Segmenty Strava Polar V800

Polar V800 jako drugi po Polarze M460 umożliwia rywalizację na żywo w segmentach dostępnych na najbardziej popularnej platformie kolarskiej czyli STRAVIE.

Co to Segmenty Strava?

W dużym skrócie, segment to taki mikrowyścig, czyli odcinek, na którym jesteśmy w stanie porównywać własne osiągnięcia, jak również porównać się z innymi użytkownikami „pomarańczowego” serwisu. Statystyki są ogólnodostępne, a pieprzyku dodaje fakt, że niektórzy robią wszystko żeby być wyżej na liście, jeżdżą za samochodami, jeżdżą samochodem z licznikiem i tym podobne.

Jak skorzystać z tej funkcjonalności

Pierwszym z warunków, który należy spełnić, jest posiadanie konta Premium na Stravie (koszt 59$ na rok) oraz połączenie obu platform (PolarFlow i Strava) ze sobą. Drugim, to wybranie do 20. odcinków i zsynchronizowanie urządzenia w celu przesłania informacji. V800 gwarantuje dostępne do segmentów, jednak ich podgląd jest mocno ograniczony, ponieważ z dostępnych informacji mamy wyłącznie: nazwę, długość odcinka oraz najlepszy wynik.

Jak skonfigurować segmenty znajdziecie w naszym poradniku:

W momencie zbliżania się do segmentu na ekranie wyświetlone zostanie powiadomienie o zbliżaniu się do danego odcinka.

Informacja w trakcie trwania segmentu zawiera porównanie do obecnego rekordu, pozostały dystans, tętno oraz aktualna prędkość.

Po przejechaniu segmentu na ekranie wyświetlone zostanie podsumowanie, a zaktualizowany wynik przesłany w trakcie kolejnej synchronizacji urządzenia.

Nowa, stara funkcja z pewnością nadaje pewnej świeżości urządzeniu i urozmaica trening ze względu na możliwość prawie bezpośredniej rywalizacji, co – dla  wielu – może stanowić motor napędowy do mocniejszego naciśnięcia korby. O tym czy za trening tego typu warto zapłacić $59 rocznie będziemy mogli się przekonać przez dwa miesiące bezpłatnego użytkowania konta Premium, do którego dostęp otrzymujemy w ramach zakupu V800. Jedynym ograniczeniem jest konieczność stworzenia nowego konta, gdyż powiązanie z już posiadanym nie jest możliwe.

2 Comments

 1. Coś może słychać o następcy V800 na wiosnę, o funkcjach, będzie miał dynamikę parametry biegu lub coś podobnego? Bo to że będzie miał pomiar pulsu z nadgarstka to chyba oczywiste. Polar skupił się na segmencie niższym i średnim a w topowych produktach coraz bardziej z tył…

  • Cześć,

   Znalazłem kiedyś coś takiego
   „The V810 (V850) replacement for Polar’s successful V800 triathlon watch has been semi-confirmed for Spring 2018 by Stan Brajer, SVP Sales and Marketing (Polar, US)”

   Chyba już najwyższy czas

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *