Suunto – Aplikacja Mobilna

Aplikacja mobilna

Podobnie jak konkurencja, Suunto wypuściło na rynek aplikację mobilną współpracującą z modelem Ambit3. Movescount w wersji mobilnej, to – z drobnymi wyjątkami – pełna wersja platformy dostępnej z poziomu przeglądarki, która wykonana jest niemal wzorcowo. Aplikacja jest czytelna, estetycznie wykonana i przede wszystkim bardzo funkcjonalna. Mogą się nią cieszyć użytkownicy systemów operacyjnych IOS i Android, Windows standardowo został pominięty.

Szkoda, ponieważ aplikacja jest czytelna, estetycznie wykonana i przede wszystkim bardzo funkcjonalna.

mob1

Aplikację parujemy z zegarkiem za poziomu zegarka (MENU>PAIR>MOBILEAPP).

Przeglądanie aktywności

Platforma mobilna Movescount zapewnia nam bezpośredni dostęp do historii wykonanych aktywności. Jednak statystyki, w porównaniu do wersji dostępnej z poziomu przeglądarki, są mocno okrojone, zwłaszcza jeśli przyjrzymy się opcjom konkurencji. W obecnej chwili dostęp mamy do: mapy, którą można powiększać (oparta na warstwie Google Maps) oraz wykresu tempa, wysokości, prędkości oraz tętna. Brakuje za to danych dostępnych w pełnej wersji oprogramowania takich jak  suma wzrostu wysokości, rozpisanej aktywności kilometr po kilometrze.

akt1

Aby uatrakcyjnić przeglądanie treningów aplikacja umożliwia stworzenie filmu obrazującego aktywność. Jest to podobne rozwiązanie, które znamy przede wszystkim z platformy PolarFlow. Film może zostać przesłany do serwisu YouTube oraz udostępniony na portalach społecznościowych. Dodatkowo do każdego treningu możliwe jest dodanie do ośmiu zdjęć.

 

Zmiana ustawień zegarka

Dzięki aplikacji mobilnej otrzymujemy możliwość zmiany ustawień zegarka. To funkcja, której bardzo brakowało w Ambicie2, ponieważ w tym modelu wszelkie zmiany wymagały komunikacji z komputerem. W tym wypadku zmiany ekranów treningowych, jak również ustawienia dyscypliny mogą być wykonane z aplikacji mobilnej w wygodny i szybki sposób.

ust1

Poza tym z poziomu Movescount, można dostosować wszystkie funkcje zegarka.

ust2

Planowanie treningów

Dla użytkowników systemów operacyjnych Android oraz IOS najprostszym sposobem na stworzenie treningu jest skorzystanie z aplikacji mobilnej, w której możliwe jest  ustawienie poszczególnych  segmentów, powtórzeń oraz etapów. Całość obsługuje się łatwo, a trening przesyła przy synchronizacji z zegarkiem.

Planowanie treningów Suunto

W poniższym filmie wyjaśniamy jak, krok po kroku, stworzyć trening przy pomocy aplikacji mobilnej:

Aplikacja mobilna, to bez wątpienia strzał w dziesiątkę. Jest funkcjonalna, dobrze wykonana i zawiera wszystkie niezębne funkcje pełnej wersji platformy, a braki są niewielkie.

3 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *