Segmenty Strava Polar V800

Polar V800 jako drugi po Polarze M460 umożliwia rywalizację na żywo w segmentach dostępnych na najbardziej popularnej platformie kolarskiej czyli STRAVIE.

Co to Segmenty Strava?

W dużym skrócie, segment to taki mikrowyścig, czyli odcinek, na którym jesteśmy w stanie porównywać własne osiągnięcia, jak również porównać się z innymi użytkownikami „pomarańczowego” serwisu. Statystyki są ogólnodostępne, a pieprzyku dodaje fakt, że niektórzy robią wszystko żeby być wyżej na liście, jeżdżą za samochodami, jeżdżą samochodem z licznikiem i tym podobne.

Jak skorzystać z tej funkcjonalności

Pierwszym z warunków, który należy spełnić, jest posiadanie konta Premium na Stravie (koszt 59$ na rok) oraz połączenie obu platform (PolarFlow i Strava) ze sobą. Drugim, to wybranie do 20. odcinków i zsynchronizowanie urządzenia w celu przesłania informacji. V800 gwarantuje dostępne do segmentów, jednak ich podgląd jest mocno ograniczony, ponieważ z dostępnych informacji mamy wyłącznie: nazwę, długość odcinka oraz najlepszy wynik.

Jak skonfigurować segmenty znajdziecie w naszym poradniku:

W momencie zbliżania się do segmentu na ekranie wyświetlone zostanie powiadomienie o zbliżaniu się do danego odcinka.

Informacja w trakcie trwania segmentu zawiera porównanie do obecnego rekordu, pozostały dystans, tętno oraz aktualna prędkość.

Po przejechaniu segmentu na ekranie wyświetlone zostanie podsumowanie, a zaktualizowany wynik przesłany w trakcie kolejnej synchronizacji urządzenia.

Nowa, stara funkcja z pewnością nadaje pewnej świeżości urządzeniu i urozmaica trening ze względu na możliwość prawie bezpośredniej rywalizacji, co – dla  wielu – może stanowić motor napędowy do mocniejszego naciśnięcia korby. O tym czy za trening tego typu warto zapłacić $59 rocznie będziemy mogli się przekonać przez dwa miesiące bezpłatnego użytkowania konta Premium, do którego dostęp otrzymujemy w ramach zakupu V800. Jedynym ograniczeniem jest konieczność stworzenia nowego konta, gdyż powiązanie z już posiadanym nie jest możliwe.

2 Comments

 1. Coś może słychać o następcy V800 na wiosnę, o funkcjach, będzie miał dynamikę parametry biegu lub coś podobnego? Bo to że będzie miał pomiar pulsu z nadgarstka to chyba oczywiste. Polar skupił się na segmencie niższym i średnim a w topowych produktach coraz bardziej z tył…

  • Cześć,

   Znalazłem kiedyś coś takiego
   „The V810 (V850) replacement for Polar’s successful V800 triathlon watch has been semi-confirmed for Spring 2018 by Stan Brajer, SVP Sales and Marketing (Polar, US)”

   Chyba już najwyższy czas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *