być waga, jak SportKonsulting będzie miał na stanie 🙂

 15. Witam, chce kupic dobry „zegarek”, w zwiazku z tym mam kilka pytan:

  Jakie sa zasadniecze roznice pomiedzy M400 a V800 ?
  Czy przy tej lacznosci przez bluetooth to nie jest pradozerne (dla smartphonu i zegarka) niz technologia ant+ ?
  V800 ma pulsometr a do pomiaru tetna potrzebny zewnetrzny pas ? Czy ten pulsometr jest wiarygodny ?
  Dla polar flow potrzebny jakis usb stick do synchronizacji z kompem ?
  Czy ten sprzet nada sie do ciwczen na orbitreku i w mniejszym wykorzytaniu do biegow i plywania ?
  Czy da sie wszystko skonfigurowac z poziomu smartphonu ?
  Co to jest ten HertTouch ?
  Ktos pisal o gotych treningach, co to oznacza w praktyce bo ciekawie brzmi ?

  • Lukas, na większość odpowiedzi znajdziesz odpowiedź w recenzji:
   1) Różnica pomiędzy V800 a M400 są następujące: brak wibracji, brak trybu oszczędnego zapisu GPS, brak możliwości korzystania z kursów, brak wsparcia czujników rowerowych, brak wsparcia dyscypliny pływania.
   2) Tak do pomiaru tętna potrzebny jest pas, tak pomiar jest wiarygodny
   3) Zegarki synchronizujesz z platformą PolarFlow synchronizujesz za pomocą kabla
   4) Tak oczywiście
   5) Niestety nie ma możliwości konfiguracji pól treningowych z poziomu smartfonu
   6) Hearttouch to dodatkowa czynność zegarka w przypadku zbliżenia zegarka do pasa tętna, takich jak podświetlenie, automatyczny czy wyświetlenie aktualnego czasu
   7) Rozumem gotowych treingach, jeszcze nie ma możliwości importowania planów treningowych, wyłącznie tworzenia własnych treningów, znajdziesz na naszym kanale Youtube.

 16. Bardzo dziękuje za odpowiedzi na moje pytania. Może jako profesjonalista mógłbyś mi doradzić, co było by dla mnie dobrym wybrem lub jakimi modelami warto się zainteresować ?
  Generalnie, moje przemyślenia to:
  – bateria aby nie trzeba było ją często ładować – Polar v800 wyczytałem że bez gps jest w stanie pociągnąć 30 dni – jak dla mnie to bardzo dobry wynik.
  – wcześniej biegałem po 5-6km (3-4 razy w tygodniu), pływałem po około 30 długości basenów – całkiem możliwe że znowu do tego wrócę lub jeszcze coś innego będę trenować. Ale obecnie to głównie fitness – Orbitrek
  – pulsometr – to chyba ważny akcesorium przy treningach ? Obecnie stosuje pulsometr garmin premium + smartphone (endomondo) chodź ostatnio mniej bo jak jest zimny to duży dyskomfort na początku, ale wybudowany pulometr w zegarek byłby chyba bardzej komfortowym rozwiązaniem ? Pytanie czy mam racje i czy te pomiary wtedy były by wiarygodne ?

 17. mam spory problem przy wyborze pomiedzy Polar V800 a TomTom Runner 2 Cardio + Music GPS …

   • dziękuje za zainteresowanie,

    Biegam 2-3 razy w tygodniu po 10km, na spokojnie ok. 05:00 /km
    raz w miesiącu 19,5km w lesie (śr. tempo 04:45).

    Posiadam zegarek beurer pm90 + krokomierz (speedbox) + pasek na klatkę.

    Zegarek chce zmienić z trzech powodów:
    1. Krokomierz – przy zmianie butów (3 pary), konieczna jest ponowna kalibracja (bieżna 4x 400m), w przeciwnym wypadku, pomiary dystansu / prędkości są mocno niedokładne
    2. Pasek na klatkę – zwyczajnie irytuje, po ponad roku używania nie mogę się przyzwyczaić.
    3. Muzyka – nie biegam z telefonem, więc osobna mała mp3 na kabel.

    Wydaje się że TomTom rozwiązuje wszystkie problemy,
    1. GPS – brak problemów ze zmianą butów, kalibracją itd.
    2. Pomiar pulsu z nadgarstka (dla mnie bardzo istotne, mam problemy z sercem), nieco obawiam się że optyczny pomiar może pokazywać błędne wartości
    3. Muzyka na BT, tutaj mam problem z baterią, przy włączonych wszystkich funkcjach, wytrzyma dolecowy maraton (4h ?)

    w V800 podoba mi się funkcja oceny stopnia regeneracji i parę innych mniejszych.

 18. Witam
  Jestem zadowolonym posiadaczem V 800 od miesiąca i mam jedno pytanie.Czy można go ładować za pomocą ładowarki do telefonu kom. bądź innych ładowarek pomijając laptopa o parametrach np. 5v 2,5A lub 5v 1,5A

  • Tomasz, dzięki za pytanie. Tak możesz ładować w ten sposób zegarek, w zasadzie ja go tak zawsze ładuję 🙂

 19. Witam ponownie
  Nie wiesz czy isteniej ustawienie Bmr w V800 w aktywnośći dziennej, bo pokazuje mi stanowczo za małą.

  • Łukasz, niestety Polar ma swój mechanizm na wyliczanie BMR, a na wartość tą wpływ wiek , waga oraz płeć. Każdy producent liczy to inaczej.

 20. Jakie są symptomy wyładującej się baterii w pasku h7? Ponieważ v800 nie może się połączyć z paskiem. Połączyć nie może się również z aplikacją polar flow chociaż może to być spowodowane narawami na stronie…

  • Łukasz, jeżeli bateria jest słaba w pasie H7, zegarek symbolizuje ten fakt matowym wyświetlaniem wartości tętna.

 21. Podobnie jak @Mo

  Bardzo podoba mi się ten polar, ale jedyne czego mi brakuje (chyba) to pomiar tętna – nie zakładając pasa.
  A jeśli jest czytany z nadgarstka, to czy te pomiary są wiarygodne ?
  Czym warto by było się zainteresować ?

  • Lukas, odpowiedź jak radzi sobie Polar z pomiarem tętna z nadgarstka znajdziesz w recenzji A360

 22. Witas,
  Jester urzytkownikiem v800 od pond roku. Jestem bardzo zadowolony. Od czasu do czasu na bieżni włączam iPhone 6 do pomiaru z H7, (telefon leży na widoku i widzę wyniki na bierząco) dodatkowo ma włączony v800. I tu dziwne, wyniki są od siebie rożne. Różnice są dość duże, aż zastanawiam się który wynik jest poprawny. Przykład 586 calories do 826 calories. Pierwszy to v800 drugi to iPhone 6 z pasa H7,
  Podobnie moja wczorajsza jazda na łyżwach 553 do 780, przy tym samym treningu, tym samym czasie, z tego samego konta, ustawień itd

  • Seb, każda z firm posiada swój własny sposób obliczania kalorii. Szczerze mówiąc ja staram się zawsze brać pod uwagę mniejsze wartości kalorii. W jakich aplikacjach mierzysz aktywności?

   • Dziękuje za tak szybka reakcje.
    Używam Polar Beat w iPhone 6,
    Zrzuciłem dane z Polar Flow do excela, z obu zarejestrowanych treningów. Tj. Z jednego treningu, raz zarejestrowanego poprzez Polar V800 drugi raz poprzez Polar Beat w iPhone 6, HR, średni HR, Łączny czas, odległość są porównywalne. Nawet w czasie w poszczególnych sekundach jest prawie podobnie. Różnica tylko w kaloriach. Dziś zrobiłem dodatkowy test. Zegarek i iphone leżał na bieżni. Już po paru minutach wyskakuje różnica, na minus kalorii w v800. Z tego co porównałem, średnio na treningu w Polar V800 jest ok 30% mniej calorii niż w telefonie. Biorę pod uwagę niższe wartości. 🙂 Jako ciekawostka to w tym samym treningu na bieżni Reebok T3.0 komputer wskazuje o ponad 30% wyższe spalone kalorie niż iphone 🙂

    • Myślałem, że używasz może innej aplikacji, a nie Polar Beat.
     Domyślam się, że po prostu są inne mechanizmy obliczania kalorii, ja kierowałbym się niższym zużyciem 🙂

 23. Witam Sedecznie.

  Przygode z bieganiem zaczalem w tamtym roku i obecnie biegam 3-4 treningi w tygodniu (okolo 40 km). Jeden spokojny, interwaly, podbiegi i wybieganie na koncu.
  Zastanawiam sie nad wyborem V800 a Garminem fortrunner 620.
  Ktory wedlug Ciebie lepiej mi posluzy,ktory jest bardziej funkcjonalny i dobry jakosciowo?
  Posiadam stety albo niestety Iphona 5s i Ipada Air2. Na iphonie moge sciagnac aplikacje polar flow? Tylko tutaj pytanie: Ona nie jest tak pelnowartosciowa jak polar flow w przegladarce? I kolejne pytanie: jesli nie mam laptopa to nici z uzywaniem polar flow? Moge jedynie dane przeslac na komorke? I to pewnie wszystkiego nie wykonam…
  A jak w moim przypadku z aktualizacjami i poczatkowymi ustawieniami? Mozna je wykonac bez kabli?
  I moge ladowac go podlaczajac usb do ladowarki ipada badz iphona? iphona ma 0.15A , a ipad 0,5A i moc odpowiednio 5W i 12W. Do ktorego lepiej podlaczyc?

  Z gory dziekuje Ci za odpowiedz. Bardzo bylyby dla mnie pomocne Twoje wskazowki dotyczace kupna jednego z zegarkow.

  Pozdrawiam

  • Kacper, mieliśmy już okazję porozmawiać na Facebooku, i w tym wypadku pronowałbym chyba mimo wszystko Polara V800. Przemawia za nim jakość wykonania i Twoje zastosowanie.
   Niestety z poziomu tableta nie wykonasz aktualizacji, ale możesz się cieszyć pełną wersją platformy np z poziomu przeglądarki Safari.

   Tak, zegarek możesz ładować ładowarką do Iphona, ja tak bardo często robię i wszystko gra.

 24. Hej.

  Zastanawiam się nad wyborem zegarka pomiedzy Ambitem3, Fenixem 3, a właśnie V800. Biegam sporo po asfalcie, ale często też biegam coś długiego w górach – od maratonu po setki. Wcześniej nie brałem po uwagę tego zegarka, ale po Twoim teście zaczynam sie poważnie zastanawiać. Chciałbym nosić ten zegarek na codzień, a ten v800 wygląda bardzo fajnie. Boje się za to o krótko trzymająca baterię. Producent deklaruje chyba 13h, jakie są Twoje doświadczenia? Czy można już synchronizowac zegarek z Polar Flow na Androidzie? Tobie personalnie z którym się najlepiej biega?

  • Damian, no niestety bateria jest tu problemem. Warto również pamiętać o fakcie, że w przypadku 10% baterii zegarek skończy rejestrować aktywność. OK jest powerbank, ale nie daj Boże zapomnisz podłączyć. Na co dzień jak najbardziej Polar V800, jest w tym celu wręcz rewelacyjny, na 100-tkę no miałbym włączone czuwanie co do baterii.

 25. A mam pytanko Czy jeśli będę używał nawigacji w V800 to czy jednocześnie zegarek będzie liczył pomiar liczbę przejechanych km itd?

   • Mam pytanie . Czy da się przenieść dane treningowe z polar flow do aplikacji od garmina (nie pamiętam nazwy) . Chciałbym zmienić polara m400 na fenixa3

    • Darek,
     Jeżeli masz telefon z system Android, to polecam aplikację SyncMyTracks dostępną w Sklepie Play, w prosty sposób możesz przenosić treningi pomiędzy platformami.

 26. Jeżeli nie macie telefonu z Androidem a macie iPhona to do synchronizacji pomiędzy platformami sportowymi możecie użyć aplikacji RunGap. Obsługuje ona najważniejsze platformy (Garmin, Sunto, Endomondo,STRAVA, Runstatic i wiele innych)

  • Artur, ekstra – dzięki za komentarz i przydatną aplikację, która szczerze mówiąc nie była mi znana.

   • Witam, można się dowiedzieć jaki program użyć żeby zgrać treningi z polarflow do endomondo. Albo jak posługiwać się w wyżej wymienionym RunGap?

    • Luk, jest wpis o aplikacji sync my track

     Skoro nie masz Iphone, możesz zainstalować wirtualnego androida na kompie.

 27. Witam. Realizuję plan treningowy do półmaratonu z polar v800. Czy w dniu zawodów jest jakiś specjalny tryb lub ustawione tempo startowe (wyliczone z treningów) w zegarku? Czy będą wyświetlane „zwykłe” dane treningowe które mam ustawione?

  • Mateusz,

   Będą się wyświetlać wyłącznie dane treningowe, które masz ustawione na zegarku.

 28. Polar 800hr synchronizacja do komputera cofa mi zegarek o 1 godz, odbyłem trening po treningu sprawdzam kalorie pokazuje mi przykładowo 2500kalori a w menu aktywności pokazuje że straciłem 2000 kalorie poradź czy mam oddać go do serwisu sprawdzałem to wielokrotne i zawsze to samo resetowałem

  • A jak jest ustawiona godzina w komputerze? Ten mechanizm kalorii jest rzeczywiście dziwny. Robiłeś może Master Reset?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *