SUUNTO AMBIT 3 – CZĘŚĆ DRUGA

W pierwszej części recenzji Suunto Ambit 3 skupiliśmy się na funkcjonalności treningowej zegarka, dziś omówimy dodatkowe funkcje, jak również szczegółowo przyjrzymy się możliwością platformy Movescount, która jest odpowiednikiem platformy Garmin Connect, lub Polar Flow.

Warto podkreślić, że w wraz z aktualizacją do najnowszej wersji oprogramowania – 1.5, zegarek zyskał więcej jako analityczne narzędzie treningowe. Nowością jest przede wszystkim  aplikacja mobilna oraz funkcja śledzenia aktywności dziennej.

Użytkowanie na co dzień

W porównaniu do wersji Ambit2, nowe dziecko Sunnto doczekało się kilku znaczących zmian, wśród których na uwagę zasługują, m.in.nowe pola, które pojawiły się w trybie aktualnego czasu. Wśród nich mamy:

 • Compass
 • Barometr
 • Odliczanie czasu
 • Stoper
 • Aktywność dzienna oraz Recovery

Obecnie pola te mogą być włączane i wyłączne z poziomu ustawień zegarka (dotychczas dostępne były wyłącznie w menu TIMERS).Podążając trendem konkurencji (Garmin 920XT, Fenix3, Polar V800 oraz M400), Suunto wprowadziło moduł śledzenia aktywności, który składa się z

 • Recovery Time (Czas regeneracji)
 • Activity Today (Dzisiejsza aktywność)
 • Week Acitivity (Aktywność w ujęciu ostatnich 7 dni)

Recovery Time

Opcja informująca o aktualnym stanie regeneracji, obliczana na podstawie wcześniej wykonanego treningu. Wskazania i dokładność tego parametru, podobanie jak w przypadku konkurencji, w dużej mierze zależne są od tego jak często wykorzystujemy zegarek.Z naszych obserwacji wynika, że im częściej trenujemy z zegarkiem, tym dokładniejsze wskazania.

rec1

Activity Today

Opcja informuje o ilości spalonych kalorii w trakcie dnia. Pomiar oparty jest o dwie wartości: wykonany trening oraz BMR (ilość kalorii wynikających z podstawowej przemiany materii). Szkoda jednak, że Ambit 3 nie liczy kroków, nie podaje kalorii związanych z aktywnością w trackie dnia i nie posiada funkcji monitorowania snu (jednak zmiany te producent zapowiada wraz z aktualizacją oprogramowania do wersji 2.0). Dodatkowo podgląd mamy wyłącznie w zegarku (platforma nie uwzględnia tej analizy). W chwili obecnej, na tle konkurencji, opcja jest nieco uboga i bardziej wygląda jakby była umieszczona w zegarku na siłę (w końcu inni to mają) niż dobrze przemyślaną funkcjonalność.

akt12

Week Acitivity

Opcja ta, w postaci wykresu słupkowego, stanowi zestawienie aktywności z całego tygodnia. Wykres zawiera średnią ilość spalonych kalorii z ostatnich 7 dni. Niewątpliwą zaletą jest  bardzo czytelne zobrazowanie informacji z podziałem na poszczególne dni tygodnia.

wa1

Synchronizacja danych

Sunnto komunikuje się z platformą Movescount na dwa sposoby:

 • Za pomocą interfejsu Bluetooth. (parujemy telefon z zegarkiem – szybko i bezproblemowo)
 • Za pomocą kabla do transmisji danych ( do synchronizacji wymagane jest pobranie programu Moveslink)

Powiadomienia z telefonu

W przypadku połączenia Suunto Ambit3 ze smart fonem otrzymujemy możliwość otrzymywania powiadomień z telefonu, jak również odczytywania e-maili, smsów oraz komunikatów z portali społecznościowych.

pow1

W przypadku połączeń głosowych zegarek informuje nas o połączeniu sygnałem dźwiękowymi oraz komunikatem , a nieodebrane połączenia oraz nieprzeczytane wiadomości sygnalizowane są na ekranie głównym.

pow2

pow3

Powiadomienia dostępne są w polu START>MOBILEAPP>NOTIFICATIONS

pow4

Aplikacja mobilna

Podobnie jak konkurencja, Suunto wypuściło na rynek aplikację mobilną współpracującą z modelem Ambit3. Movescount w wersji mobilnej, to – z drobnymi wyjątkami – pełna wersja platformy dostępnej z poziomu przeglądarki. Ma jednak jedną wadę, ponieważ – w przeciwieństwie do konkurencji aplikacja Sunnto dostępna jest wyłącznie dla użytkowników IOS. Użytkownicy Androida muszą poczekać do kwietnia, choć ten termin nie jest ostatecznie potwierdzony, natomiast użytkownikami platformy Windows prawdopodobnie muszę zapomnieć o takim udogodnieniu.

Szkoda, ponieważ aplikacja jest czytelna, estetycznie wykonana i przede wszystkim bardzo funkcjonalna.

mob1

Aplikację parujemy z zegarkiem za poziomu zegarka (MENU>PAIR>MOBILEAPP).

IMG_2581

Przeglądanie aktywności

Platforma mobilna Movescount zapewnia nam bezpośredni dostęp do historii wykonanych aktywności. Jednak statystyki, w porównaniu do wersji dostępnej z poziomu przeglądarki, są mocno okrojone, zwłaszcza jeśli przyjrzymy się opcjom konkurencji. W obecnej chwili dostęp mamy do: mapy, którą można powiększać (oparta na warstwie Google Maps) oraz wykresu tempa, wysokości, prędkości oraz tętna. Brakuje za to danych dostępnych w pełnej wersji oprogramowania takich jak  suma wzrostu wysokości, rozpisanej aktywności kilometr po kilometrze.

akt1

Aby uatrakcyjnić przeglądanie treningów aplikacja umożliwia stworzenie filmu obrazującego aktywność. Jest to podobne rozwiązanie, które znamy przede wszystkim z platformy PolarFlow. Film może zostać przesłany do serwisu YouTube oraz udostępniony na portalach społecznościowych. Dodatkowo do każdego treningu możliwe jest dodanie do ośmiu zdjęć.

Zmiana ustawień zegarka

Dzięki aplikacji mobilnej otrzymujemy możliwość zmiany ustawień zegarka. To funkcja, której bardzo brakowało w Ambicie2, ponieważ w tym modelu wszelkie zmiany wymagały komunikacji z komputerem. W tym wypadku zmiany ekranów treningowych, jak również ustawienia dyscypliny mogą być wykonane z aplikacji mobilnej w wygodny i szybki sposób.

ust1

Poza tym z poziomu Movescount, można dostosować wszystkie funkcje zegarka.

ust2

Aplikacja mobilna, to bez wątpienia strzał w dziesiątkę. Jest funkcjonalna, dobrze wykonana i zawiera wszystkie niezębne funkcje pełnej wersji platformy, a braki są niewielkie.

Movescount

Do szczegółowej analizy treningów Suunto oddało platformę Movescout, czyli odpowiednik Garmin Connect i Polar Flow. Strona przeznaczona jest do wprowadzania zmian w  zegarku oraz przeglądania i planowania treningów. Serwis jest bardzo przejrzysty, intuicyjny i prosty w obsłudze. Porównując ją do serwisów konkurencyjnych cechuje ją przede wszystkim  ogromna dostępność dodatkowych aplikacji, a wykonanie jest podobne do Polar Flow.

m1

Podstawową funkcją serwisu jest pełne zarządzanie opcjami zegarka. Opcje te znajdziemy w górnej części ekranu w menu SPRZĘT.

m2

W polu tym dokonujemy wszystkich zmian w zegarku:zmieniamy parametry, ustawiamy dyscypliny sportowe, dostosowujemy ekrany treningowe, aktywujemy czujniki zewnętrzne itd.

Personalizacja zegarka

Aby dostosować ekrany treningowe wybieramy odpowiednią dyscyplinę i klikamy edytuj.

dyscyp

Po wejściu w edycję otrzymujemy dostęp do rozszerzonych opcji i ustawień. Ekrany treningowe dodajemy przez naciśnięcie pola DODAJ EKRAN, a przy pomocy strzałek wybieramy ilość wierszy na ekranie. Maksymalnie na tarczy zegarka możliwe jest wyświetlanie trzech parametrów głównych, oraz pięciu pól w ostatniej linijce, którą możemy zmieniamy za pomocą przycisku NEXT. 

m6

Oczywiście, to nie wszystkie zmiany, których możemy dokonać przy pomocy platformy. Do listy możemy dołączyć m.in. czas zapis sygnału GPS, limit tętna oraz używanych czujników zewnętrznych.

m3 m4 m5

Jednym zdaniem o zmianach parametrów zegarka: parametrów opisujących dyscypliny sportowe jest sporo, a ich edycja nie nastręcza problemów. Niestety, wszystko to nadal ma jedną zasadniczą wadę: aby wykonać większość zmian konieczne jest posiadanie dostępu do komputera lub smartfona.

Analiza aktywności

Platforma Movescount umożliwia przeglądanie i analizę aktywności. Funkcja dostępna jest w menu MOJE AKTYWNOŚCI MOVE.

Funkcja ta oferuje dostęp do wszystkich informacji związanych z konkretnym treningiem, w tym: śladu GPS, wykresów (tętna, wysokości, temperatury)  oraz pozostałych danych treningowych.

anal1 anal2 anal3

Ciekawym rozwiązaniem, jest wykorzystanie różnej kolorystyki do zobrazowanie na wykresie zakresów intensywności biegu (np. kolor czerwony odpowiada za najtrudniejszą fazę treningu). W przypadku śladu GPS warto skorzystać z rzutowania na OpenStreetMap ponieważ, w przeciwieństwie do Google Maps, umożliwia ona duże powiększenie.

Pozostałe wykresy można powiększać, jednak są one czytelne gdy analizujemy maksymalnie dwa parametry.

anal4

Każdy parametr więcej sprawia, że wykres staje się nieczytelny.. Przydatną funkcją byłaby możliwość przyporządkowania wybranego koloru dla konkretnego parametru, niestety w chwili obecnej takiej funkcjonalności brakuje.

anal5

Najmniej czytelnym wykresem ze wszystkich jest ten dotyczący pływania. Powodem jest z byt duża jednostka na skali.

anal6

Dopiero przy powiększeniu odpowiednich odcinków wykres umożliwia oczytanie wszystkich parametrów.

anal7

Podsumowując: funkcje podglądu i analizy aktywności dostarczają wiele ciekawych informacji, jednak konieczne będzie poprawienie czytelności wykresów w podstawowej skali ponieważ w chwili obecnej przedstawiają zbyt ogólne dane.

Kalendarz

Platforma Movescount umożliwia również wgląd do kalendarza, który zawiera zestawienie aktywności wykonane, jak i te zaplanowane. Opcja dostępna jest w widoku Podsumowanie, a szczegóły każdej aktywności znajdują się w opcji wywoływanej prawym przyciskiem myszy.

kal

W tym wszystkim brakuje jednak kilku elementów. Po pierwsze, brakuje możliwości edycji zaplanowanych aktywności. Po drugie, nie ma możliwości dodawania notatek , co dla osób prowadzących dziennik treningów będzie stanowić sporą wadę. Taka funkcjonalność, ewentualnie dodatkowe słowniki, wzbogaciłyby w sposób istotny funkcjonalność kalendarza.

Plany treningowe

Suunto, podobnie jak Garmin, oferuje szeroką gamę planów treningowych, które można zaimportować do platformy, a następnie przenieść do zegarka. Natomiast Sunnto posiada ich zdecydowanie więcej niż konkurencja. Jedną z przyczyn jest z pewnością możliwość dzielenia się własnymi planami przez użytkowników platformy.

pl1

Import planu treningowego jest bezproblemowy; wystarczy wybrać opcję Zapisz, a następnie zaznaczyć pole DODAJ DO MOJEGO KALENDARZA.

pl3

Od tego momentu zaplanowane aktywności będą widoczne w kalendarzu jako szare ikony .

pl4

Niestety z poziomu kalendarza nie mamy możliwości edytowania, bądź przesuwania treningów. Zmiany takie możemy jednak przeprowadzić w polu ZAPLANOWANE AKTYWNOŚCI MOVE.

Edycja jest intuicyjna, wystarczy przeciągać suwaki, aby wydłużyć lub skrócić trening. Brakuje jednak możliwości zmiany dnia treningowego.

pl6

Po zsynchronizowaniu z zegarkiem, zaplanowany trening będzie wyświetlał się na pierwszym ekranie.

pl7

W przypadku, gdy nie wykonamy całości treningu, w podsumowaniu otrzymamy stopień wykonanej, zaplanowanej aktywności.

pl8

Planowanie treningu interwałowego

Z poziomu platformy Movescount, mamy również możliwość zaplanowania prostego treningu interwałowego. Aktywność taką tworzymy w trybie sportowym w polu LICZNIK INTERWAŁÓW.

int1

Niestety, funkcjonalność jest naprawdę okrojona, a wręcz ograniczona funkcjonalnie. Brakuje, m.in. możliwości ustawienia konkretnego dystansu ponieważ minimalny krok dystansu wynosi 100 metrów. Ewentualnym rozwiązaniem jest wykorzystanie aplikacji z APP ZONE.

Dużo wygodniej zaplanować taki sam trening przy pomocy aplikacji mobilnej. Mamy tu możliwość ustawienia poszczególnych  segmentów, powtórzeń oraz etapów. Całość obsługuje się łatwo, a trening przesyła się przy synchronizacji z zegarkiem. W najbliższym czasie wrzucimy film instruktażowy, jak krok po kroku, stworzyć taki trening.

workout

Trening dostępy jest po uruchomieniu dyscypliny w opcjach za pomocą przycisku NEXT

wor1

Niestety, jak wspomniałem wcześniej, w chwili obecnej tworzenie treningów dostępne jest wyłącznie w aplikacji IOS  dla obu najpopularniejszych platform mobilnych czyli IOS i Android.

Rysowanie kursów

Platforma Movescount umożliwia także definiowanie własnych tras, z których możemy korzystać w zegarku. Rysowanie jest łatwe i intuicyjne, dodatkowo do kursu możemy dodawać punkty kontrolne, które oznaczone są na mapie piktogramami.

pl9

Aby skorzystać z narysowanego kursu zaznaczmy pole użyj tej trasy… Trasa taka zostanie przegrana podczas kolejnej synchronizacji.

pl10

Aplikacje

Funkcjonalność Suunto Ambit3 rozszerzają aplikację dostępne w platformie Movescount, które uzupełniają brakujące funkcje oraz pola treningowe zegarka. Aplikacje pobieramy z zakładki Planuj Twórz – App Zone.

app1

Aplikację, przez wybranie polecenia Zapisz aplikację App,wgrywamy do zegarka przez pobranie jej do własnego Movescount.

Następnie w polu edycji dyscypliny pojawi się pole Moje aplikacje App.

app2

Aplikacja zostanie wgrana do zegarka w trakcie kolejnej synchronizacji.

Podsumowanie

Zmiany wprowadzone w Suunto Ambit3 wpłynęły pozytywnie na wykorzystanie go jako narzędzie treningowe. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na aplikację mobilną, która ułatwiła użytkownikom korzystanie z zegarka.

Movescount w wersji mobilnej zawiera w sobie funkcjonalność pełnej wersji platformy. Znajdziemy tutaj większość praktycznych opcji potrzebnych do analizy treningu oraz zarządzania zegarkiem. Wszystko jest również dopracowane graficznie i koresponduje z wersją webową. Dodatkowo wraz z aktualizacją do oprogramowania 1.5, został rozwiązany problem planowania treningów interwałowych, które aktualnie tworzy się intuicyjnie w aplikacji mobilnej. Wciąż niestety brakuje takiego programu dla użytkowników systemu Android oraz Windows.

Platforma Movescount to pełne narzędzie treningowe, które graficznie jest rozwiązane surowo, ale praktycznie. Szczególną uwagę należy zwrócić na dostępność planów treningowych oraz aplikacji wzbogacających Suunto Ambit3 jako narzędzie treningowe.
Poprawy wymagają przede wszystkim wykresy, a możliwość dodania kolorów dla danych parametrów zdecydowanie poprawiło by wygodę pracy na tym programie.

Śledzenie aktywności dziennej to niestety najgorzej rozwiązana opcja wśród lokalnych konkurentów. Brak liczenia kroków oraz możliwości eksportowania aktywności dziennej do platformy treningowej, powoduje małą użyteczność tej funkcji.

Szykuje się sporo zmian wraz z aktualizacją do oprogramowania 2.0, przede wszystkim będzie to analiza snu oraz dynamika biegu. Czekamy z niecierpliwością na kolejny update, który pojawi się na wiosnę 2015.

Jacek

39 Comments

  • Marcin, aktualizacja wprowadzająca polski język, ma pojawić się na koniec wiosny 2015.

 1. Mam pytanie dotyczące pływania: Jak zachowa się urządzenie podczas typowych ćwiczeń technicznych, czyli jakieś przekładanki, dokładanki, same nogi itp. Czy dobrze policzy baseny? Gdzieś czytałem, że Garmin 920xt ma coś takiego jak drill log (jeśli dobrze zapamiętałem). Chodzi o to, że można ręcznie zapisać odległość przebytą podczas tych ćwiczeń, a reszta dystansu policzy się automatycznie.

  • Bartek, funkcją w 920XT jest drill log, gdzie w trakcie pracy np nóg, po przepłynięciu danego odcinka wpisujesz jego odległość.
   Samych nóg nie zliczy, bo rozpoznaje ruch ręką. Więc określenie długości wykonuje się manualnie.

   • Dzięki za odpowiedź. Już znalazłem tą funkcję 🙂 Ręcznie wpisuję i jest ok.
    Mam jeszcze problem z aplikacją mobilną na androida. Udało mi się już połączyć telefon z zegarkiem, ale po synchronizacji na pierwszym planie jest wyświetlane okno z komunikatem „Ambit3 is connected” i to okno jakby przykrywa to co jest pod nim. Przycisk Settings jeszcze „wystaje”, więc mam do niego dostęp, ale już „Sport modes” jest niewidoczny i nie mogę nic zmienić. Z czego to może wynikać? Kwestia telefonu, słabej rozdzielczości ekranu?

 2. Mam problem z Ambit3 i aplikacją mobilną – po stworzeniu treningu pojawia się na ekranie iPhone komunikat „zapisywanie treningów nie powiodło się” . Mam dwa małe treningi więc nie jest to kwestia rozmiaru pliku.

  • Gregor, mógłbyś dodać jakiś zrzut ekranu z rozpiską treningu ?

  • Mam taki sam problem, tez z iphonem. Tylko ze zegarek mam od dzisiaj wiec zadnego treningu nie odbylam a ciagle pojaiwa mi sie ten komunikat. Znalazles juz moze jakies rozwiazanie tego problemu?

   • U mnie niestety problem nie występuję a próbowałem na kilku urządzeniach :/

 3. Mam kilka pytań:
  Jak zgrać trening do Endo i czy można z endo zgrać stare treningi do movescount?
  Jak włączyć wtyczkę, która będzie działać podobnie do VP?
  Jak są wyznaczane strefy tętna? Z jakiegoś wzoru orientacyjnie czy jest to dokładny pomiar na podstawie danych zebranych przez zegarek.
  Czy można zmienić aby tempo chwilowe nie pokazywało czasu co 5 sekund tylko co sekundę. Czy coś wiadomo o aplikacji na androida?

  • Pablo,
   Dzięki za pytania. Po kolei
   1) Do Endomondo najłatwiej jest chyba ręcznie eksportować każdy plik, a następnie importować go w Endomondo.
   Drugim sposobem jest połączenie konta ze Stravą a następnie użycie strony https://tapiriik.com/
   2) Przeszukaj w Aplikacjach, ale my nie znaleźliśmy w 100% odpowiadającej aplikacji Virtual Parter takiej podobnej do Garminowej
   3) Strefy tętna wyznaczane ze standardowej formuły 50-60-70-80-90% max
   4) Tempo chwilowe to niestety niedokładny sposób pomiaru. Przeważnie ustawiam tempo okrążeni, bo niestety to wskazanie wariuje

   • 1) Najprostszy sposób to Tapiriik – po synchronizacji aktywności do Movescount pojawia się automatycznie w Strava, po jakimś czasie w Endomondo czy nawet Garminie (wszystko wykonuje się automatycznie, z tym, że nie natychmiast).
    3) Na koncie Movescount (strona www) w „Ustawienia/Parametry ciała” możesz ustawić strefy procentowo wg siebie, wystarczy przesunąć kwadraciki na żądaną wartość (niestety w procentach, nie w ilościach uderzeń). Wówczas na wykresach tętna na mapie zmienią się kolorki zakresów tętna.
    5) Aplikacja na Androida jest dostępna od pierwszych dni maja. Po zaktualizowaniu firmware do 2,0 zegarek z telefonem łączy się lepiej (szybciej i częściej) ale w dalszym ciągu nie jest to ideał. Nie mam porównania do aplikacji na IOS, ale nie masz na androidzie „Workout plannera” – szybkiego sposobu na np. interwały bez aplikacji i nie działają mi na androidzie powiadomienia o wiadomościach/połączeniach.

 4. Witam.
  Czy ktoś z Was „bawił” się już w tworzenie własnych aplikacji w Suunto? Próbuje stworzyć własną lecz ciężko mi to idzie 🙂 Chyba, że ktoś z Was posiada takową – tworzacą np 10×400 ( w 5:20-5:30) z przerwami np 3minutowymi?

   • Dzięki Jacek. ten pierwszy jest mi znany, lecz mam tel na WP a tam apki takowej nie uraczę.Z drugiej stronki to na pewno skorzystam.
    Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

 5. Witam
  A ja poproszę poradę jak korzystać z aplikacji tz.po wgraniu na zegarek np ghost runnera na 10km jak to działa ??

  • Spyderwlkp
   Musisz dodać aplikację w miejscu, w którym modyfikujesz ekrany treningowe. Ghost runner to aplikacja, która porusza się ze stałą prędkością na określonym dystansie, w tym wypadku 10km. To taki Suuntowy Wirtualny Partner.

 6. Dzień dobry,

  Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Ambit3 Peak black HR – nie ukrywam, że ten sprzęt jest dużo ponad moje aktualne potrzeby, ale kto wie – prezentów się nie odrzuca:)
  Jest to moj pierwszy tego typu sprzęt , wcześniej używałem telefony z pulsometrem, więc jestem kompletnie zielony. W związku z tym mam kilka podstawowych pytań, na które nie udało mi się jeszcze znaleźć odpowiedzi.

  1) Powiadomienia ze smartfona – wszedzie jest napisane , że przegląd notyfikacji jest z menu start podczas gdy ja nie mam tam pola mobileapp. Doszedłem do tego, że moge je przejrzeć długo trzymając klawisz next i wybierając łączność – jednak nie jestem tam w stanie przeczytać całej treści smsa a jedynie widzę tyle ile zmieści się na jednym ekranie zegarka. zastanawiam się czy to nie kwestia oprogramowania , ale używam 2.0.45 – chyba najnowsze..
  2) TRENING NA BIEŻNI – w zimne dni zazwyczaj wybieram tę opcję treningu i tutaj mam pytanie o tym jak skonfigurowac prawidlowo ten trening.Ok zegarek przede wszystkim jest przeznaczony do treningu na otwartych przestrzeniach , ale ma równiez opcje bieżni. kłopot w tym, że w konfiguracji wybrałem opcję wyłączenia GPS – po co używac skoro biega się w miejscu. Generalnie myślałem , że po treningu będe mógł zedytować aktywnośc i podać dystans – przy czym zegarek zmierzył , ze przebiegłem 15 km zamiast 10 i wszystkie wyliczenia są pod 15 km. zedytowałem dystans i część wskaźników została przeliczona na nowo jednak w niektórych miejscach wciąż odnosi się do tych 15 km. może ma ktoś już opanowane ustawienia do bieżni z pulsometrem?

  3) jak wyczyścic dziennik w zegarku , na stronie i w aplikacji mobilnej zrobiłem to bez problemu jednak zegarek pamięta wszystkie moje zabawy gdy testowałem różne rzeczy…

  4) Probowąłem wyeksportować aktywność do Endomondo i z opcji dostępnych na stronie było tylko eksport do xls i fit – teoretycznie fit działa jednak tu nie przeniosł się wogóle dystns – mam 0 km. w endomondo tego juz wyedytowąc nie mogę. zależy mi na tym gdyz w Endomondo mam treningi z kilku ostatnich lat.

  Ok, to tyle – gdyby ktoś miał chęć (cierpliwość) i pomogł mi poszerzyc wiedzę na temat funkcji tego wspaniałego kombajnu to będę bardzo wdzięczny.

  Pozdrawiam

  • Witam,
   Ja mam problem z wyświetlaniem powiadomień na telefonie,
   Czy możesz zatem podrzucić jakieś wskazówki? Tzn w ogóle nie widzę powiadomień na zegarku. Wszystko jak w instrukcji, zostały włączone, połączenie z aplikacją mobilną aktywne. Będę wdzięczny za wskazówki.

 7. Cześć. Mam ustawione aktywności Szosa jako kolarstwo, i Przełajówka też jako kolarstwo. Jest jakaś szansa, żeby aplikacja rozpoznawała i pokazywała mi jazdę na szosie i jazdę na przełaju oddzielnie. Kolarstwo górskie mam ustawione na rower MTB, więc tej aktywności już nie mogę wykorzystać. Dzięki za pomoc.

 8. Hej. Ja natomiast nie mogę rozpracować „Planowania programu treningowego”.
  Oczywiście można sobie z platformy Movescount ściągnąć gotowy trening i nie bawić się samemu. Ja jednak chciałem sobie taki trening przygotować indywidualnie…. i ….. kiszka….
  Na stronie Movescount możemy tylko „bardzo ogólnie” zaplanować sobie taki trening, czyli : Dystans , czas , poziom trudności, oraz czas trwania naszego zaplanowanego treningu.
  Mnie jednak interesuje dokładnie rozpisanie treningu, czyli np : 10min rozgrzewki tempem 6:00, następnie interwał 500m / 4:00 itd..
  Wiem, że mogę to zrobić w aplikacji na telefonie…. ale tutaj znowu pojawia się zagadka, a mianowicie: W aplikacji możemy stworzyc TYLKO 1 dzień takowego zaplanowanego treningu.
  Reasumując,,, na stronie http://www.movescount brakuje nam szczegółów dotyczących dokładnego zaplanowania treningu (tych co są w aplikacji)
  a w aplikacji brakuje nam możliwości stworzenia treningu dłuższego niż 1 dzień !!! (tego co jest na platformie http://www.movescount)
  Jest ktoś kto to rozpracował ???

 9. Witam,
  Mam problem z ustawieniem kompasu m.in. nie o co chodzi z tą deklinacją.
  Coś ustawiłem, ale chyba źle, bo nie mogę znaleźć kompasu. Jest tylko kompas w ust. ogólnych (kalibracja i deklinacja) proszę o pomoc. Zegarek mam od wczoraj.

 10. witam
  mam problem z połączeniem z systemem movescount – system wykrywa zegarek i kiedy klikam połącz wyskakuje mi komunikat o błędzie skryptu wiersz 153 ścieżka chyba 12
  używam systemu xp service pack 3 czyli powinno być ok

  co może być przyczyną ??

  pozdrawiam

 11. Mam to samo co Rafał ;(
  moveslink2 instalowałem kilka razy również jako administrator
  wyskakuje błąd skryptów

 12. Witam,
  Aplikacja w telefonie usunęła mi aktywność, którą chwilę wcześniej pobrałam z zegarka, tym samym zniknęła ona z serwisu movescount, na zegarku w dzienniku jest nadal widoczna ale nie chce się pobrać po ponownej synchronizacji, czy istnieje jakaś możliwość aby ją ponownie zaimportować?
  Pozdrawiam

  • Niestety Suunto na to nie pozwala. Niestety ten problem pojawia się często w przypadku Suunto.

 13. Witam,
  Mam Suunto Ambit 3 Peak. Używam go często do górskich wycieczek. Niestety do tej pory nie udało mi się natrafić na aplikację, która w trakcie uruchomionego ćwiczenia (program trekking) pozwalałaby na manualną zmianę timera (odliczania). Czy jest może taka aplikacja? Sam program „odliczanie” jest w Suunciaku, ale tylko w czasie, gdy nie jest uruchomiony żaden

 14. Mam ten czasomierz od niedawna (suunto ambit 3 peak) i mam problem ze graniem treningu na endo a mianowice po skopiowaniu z witryny suunto na PLIK GPX i przeniesienie go na endomondo trening wydłuża mi się o pauzy które zastosowałem na zegarku, np. trening górski trwał 2h30 min (nie licząc przerw) a po zgraniu na endo pokazuje mi 3h i wywraca do góry nogami każdy pokonany km.

  • Marek,
   No jest to niestety normalne ponieważ plik .gpx to plik pozycji w czasie. Czyli Endomodno interpretuje, że cały czas prowadziłeś aktywność.
   Jeżeli masz system Android, to sprawę pięknie załatwia aplikacja SyncMYTracks.

   Pozdrawiam
   Jacek

 15. Witam,
  Niestety movescount nie jest intuicyjna, podobnie jak jej kompan, iPhone.
  1. Gdzie ustawiam dźwięk, który chciałbym usłyszeć po każdym kilometrze?
  Od razu odpowiem, że -> ogólne->dźwięki/wyświetlacz-> dźwięki… to nie jest rozwiązanie. Wiem są 2 możliwości ustawienia ale u mnie nie działają?
  Ktoś wie gdzie jeszcze coś trzeba przestawić?
  2. Jak zgrać trasę w formacie .gpx, tzn. z którego miejsca można ją pobrać?
  Z góry dziękuje za pomoc.
  Pzdr
  Piotr

 16. Mam problem połączenia zegarka z telefonem, a mianowicie zmieniłem telefon i nie chce mi sparować z nowym urządzeniem:/

  Dodam, że nie było problemów z parowaniem zegarka z telefonem. Model zegarka to: suunto ambit 3 sport

  • Sebastian, podaj więcej informacji z jakim telefonem i systemem próbujesz się połączyć?

   Pozdrawiam
   Jacek

 17. Ja się podłączę pod posta:
  Sony Xperia m5 (android 6.0). Pod Sony xperia z1 compact działał bezproblemowo, tylko czasem trzeba było ponownie parować.

 18. Witam. Mam następujący problem, na który nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Mój zegarek to Ambit3Vertical, telefon Huawei P9. Chodzi o to, że nie są wyświetlane zdjęcia podczas filmu Suunto. Pozornie wszystko wygląda prawidłowo tzn. bez problemu można dodać zdjęcia wykonane podczas aktywności do tworzonego filmu, jednak po jego uruchomieniu mam tylko sam filmik bez zdjęć. Jeśli ktoś spotkał się z takim problemem, albo zna rozwiązanie bardzo proszę o odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *