Wings For Life – Aplikacja Connect IQ

Wings for Life to międzynarodowa organizacja typu non-profit wspierająca badania nad rdzeniem kręgowym. Biegnąc 3 maja w Wings for Life World Run udzielasz wsparcia fundacji, 100% wniesionej przez Ciebie opłaty startowej zostanie przekazana na projekty badawcze.

Uczestnicy Wings for Life World Run wystartują 3 maja 2015, jednocześnie w 35 lokalizacjach na całym świecie. Wśród nich będą biegacze na różnym poziomie zaawansowania, a także osoby na wózkach inwalidzkich. Jest to nietypowy wyścig, w którym nie zawodnicy biegną do mety, ale meta goni zawodników. Z 30 minutowym opóźnieniem za zawodnikami wystartuje samochód wyznaczający linię mety, gdy wyprzedzi uczestnika, zapisze jego dystans. Ostatni mężczyzna i ostatnia kobieta, których doścignie ruchoma linia mety, uzyskają tytuł światowych zwycięzców Wings for Life World Run.

wl

Specjalnie z tej okazji powstały dwie aplikacje ułatwiające uczestniczenie w tym wydarzeniu. Aplikacja Time wyświetla czas, za ile dogoni nas samochód-meta. Aplikacja Distance prognozuje Wasz dystans. Kalkulacja bazuje na dotychczas pokonanym dystansie i prognozowanym pozostałym czasie biegu oszacowanym na podstawie średniego tempa przez ostatnie 5 minut. Aplikacje dostępne są na platformie ConnectIQ https://apps.garmin.com/pl-PL/.

w1

Aplikacje pobieramy i wgrywamy do zegarka w następujący sposób:

W Garmin Express wybieramy pole Zarządzanie aplikacjami

w2

Następnie wybieramy opcję pobierz więcej aplikacji

w3

W tym momencie zostaniemy przekierowani na stronę z aplikacjami. W wyszukiwarce wpisujemy frazę Wings

w4

Wybieramy Download oraz akceptujemy warunki

w5

Aplikacje zostaną zsynchronizowane z zegarkiem. Aby aktywować aplikację w zegarku, musimy uaktywnić ją w polach danych.

w6

Najwygodniej jest ustawić pole dystansu i czasu na jednym ekranie.

w7

Od momentu naciśnięcia przycisku START, zegarek szacuje czas po jakim dogoni nas samochód pościgowy bazując na naszej średniej prędkości.

Działanie aplikacji wygląda następująco:

Aplikacja działa płynnie, ale to czego brakuje to fakt, iż w momencie gdy dogoni nas samochód na ekranie zobaczymy tylko czas równy 0.00, a na ekranie nie wyświetli się żaden komunikat i to można by lepiej zagospodarować.

w8

W przypadku, gdy nie biegniemy w Poznaniu zapraszamy do włączenia aplikacji i przynajmniej w pewnym stopniu poczucia atmosfery biegu.

Jacek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *